עודף משקל והשמנת יתר, איך מודדים אותם?

עודף משקל והשמנת יתר, איך מודדים אותם?

תקציר עודף משקל

עודף משקל נחשב לאחת המחלות של המאה ה-21. אורח החיים המהיר, שפע בכל תחום ובמיוחד בתחום המזון, ישיבה ממושכת מול המחשב, כל אלו יחד מביאים לכך שאדם יסבול מעודף משקל ויהיה בדרך להשמנת יתר. ואיך מחליטים שאדם נמצא במצב של עודף משקל? איך הרפואה מזהה זאת? בכתבה הבאה נסביר איך נהוג למדוד כיום משקל יתר? האם המדד המרכזי מספיק כדי לקבוע זאת? אילו מדדים נוספים חשובים כאשר מחליטים כי אדם סובל מעודף משקל? ומהם הדרכים הקונבנציונאליות והדרכים הטבעיות כיום להורדה במשקל.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

איך מחליטים שאדם נמצא בעודף משקל?

ברוב המקרים בהם אדם נמצא בעודף משקל, אנו נראה חיצונית אדם בממדים גדולים ורופא המשפחה יציע לרדת במשקל ועוד המלצות נוספות שבדרך כלל יגיעו כתוצאה מפניה של האדם על כאבי גב ובעיות נוספות אחרות שמורגשות כאשר אדם נמצא במשקל עודף. חשוב לציין שמבנה הגוף של האדם עשוי להיות גם כזה שאינו נראה כאדם כבד משקל ואז יהיה קשה לזהות רק ממראה חיצוני כי אדם נמצא במצב של עודף משקל והשמנת יתר. מכיוון שהמראה אינו מדד אמיתי, נהוג למדוד השמנת יתר ועודף משקל בעזרת מדד מרכזי שנקרא BMI.

מהו מדד ה-BMI?

BMI הוא למעשה מדד שמודד את מסת הגוף של אדם והוא נמדד בסקלה של 18-40. במדד ה-BMI למעשה מעלים את גובה האדם בריבוע ומחלקים במשקל. כאשר התוצאה היא מתחת ל18.5, מדובר בתת משקל. כאשר התוצאה היא בין 18.5-25 מדובר במצב תקין. 25-29.5 נחשב לעודף משקל. מעל 30 אנו מדברים כבר על השמנת יתר ומעל 40 השמנה חריפה.

האם מדד ה-BMI מספיק כדי לקבוע כי אדם נמצא בעודף משקל?

מדד ה-BMI הומצא באמצע המאה ה-19, מאז המדע הרפואי התפתח מאוד וכיום יודעים באופן מדויק כי מדד ה-BMI לבדו לא מספיק כדי לקבוע האם אדם נמצא במשקל עודף, השמנת יתר ומצב רפואי שאינו תקין בעקבות הגדרות אלו. בדיקת עודף משקל אמינה חייבת לכלול מספר נתונים נוספים.

תחילה נאמר, שתוצאה המעידה על עודף משקל רק באמצעות בדיקת עודף משקל בעזרת מדד ה-BMI לא בהכרח תעיד על כך שמצבו הבריאותי של אדם אינו טוב. כדי לדעת את תקינות המצב הבריאותי עקב המשקל, חייבים למדוד גם את מסת השומן, מסת השריר, התחשבות במבנה גוף צר או רחב, התחשבות בנסיבות החיים כמו הריון, לידה וגיל ועוד.

אילו בדיקות נוספות ניתן לבצע כאשר רוצים להחליט אם אדם נמצא בעודף משקל?

מדדים נוספים שבאמצעותם ניתן לבדוק את מצבו הבריאותי של אדם עקב משקלו הם מדידה של היקף המותניים, שיכולים להעיד על השמנה בטנית שמסוכנת מאוד, בדיקות דם על רמות הסוכר, הכולסטרול, הטריגליצרידים, אנמיה ועוד. בנוסף ניתן לבצע מדידה של מסת השומן ומסת השריר בגוף.  כמו כן, משתמשים גם  מדד פרינגהם שמשכלל מספר פרמטרים יחד המהווים את ההסתברות ללקות במחלות לב וכלי דם כתוצאה מהשמנה. הסיבה שתחילה משתמשים בחישוב ה-BMI היא שמדובר בחישוב פשוט שלא מצריך שימוש במכשירי מדידה וניתן לבצע זאת באופן מיידי.

מה מציעה כיום הרפואה הקונבנציונאלית לאנשים שאובחנו כסובלים מעודף משקל?

השלב הראשון הוא כמובן הצעה לביצוע של דיאטה מוקפדת ושילוב של פעילות גופנית 3-4 פעמים בשבוע. לרוב יבצע האדם בדיקות דם ראשוניות ובמגביל ישלח לפגישות עם דיאטנית. במידה ואדם לא הצליח לרדת לאחר תקופה מסוימת, הרפואה הקונבנציונאלית תציע ניתוח קיבה. כיום יש מספר שיטות מקובלות ומתאימים את שיטת הניתוח לאדם הספציפי וזאת רק לאחר שהוגדר בעודף משקל ושלא יכול לבצע את הירידה באופן טבעי ועצמאי.

דרך טבעית לירידה במשקל במד בלנס

עודף משקל והשמנת יתר נחשבים לחלק בלתי נפרד מהמחלות המטאבוליות בגוף. מחלות אלו נגרמות מסיבות שונות כמו: היעדר פעילות גופנית, אכילת מזון עתיר קלוריות, מאזן קלורי חיובי, תורשה, הרגלי אכילה סביבתיים ואכילה שאינה מסודרת, אכילה רגשית, הפרעות הורמונאליות הגורמות להשמנה, תרופות המשבשות את המערכת ההורמונאלית. כל סיבה כזו עשויה להביא אדם לסבול מהתופעה, אך כאשר יודעים בוודאות מה הסיבה והגורמים הגופניים שהביאו אדם להגיע למשקל עודף, ניתן לתת פתרון יעיל וטבעי לירידה במשקל. 

אצלנו במד בלנס משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת לצורך פיענוח שורש הבעיה ובהתאם לתוצאות, מתאימים טיפול טבעי אישי לכל מטופל. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו להתפתחות של עודף משקל. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל. 

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לסובל מעודף משקל באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מעודף משקל
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף.
 • טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 • מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא, משקל תקין וערכי BMI תקינים לאורך זמן. 

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס לבצע בדיקת עודף משקל מקיפה, להגיע לאיזון במדדי הגוף ולהגיע למצב של משקל תקין. לטיפול קיימת כיום הצלחה מוכחת של תשעים אחוזים והמטופלים רואים התקדמות בכל יום ויום באופן מדויק על ידי ניתור קבוע של מדדי הגוף. תחילת הטיפול מתחיל באבחון ראשוני מעמיק ולאחר כשלושה חודשים מתבצע תהליך דומה המאפשר לראות את מגמות השיפור. תמונת מצב עדכנית לאחר כל אבחון מאפשרת למטופל לקבל טיפול נכון ומדויק ולשמור על גוף מאוזן ובריא. אל תתמודדו עם עודף המשקל והשמנת היתר לבד, זהו מצב שניתן לפתור ולהגיע לתוצאות טובות מאוד. פנו למרפאת מד בלנס והתחילו את השינוי באופן טבעי ומדויק לגוף שלכם.

למידע נוסף,
השאירו את פרטיכם:
  מדיניות הפרטיות

  הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

  המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף ולהגיע למצב של משקל תקין. לטיפול קיימת כיום הצלחה מוכחת של תשעים אחוזים והמטופלים רואים התקדמות בכל יום ויום באופן מדויק על ידי ניתור קבוע של מדדי הגוף. תחילת הטיפול מתחיל באבחון ראשוני מעמיק ולאחר כשלושה חודשים מתבצע תהליך דומה המאפשר לראות את מגמות השיפור. תמונת מצב עדכנית לאחר כל אבחון מאפשרת למטופל לקבל טיפול נכון ומדויק ולשמור על גוף מאוזן ובריא. אל תתמודדו עם עודף המשקל והשמנת היתר לבד, זהו מצב שניתן לפתור ולהגיע לתוצאות טובות מאוד. פנו למרפאת מד בלנס והתחילו את השינוי באופן טבעי ומדויק לגוף שלכם.

  מטופלים ממליצים

  למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:   מדיניות הפרטיות

   מדבלנס - טופ איכילוב