בעיות במערכת העיכול

בעיות במערכת העיכול

מהם בעיות במערכת העיכול

מערכת העיכול היא אחת המערכות המרכזיות בגוף שתפקידה לקלוט את המזון שאנו אוכלים, לפרק אותו, להביא לספיגתו בתאי הגוף, להפיק ממנו אנרגיה ולבסוף לפלוט את הפסולת כצואה. מדובר במערכת גדולה ומרכזית מאוד ולכל חלק בה יש פעולות ברורות שעליו לבצע כדי שכל המערכת תתפקד בצורה תקינה. בעיות במערכת העיכול מתחילות כאשר אחד או יותר מחלקי המערכת לא מבצעים את תפקידם כמו שצריך. במצב כזה האדם יחווה צורות שונות של תסמינים ומחלות במערכת העיכול והשפעה שלהם על מערכות נוספות בגוף.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

איך מתפקדת מערכת עיכול תקינה?

מערכת העיכול של האדם מתחילה בתוך הפה עם קליטת המזון. לעיסת המזון וערבובו עם האנזימים שקיימים ברוק, מתחילים את הפעולה הראשונה של פירוק המזון והפיכתו לעיסה המאפשרת בליעה שלו ומעבר להמשך תהליך העיכול. בתוך הפה יש המון איברים שיש להם תפקיד בתהליך הזה והם מאפשרים את הפירוק של המזון ובעיקר פירוק של הפחמימות לפני מעבר אל השלב השני בתהליך, הכניסה אל הושט.
הושט הוא למעשה הצינור שמעביר את המזון המפורק אל הקיבה. בושט קיימים שרירים שתפקידם לייצר תנועה פריסטלטית המאפשרת בליעה אל הקיבה, תוך מניעת כניסת המזון אל קנה הנשימה או חזרתו במעלה הושט אל הפה. מהוושט עובר המזון אל הקיבה. שם ממשיך תהליך הפירוק בזכות הסביבה החומצית, הפירוק הכימי של החלבונים והלישה המכנית של המזון בעזרת שרירי דופן הקיבה.
מהקיבה עובר המזון אל המעי הדק, צינור באורך ממוצע של 6.5 מטר ובו מתבצע התהליך האחרון של הפירוק הכימי של המזון לאבני בניין שיכולים להיספג בגוף. בדופן המעי המקופל קיימים סיסים שמגדילים את שטח הפנים עם המזון ומאפשרים ספיגה שלו המתרחשת בצורת פעפוע. בצורה כזו אבני הבניין מגיעים אל נימי הדם שבדופן המעי ומשם אל מחזור הדם. בתהליך הפירוק במעי משתתף התריסריון שאחראי לפרק את אבות המזון שלא התפרקו כמו שצריך, מלחי מרה והכבד המבצעים פירוק שומנים והמעי העקום שאחראי להמשך הספיגה.
החלק הבא בתהליך הוא המעי הגס בו נספגים מים, מלחים ומרכיבים מגוונים שלא נספגו במחזור הדם. בתהליך זה משתתפים חיידקים רבים ששותפים בהפיכת המזון לצואה. הצואה מתקבלת לאחר שהמים נספגו ממנה והיא מופרשת החוצה דרך צינור החלחולת אל פי הטבעת.

הפרעות במערכת העיכול הקשורות בתהליך לקוי של מערכת העיכול

מערכת עיכול תקינה היא מערכת שבה כל חלקי המערכת כפי שתיארנו קודם מתפקדים בצורה תקינה. הפרעות במערכת העיכול יתרחשו כאשר אחד או יותר מחלקי המערכת לא מבצע את תפקידו או מבצע אותו באופן חלקי או לקוי. ההפרעות יכולות להתרחש כי האיבר פגוע מסיבות מגוונות, כי חומצות העיכול שבמערכת נמצאות ברמה גבוהה מידי ופוגעות בחלקי המערכת או כי חומצות העיכול נמצאות ברמה נמוכה מידי ולא מבצעות פירוק כמו שצריך. בעיות ספיגה במערכת העיכול ומחלות מגוונות שעליהן נרחיב בהמשך הם חלק מהבעיות המתרחשות בעקבות הפרעות פנימיות בתוך מערכת העיכול.

הפרעות במערכת העיכול הקשורות בחומרים שנכנסים למערכת העיכול
מערכת העיכול מתחילה את תפקידה כאשר נכנסים אליה חומרים חיצוניים בניהם מזון, חיידקים, נגיפים וטפילים. למזון שאנו מכניסים אל גופנו יש השפעה על כל חלקי המערכת ולכן תזונה מזינה ומותאמת לגוף היא מאוד חשובה עבור תהליך עיכול תקין. גם חיידקים, נגיפים וטפילים משפיעים על תהליך העיכול ועשויים לייצר בעיות בתהליכי הספיגה והפירוק של המזון וכתוצאה מכך יופיעו בעיות במערכת העיכול תסמינים כמו נפיחות, גזים, כאבי בטן, עצירות או שלשולים.
תסמינים נפוצים במערכת העיכול
זיהוי כי קיימות בעיות עיכול תסמינים מתאפשר דיי בקלות כי האדם עשוי להרגיש כאבי בטן, גזים, פצעים בפה, ריח רע מהגוף ומהפה, צרבות, עצירויות, שלשולים, הקאות והחזר של תכולת המזון מהקיבה אל אזור הושט. כאשר תסמינים אלו נשנים וחוזרים, אנו יכולים לדעת כי קיימת בעיה כלשהי במערכת העיכול המצריכה בירור וטיפול. במהלך הבירור יש להבין באיזה חלק או חלקים של המערכת מתקיימות בעיות ומה לא עובד באופן תקין. זיהוי נכון יאפשר התאמת טיפול נכון ויעיל.

מחלות נפוצות במערכת העיכול

כיב קיבה:
כיב קיבה או בשמו האחר אולקוס זו מחלה שעשויה להופיע בקיבה או בתריסריון. כיב הקיבה הוא למעשה פצע ברירית הקיבה או ברירית התריסריון הנגרם מדלקת שלא טופלה. הדלקת בהרבה מן המקרים מופיעה עקב החיידק הליקובקטר פילורי שנמצא בקיבה באופן קבוע ולעיתים גורם לדלקת. ידוע כיום שקיימים משככי כאבים שעשויים לייצר כיב בקיבה כאשר השימוש בהם נעשה בצורה לא נכונה או מופרזת.
אדם שסובל מכיב קיבה או כיב תריסריון יחוש כאבי בטן חוזרים, בחילה, הקאות, ירידה בתיאבון, וירידה במשקל. תסמינים אלו מחייבים בירור וטיפול מהיר הכולל שינוי של אורח החיים לרבות שינוי תזונתי. במצבים של כאבי בטן חזקים מהרגיל, הקאה דמית או צואה שחורה יהיה חייב האדם לפנות לטיפול חירום במיון.

הליקובקטר פילורי:
הליקובקטר פילורי הוא חיידק שחי במערכת העיכול ומגיע אליה ככל הנראה במגע עם צואה נגועה או בהדבקה אוראלית. זהו חיידק שמצליח לשרוד בסביבה החומצית של הקיבה ויש לו יכולת לפרק שתנן לאמוניה הסותרת את חומציות הקיבה ומאפשרת לו להמשיך ולהתקיים על תאי האפיתל בקיבה. הבעיה מתחילה כאשר החיידק מייצר תגובה דלקתית בסביבתו והדלקת גורמת לפצעים ברירית הקיבה. תסמינים מחשידים לחיידק הליקובקטר פילורי בקיבה עשויים להיות צרבת, חוסר בוויטמין b12 וכאבי בטן. כמו כן, ארגון הבריאות העולמי הגדיר את החיידק כמחולל לסרטן הקיבה.

פטריית קנדידה:
פטריית קנדידה אלביקנס היא פטריית שמרים ששוכנת באזורי גוף לחים וחמים ומקום הקבע שלה הוא מערכת העיכול. לרוב היא אינה גורמת לנזק בשל מערכת החיסון שמונעת את שגשוגה. שגשוג יתר של הפטרייה עשוי להתחיל כאשר מערכת החיסון מסיבה זו או אחרת נחלשת וכמות גדולה של הפטרייה עוקפת את כמות החיידקים הטובים שנמצאים בקיבה. שגשוג היתר יתבטא במקומות שונים בגוף בניהם פטרייה בנרתיק הגורמת לגרד, צריבה וריח לא טוב, פטריות ציפורניים, פטריות בחלל הפה ופטריות בקפלים בגוף. שגשוג יתר בקיבה יגרום לנפיחות בבטן, כאבי בטן וגזים.

החזר קיבתי ושתי – ריפלוקס:
מדובר בהפרעה שבה התוכן החומצי שאמור להיות בקיבה, מסיבות מגוונות עולה מהקיבה אל הוושט. החומציות שמגיעה מהקיבה היא גבוהה מאוד ולכן גורמת לכוויות במעטפת הפנימית של הוושט ולתחושת צרבת כואבת ולא נעימה. הבעיה בדרך כלל נובעת מתפקוד לקוי של הסוגר המפריד בין הקיבה לוושט, אך קיימות סיבות נוספות כמו בקע סרעפתי, לחץ תוך בטני כתוצאה מהשמנה, מחלת הסוכרת המעכבת פינוי מזון מהקיבה ומזונות המעודדים חומציות גבוהה כמו קפה, שוקולד, מיצים ואוכל מאוד מטובל.

איך מטפלים כיום בבעיות במערכת העיכול?

דרכי הטיפול המקובלות כיום עבור בעיות במערכת העיכול הן לרוב תרופתיות המסייעות לטפל בתסמינים הכואבים והלא נעימים. במקרים מסוימים אף ממליצים למטופלים לעבור ניתוחים פנימיים בחלקים הבעייתיים של המערכת. התרופות והניתוחים ברוב המקרים לא פותרים את הבעיות מהסיבה שהם לא מטפלים בבעיות עצמן שמביאות את האדם לסבול מהתסמינים והמחלות השונות.

מהי דרך הטיפול היעילה והעדיפה?
טיפול נכון של בעיות במערכת העיכול מחייב בירור מעמיק היכן בתוך המערכת נמצאת הבעיה. כאשר האבחון נעשה באופן מעמיק ובטכנולוגיות מתקדמות, הוא מאפשר התאמת טיפול מדויק בבעיות הפנימיות במערכת העיכול וגם בבעיות החיצוניות הנובעות מהמזון שאנו אוכלים והחיידקים שנכנסים למערכת ומחוללים בה זיהומים.

אבחון וטיפול במרפאות מד בלנס טופ איכילוב

מרפאות מד בלנס “טופ איכילוב” מעניקות טיפול אינטגרטיבי המשלב בין מערכות האבחון המתקדמות של הרפואה הקונבנציונאלית ורופאי גסטרו מומחים בעלי ידע וניסיון של שנים בתחום לבין הרפואה המשלימה המאפשרת קבלת טיפול טבעי בבעיות העיכול השונות. מטופל שמגיע אלינו יעבור אבחון מעמיק באמצעות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר כמו:

 • אבחון ממוחשב הסורק את מערכות הגוף השונות ומראה את מצבן בזמן אמת
 • אבחון דם מיקרוסקופי המאפשר לנתח את מרכיבי הדם השונים לא רק בכמותם אלא גם באיכותם.
 • בדיקות אולטרסאונד מקיפות ומתקדמות.
 • בדיקות אנדוסקופיות – גסטרו וקולונוסקופיה המבוצעות בבית החולים איכילוב
 • בדיקת הולטר סוכר המנתרת את מצב הסוכר בגוף בזמן אמת ולפני אכילה ולאחר אכילה
 • אבחון לשון המעיד על בעיות עיכול מסוימות.
 • פענוח מעמיק של בדיקות דם מקופת החולים

בהתאם לתוצאות האבחונים, יקבל המטופל תכנית טיפול הכוללת:

 • סקירה של רופא גסטרו מומחה על התרופות השונות שלוקח המטופל בזמן אמת, שינוי שלהן, הפחתת מינונים או סיום טיפול בתרופות מסוימות.
 • התאמת פורמולות של צמחי מרפא המסייעים בפתרון בעיית העיכול שממנה סובל המטופל.
 • התאמת טיפולי דיקור בשיטות שונות בניהן סו ג’וק ואוריקולותרפיה.
 • התאמת תוכנית תזונה ותוספי מזון על ידי מומחים לנטורופתיה, לפי המצב הרפואי של מערכת העיכול.
 • התאמת תכנית אורח חיים בריא הכוללת גם המלצות לפעילות גופנית.

המטרה של צוות המומחים שלנו במרפאות מד בלנס “טופ איכילוב” היא לפתור עבורכם את בעיית העיכול מהשורש ויש לנו את כל הכלים היעילים לעשות זאת ואת צוות המומחים הטוב ביותר בארץ. אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולהתחיל באבחון וטיפול שבאמת עוזרים.

תוצאות הטיפול האינטגרטיבי במד בלנס מדברות בעד עצמן

לטיפול במד בלנס יש הצלחה מוכחת של מעל לתשעים אחוזים באיזון מדדי הסוכר בגוף. עם התקדמות התהליך מטופלים חווים, מרגישים ואף רואים באופן מדויק כי מערכות הגוף מגיעות לאיזון מלא. בתחילת הטיפול מתבצע אבחון וממצאים של תמונת הדם ולאחר שלושה חודשים מתבצע תהליך דומה שמאפשר תמונת מצב עדכנית החושפת בתשעים אחוז מהמקרים שיפור בממצאים. תמונת המצב העדכנית מאפשרת למומחים שלנו להתאים עבור המטופל תכנית לשימור ושיפור התוצאות בטווח הקרוב והרחוק יותר וכך לשמור על גוף מאוזן ובריא.

אז אם גם אתם רוצים לראות תוצאות מאוזנות בבדיקות הסוכרת שלכם באמצעות טיפול טבעי המטפל בבעיה מהשורש, קבעו כבר היום פגישת אבחון והכרות ונשמח לעזור לכם להגיע לבריאות טובה בדרך יעילה.

בעיות במערכת העיכול

medbalance / חדד חיים, מטופל במרפאות טופ איכילוב

טיפול בכאבי בטן – במרפאות medbalance | טופ איכילוב

medbalance / ציפי ופנחס על טיפול בכולסטרול גבוה ובמחלת כליות במרפאות טופ איכילוב

משה בראון על תהליך ההחלמה המיוחד שעבר עם צוות מרפאות טופ איכילוב.

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב