מהי סוכרת סמויה ואיך ניתן לגלות אותה?

מהי סוכרת סמויה ואיך ניתן לגלות אותה?

מהי סוכרת סמויה?

סוכרת סמויה או טרום סוכרת, זהו מצב שבו אדם סובל מרמת סוכר גבוהה בדם, שנמצאת בגבולות התקינים, אך מאוד קרובה לעבור אותם ולהתפתח לסוכרת. ניתן למעשה לומר כי מדובר בשלב מוקדם של סוכרת 2 שבה הגוף מייצר עודף אינסולין שלא ניתן להשתמש בו ולהביא את הסוכר לתאי הגוף. כך למעשה נוצר מצב של רמות סוכר גבוהות בדם שללא איזון שלהן עשויות לגדול ולהביא אדם לחלות במחלת הסוכרת.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

מהם הגורמים המביאים אדם לפתח טרום סוכרת?

הגורם העיקרי המביא אדם לפתח סוכרת סמויה מבחינת מערכות הגוף הוא חוסר היכולת של הגוף להתמודד עם רמות הסוכר הגבוהות שהחלו כתוצאה מהיסטוריה משפחתית למחלת הסוכרת או אורחות חיים הכוללות חוסר בפעילות גופנית, אכילת מזונות עתירים בסוכר ופחמימות ריקות, השמנה כתוצאה מכך, המביאה לרעב שאינו נשלט ושוב אכילת מזונות עתירים בסוכר. שני אלו יחד מביאים למצב של עליה ברמות של הורמון האינסולין שאמור להוביל את הסוכר אל התאים, אך מכיוון שהגוף לא מצליח להתמודד עם כמות האינסולין הגבוהה, הוא למעשה לא מעביר את הסוכר אליהם ורמת הסוכר בדם עולה.

איך מאבחנים כיום סוכרת סמויה?

אבחון מוקדם של סוכרת סמויה וטיפול בה עד לאיזון מדדי הסוכר, מביאה ללא ספק למניעה של מחלת הסוכרת. מחלת הסוכרת היא גורם התמותה השלישי כיום בארץ ובעולם אחרי מחלות לב וסרטן ולכן אבחון מוקדם של טרום סוכרת הוא חשוב מעין כמוהו. מעבר למקרי המוות בעקבות המחלה, סיבוכי סוכרת הם קשים במיוחד.  על פי האגודה הישראלית לסוכרת 45% סובלים מאי ספיקת כליות וטיפולי דיאליזה כתוצאה מכך, 75% מבצעים כריתת גפיים בשל בעיות עצביות ועוד 13% סובלים ממצבים של עיוורון  אבחון מוקדם ואיזון מדדי הסוכר בשלב מוקדם של טרום סוכרת, ללא ספק נחשבים לטיפולים מצילי חיים. 

אבחון של סוכרת סמויה מתבסס על בדיקות דם המראות כי המדדים נמצאים על הגבול הגבוה. בדיקת סוכר בצום היא הבדיקה הראשונה שלרוב מתבצעת כבדיקה שגרתית שבאמצעותה לרוב מגלים מצב של טרום סוכרת. כאשר מדד הסוכר בדם גבוה מ-100 לדציליטר דם ומגיע עד ל-125, עולה החשד למצב טרום סוכרתי. בדיקה נוספת היא בדיקת המוגלובין מסוכרר המכונה a1c  או h1c. בדיקה זו בודקת את המצב בשלושת החודשים האחרונים. תוצאות הבדיקה הן באחוזים. כאשר 6% עד 6.5% נחשבים לתוצאה המעידה על טרום סוכרת. לאחר ששתי הבדיקות הללו בוצעו, ישלח האדם לבדיקת העמסת סוכר כדי לוודא שהאדם לא חולה בסוכרת. סוכרת סמויה תתגלה במדדים של 140-199. במידה והתוצאה תהיה 200 היא תעיד על סוכרת.

מהם הסימנים לסוכרת סמויה ומי האנשים שנמצאים בסיכון?

סימנים לסוכרת סמויה הם סימנים דיי סמויים כי הם עשויים להעיד גם על מצבים אחרים. תמהיל הכולל את הסימנים הבאים עשוי להצביע על מצב של טרום סוכרת:

 • תשישות קבועה
 • חוסר ריכוז
 • עודף משקל
 • השמנה בטנית
 • BMI גבוה
 • דיכאון
 • שינוי מצב רוח
 • יובש בפה
 • צימאון

כמו כן, אנשים שנמצאים בסיכון, גם הם צריכים לשים לב לכך ולדאוג לבדוק רמת סוכר בדם מידי פעם. בין האנשים שנמצאים בסיכון הם:

 • אנשים שסובלים מעודף משקל
 • BMI מעל 25
 • היסטוריה משפחתית
 • היסטוריה של סוכרת הריונית
 • היסטוריה של שחלות פוליציסטיות
 • אנשים שאורח חייהם חסר פעילות גופנית ותזונתם עתירת סוכרים ופחמימות ריקות

התייחסות לפרמטרים אלו וגם לאותם סימנים לסוכרת סמויה שהזכרנו, יעזרו לכם להימנע מסוכרת עתידית שעלולה להתפתח תוך פחות מעשר שנים לאחר מכן.

האם ניתן לטפל בסוכרת סמויה ולמנוע התפתחות של סוכרת?

הרפואה הקונבנציונאלית כיום מנסה להתמודד עם טרום סוכרת וסוכרת בעזרת המלצות עבור סוכרת תזונה, פעילות גופנית, הפסקת עישון ובמידת הצורך גם תרופות במינונים שונים. על אף הניסיונות, ניתן לומר כי לא כל הסובלים מסוכרת סמויה, מצליחים להגיע לאיזון במדדי הסוכר. קיימות מספר סיבות לכך שאדם טרום סוכרתי לא מצליח לאזן את רמות הסוכר. סיבה עיקרית אחת היא העובדה כי מדובר בהמלצות שאנשים לא תמיד מבצעים בהיעדר ליווי רפואי צמוד והסיבה השנייה כי ההמלצות הן גנריות ולא מותאמות אישית לכל אדם ולסיבה הגופנית שהביאה אותו למצב של עליה ברמות הסוכר בגוף. 

אילו טיפולים טבעיים קיימים כיום עבור אנשים הסובלים מטרום סוכרת?

מרפאות מד בלנס מביאות את בשורת האיזון במדדי הסוכרת ומדדי מחלות מטאבוליות נוספות בעזרת שיטה חדשנית שאותה פיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D. בשיטה זו, מבצעים אבחון מדויק לתמונת הדם של המטופל וחושפים את הסיבות שהביאו לטרום סוכרת. כאשר הסיבות ידועות, ניתן לטפל בהן וכך לאזן את רמות הסוכר ולהביא למצב של גוף בריא שלא סובל מטרום סוכרת.

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. 

תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לסובל מסוכרת באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מסוכרת
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת מדדי הסוכר בגוף
 • טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 • מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ולאיזון מדדי הסוכרת בטווח הארוך. 

אנו מזמינים אתכם לבצע אבחון לטיפול במחלת הסוכרת וטרום סוכרת ולהתחיל לאזן את מדד רמות הסוכר בגוף.

תוצאות הטיפול האינטגרטיבי במד בלנס מדברות בעד עצמן

לטיפול במד בלנס יש הצלחה מוכחת של מעל לתשעים אחוזים באיזון מדדי הסוכר בגוף. עם התקדמות התהליך מטופלים חווים, מרגישים ואף רואים באופן מדויק כי מערכות הגוף מגיעות לאיזון מלא. בתחילת הטיפול מתבצע אבחון וממצאים של תמונת הדם ולאחר שלושה חודשים מתבצע תהליך דומה שמאפשר תמונת מצב עדכנית החושפת בתשעים אחוז מהמקרים שיפור בממצאים. תמונת המצב העדכנית מאפשרת למומחים שלנו להתאים עבור המטופל תכנית לשימור ושיפור התוצאות בטווח הקרוב והרחוק יותר וכך לשמור על גוף מאוזן ובריא.

אז אם גם אתם רוצים לראות תוצאות מאוזנות בבדיקות הסוכרת שלכם באמצעות טיפול טבעי המטפל בבעיה מהשורש, קבעו כבר היום פגישת אבחון והכרות ונשמח לעזור לכם להגיע לבריאות טובה בדרך יעילה.

מטופלים ממליצים

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב