מהם סיבוכי סוכרת ואיך ניתן למנוע אותם?

מהם סיבוכי סוכרת ואיך ניתן למנוע אותם?

מהי מחלת הסוכרת?

סיבוכי סוכרת

סוכרת היא אחת המחלות הקשות שקיימות בארץ ובעולם. תסמיני המחלה הראשוניים ורמות הסוכר הגבוהות בגוף נחשבים לקלים מאוד לעומת מה שעשוי להתרחש במידה ולא מגיעים לאיזון במדדי הסוכר. החשש הגדול של אנשי הרפואה, שאדם חולה סוכרת יסבול מסיבוכי המחלה שהינם הרסניים לגוף, גורמים לפגיעה ממשית באורח החיים ועשויים להביא למוות. בכתבה הבאה נדבר על סיבוכי סוכרת ומה חייב לעשות כדי למנוע אותם.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

מה אומרים מחקרים בתחום הסוכרת?

מחלת הסוכרת היא מחלה מטאבולית שבה מכל מיני סיבות, הורמון האינסולין שתפקידו להעביר סוכר אל תאי הגוף אינו פעיל כמו שצריך או שהגוף לא מייצר אותו ולכן הוא אינו מבצע את תפקידו. כך למעשה הסוכר לא מגיע אל התאים, אינו מתפנה ממחזור הדם וגורם למצב של סוכר גבוה בדם. הבעיות מתחילות כאשר הסוכר הגבוה יחד עם גורמים נוספים כמו עודף משקל, כולסטרול גבוה ולחץ דם גבוה מתחילים לפגוע בכלי הדם במקומות שונים בגוף ואלו גורמים לסיבוכים קשים במיוחד. 

מחקרים בתחום של מחלת הסוכרת מראים כי אחוזי הסובלים מסיבוכים הרסניים לגוף בעקבות המחלה, גבוהים מאוד ועם השנים נמצאים במגמת עליה. 6% מהחולים מגיעים למצב של מוות ולמעשה מחלת הסוכרת נחשבת לגורם התמותה השלישי אחרי מחלות לב וסרטן. 43% מהחולים סובלים מהרס של הכליות, 75% מהחולים מגיעים למצב של כריתת גפיים ו-13% סובלים מעיוורון. הסטטיסטיקות מראות כי מדובר בסיבוכים קשים מאוד הפוגעים באורח החיים. נתונים אלו לקוחים ממחקרים של האגודה הלאומית לסוכרת

אלו סיבוכים צפויים לאדם שלא מטפל במדדי הסוכר?

 • טרשת עורקים

טרשת עורקים זהו מצב שבו כולסטרול שוקע בדפנות כלי הדם מתחת לרובד תאים הנקראים תאי אנדוטל. חלקיקי הכולסטרול יוצרים תהליך דלקתי בתאים אלו שעשויים להביא לקרע בתאים ויצירת קריש דם הגורם לחסימתם. מחלת הסוכרת למעשה פוגעת בתאי האנדוטל, מחמירה את התהליך הדלקתי ופוגעת בחומרים הטובים שמנסים לאזן את הדלקת. כך למעשה הסוכרת מביאה אדם לסיכון גבוה להתקפי לב ואירועים מוחיים

 • פגיעה בראייה

פגיעה בחדות הראייה, קטרקט, עליה בלחץ התוך עיני ועיוורון הם הפגיעות השכיחות בקרב חולי סוכרת שלא מצליחים להגיע לאיזון מדדי הסוכר. הסוכרת גורמת לפגיעה בכלי הדם של רשתית העין שהיא למעשה האיבר שמעביר את המידע למוח ומאפשר לנו לעבד מה שאנו רואים.

 • פגיעה בכליות

הכליות הם אמצעי סינון הדם מפסולת המופרשת אל השתן. במצב של סוכרת, כלי הדם של הכליות נפגעים וגורמים לפגיעה במערכת הסינון. אדם שכליותיו נפגעו, יפריש בשתן חלבון. ככל שרמת החלבון גבוהה יותר, כך הפגיעה תהיה חמורה יותר. הפגיעה בכליות מתבצעת באופן איטי וככל שהזמן עובר ההרס הופך חמור יותר ומצריך לבסוף טיפולי דיאליזה.

 • כריתת גפיים

רמות הסוכר הגבוהות בגוף מאיצות תהליכי חסימה של כלי הדם הגורמים לנזק עצבי בידיים וברגליים. הנזק העצבי גורם ללחץ מוגבר בגפיים והיווצרות כיבים וזיהומים שהגוף מתקשה להתמודד איתם. פצעים שמזדהמים יתר על המידה, יוצרים נמק וכתוצאה מכך, הטיפול המחייב הוא כריתת גפיים.

סיבוכי סוכרת הם קשים, הרסניים לגוף ומהווים פגיעה קשה מאוד עבור החולים. אך חשוב לדעת שלא מדובר בגזירת גורל וכיום יש את האפשרות לטפל בסוכרת וגם טרום סוכרת עד הגעה למצב של איזון רמת סוכר בדם אצל החולים.

מה מציעה הרפואה כיום על מנת לאזן את רמות הסוכר בגוף?

איזון רמות הסוכר בגוף יביאו לאיזון הסוכרת ומניעה של הסיבוכים ההרסניים, אך חשוב לעשות זאת בזמן ולא להזניח. מצב של טרום סוכרת מזוהה לרוב בבדיקות דם שגרתיות וכבר אז תקבלו המלצות חשובות שהקפדה שלהן עשויה לעזור באיזון המדדים ומניעה של סיבוכי סוכרת. לרוב יהיה מדובר בתזונה נכונה המכילה פחמימות מורכבות בעלות ערך גליקמי נמוך והורדה של סוכרים ופחמימות ריקות. כמו כן, ימליצו למטופל לבצע פעילות גופנית קבועה ולעיתים אף תרופות המאזנות רמת סוכר גבוהה בדם. אך חשוב לציין כי בדרך כלל יהיה מדובר בהמלצות גנריות שאינן מתחשבות בגורמים שהביאו את המטופל לחלות במחלה ולכן לא תמיד ההמלצות עוזרות והרופאים ממשיכים לעלות את המינונים של התרופות, שלהן גם תופעות לוואי רבות. 

המחקר במחלת הסוכרת ממשיך כל הזמן ומתקדם גם ביולוגית וגם טכנולוגית. כיום, ללא ספק קיים טיפול בסוכרת וטרום סוכרת שנעשה באופן טבעי לחלוטין וללא תרופות.

טיפול טבעי מוכח הצלחה במרפאות מד בלנס

מרפאות מד בלנס מביאות את בשורת האיזון במדדי הסוכרת ומדדי מחלות מטאבוליות נוספות בעזרת שיטה חדשנית שאותה פיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D. בשיטה זו, מבצעים אבחון מדויק לתמונת הדם של המטופל וחושפים את הסיבות שהביאו לטרום סוכרת. כאשר הסיבות ידועות, ניתן לטפל בהן וכך לאזן את רמות הסוכר ולהביא למצב של גוף בריא שלא סובל מטרום סוכרת. 

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי לדרכי טיפול הוליסטיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לחולה באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של החולה
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא להורדת לחץ הדם בדרך טבעית ובריאה

אנו מזמינים אתכם לבצע אבחון לטיפול במחלת הסוכרת וטרום סוכרת ולהתחיל לאזן את מדד רמות הסוכר בגוף.

תוצאות הטיפול האינטגרטיבי במד בלנס מדברות בעד עצמן

לטיפול במד בלנס יש הצלחה מוכחת של מעל לתשעים אחוזים באיזון מדדי הסוכר בגוף. עם התקדמות התהליך מטופלים חווים, מרגישים ואף רואים באופן מדויק כי מערכות הגוף מגיעות לאיזון מלא. בתחילת הטיפול מתבצע אבחון וממצאים של תמונת הדם ולאחר שלושה חודשים מתבצע תהליך דומה שמאפשר תמונת מצב עדכנית החושפת בתשעים אחוז מהמקרים שיפור בממצאים. תמונת המצב העדכנית מאפשרת למומחים שלנו להתאים עבור המטופל תכנית לשימור ושיפור התוצאות בטווח הקרוב והרחוק יותר וכך לשמור על גוף מאוזן ובריא.

אז אם גם אתם רוצים לראות תוצאות מאוזנות בבדיקות הסוכרת שלכם באמצעות טיפול טבעי המטפל בבעיה מהשורש, קבעו כבר היום פגישת אבחון והכרות ונשמח לעזור לכם להגיע לבריאות טובה בדרך יעילה.

מטופלים ממליצים

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב