מהי סוכרת מסוג 1 ואיך מטפלים בה?

מחלת הסוכרת

מהי סוכרת מסוג 1?

סוכרת מסוג 1 שנקראה בעבר גם סוכרת נעורים, היא מחלה מטאבולית מוכרת ושכיחה. על מנת להבין מהי סוכרת סוג 1, תחילה עלינו להבין איך תהליך הפקת האנרגיה פועל בגוף. תהליך תקין של הפקת אנרגיה מתחיל באמצעות הורמון האינסולין המופרש מתאי הבטא שבלבלב. תפקיד האינסולין להשתתף בתהליכי חילוף החומרים בגוף, כאשר התפקיד המרכזי ביותר שלו הוא העברה של מולקולות הגלוקוז אל תאי הגוף לצורך הפקת אנרגיה. אצל אדם החולה בסוכרת 1, תאי הבטא שמהם מופרש האינסולין מתנוונים ומפסיקים את ייצור האינסולין. כתוצאה ממצב זה, מנגנון העברת הסוכר בגוף נפגע אף הוא, הגלוקוז לא מגיע אל תאי הגוף, רמות הסוכר הגבוהות מופרשות בשתן והתאים משתמשים בשומנים וחלבונים כתחליף למקור האנרגיה.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

למה מצב זה מסוכן?

בסוכרת 1 חוסר באינסולין גורם לכך שאין וויסות לרמות הסוכר שבדם. חוסר הוויסות מתאפיין בשני מצבים אפשריים. המצב הראשון הוא היפר-גליקמיה, מצב שבו קיימת עלייה חדה ברמת הסוכר בדם. זהו מצב מסוכן הגורם לאדם החולה להתייבשות, מצב של הלם לגוף ועלול להגיע לאיבוד הכרה ומוות. המצב הנוסף שקיים לחולים בסוכרת מסוג 1 הוא היפוגליקמיה, מצב שבו יש ירידה חדה ברמות הסוכר בדם הגורמות לחולשה, סחרחורת, דופק מהיר, רעד, בלבול, איבוד הכרה ולעיתים גם מוות. 

היפר גליקמיה והיפו גליקמיה הם תסמינים מידיים של מחלת הסוכרת ובמצבים של חוסר טיפול בטווח הארוך עלולים להתחיל סיבוכי סוכרת המסכנים חיים כמו: פגיעה בכלי הדם הקטנים, פגיעה בכלי הדם הגדולים ומחלות לב, נזק לעצבים במקומות שונים בגוף בדגש על רגלי החולים המביאים פעמים רבות לקטיעת רגליים, פגיעה ברשתית העין וכתוצאה מכך ראייה לקויה עד עיוורון ופגיעה בכליות.

מהם הסימפטומים הראשונים המעידים על המחלה?

 • יובש בפה
 • הרגשת צימאון גם כאשר שותים הרבה
 • רעב גם לאחר ארוחה
 • עייפות
 • חוסר מנוחה
 • השתנת יתר
 • גירודים בעור
 • בחילות והקאות

מי נמצא בסיכון לחלות בסוכרת מסוג 1?

מחקרים בתחום של סוכרת מסוג 1 עדיין לא הגיעו לתשובה מדויקת לסיבה שבגללה תאי הבטא המייצרים את האינסולין מתנוונים, אך יש מספר גורמים שככל הנראה קשורים לכך. הגורם הראשון הוא תורשה. כלומר שלאותו אדם קיימת נטייה גנטית לכך שתאי הבטא יתנוונו והאדם יחלה במחלה. הגורם השני הוא מחלה אוטואימונית של מערכת החיסון התוקפת את תאי הבטא בלבלב ולא מאפשרת להם לבצע את תפקידם. הגורם השלישי הוא מצב של מחלות הפוגעות בלבלב עצמו ומונעות ייצור של תאים. ויש מחקרים שמראים כי גם גורמים סביבתיים כמו אורח חיים לחוץ ותזונה עשויים להשפיע על היכולת של הלבלב לייצר תאי בטא. בכל מקרה חשוב לדעת כי אורח חיים הכולל תזונה עשירה בסוכר עלולה לגרום לאדם לחלות גם בסוכרת 2 שגם תסמיניה הרסניים ומסוכנים לאדם.

למה חשוב לקבל טיפול מתאים למחלה?

חשיבות הטיפול במחלת הסוכרת היא גבוהה מאוד משום שמדובר במחלה כרונית שנזקיה הם עצומים ומשפיעים על אורח החיים של החולים בה ללא היכר. 75% מהחולים בשלב כלשהו נאלצים לבצע ניתוחי כריתת גפיים בשל בעיות עצביות, 13% מהאנשים נקלעים למצב של עיוורון שלא ניתן לתיקון ו45% מהחולים סובלים מבעיות בכליות וזקוקים לטיפולי דיאליזה וניתן לומר כי ללא טיפול נכון, השעון דיי מתקתק עבור חולים אלו והם עלולים להגיע לכדי מוות. נתונים אלו לקוחים ממחקרים של האגודה הלאומית לסוכרת 

מהם דרכי הטיפול המקובלות היום?

אנשים שאובחנו כחולים בסוכרת מסוג 1 מקבלים טיפול תרופתי לכל החיים הכולל הזרקת אינסולין לאורך היום. המטרה לאזן את רמות הסוכר בדם גם כאשר האינסולין לא מופרש מהגוף. לכל אדם החולה בסוכרת 1 יש מינון אינסולין המותאם לאורח החיים שלו והתזונה, המינון משתנה בהתאם לבדיקות הדם התקופתיות. 

הזרקת אינסולין באופן קבוע היא פעולה שאינה נעימה המחייבת דקירה באמצעות מזרק. החולים לומדים לבצע את ההזרקה בעצמם ומבצעים זאת מידי יום. בעשרים השנים האחרונות ניתן להימנע מההזרקה העצמאית ולהתחבר למשאבה אוטומטית המזריקה אינסולין בפולסים שנקבעים מראש. 

אך חשוב להבין שטיפול קבוע באינסולין אינו מספיק כדי לאזן את הסוכרת ולמעשה ככל שאורח החיים אינו משתנה, צריכת האינסולין הולכת וגדלה וההשפעות של המחלה על הגוף לא קטנות.

האם ניתן לטפל בסוכרת מסוג 1 באופן טבעי?

טיפול במחלת הסוכרת גם מסוג 1 וגם מסוג 2 הן מחלות מטאבוליות המושפעות בצורה ישירה מאורח החיים שלנו, התזונה שלנו, פעילות גופנית שאנו מבצעים, כמות השינה ומצבי לחץ וסטרס. על מנת לטפל במחלת הסוכרת באופן יעיל, עלינו לטפל בכל דבר שעשוי להשפיע על סוכר גבוה בדם שלנו. מכיוון שאצל כל אדם החולה במחלה הסיבה להתפרצותה שונה, גילוי נכון של הגורמים עשוי לעזור לטפל בשורש הבעיה באופן טבעי.

טיפול במחלת הסוכרת באופן טבעי זה בדיוק מה שעושים במרפאות מד בלנס. אצלנו במד בלנס משלבים בדיקות מעבדה מהרפואה הקונבנציונאלית יחד עם רפואה אלטרנטיבית וכך למעשה מטפלים במחלה באופן טבעי ומהשורש. צרו עמנו קשר ותתחילו כבר עכשיו לאזן את מדדי הסוכרת באופן טבעי.

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 •  אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף

 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לסובל מסוכרת באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מסוכרת
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת מדדי הסוכרת
 • טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 •  מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ולאיזון מדדי הסוכר בטווח הארוך.

תוצאות הטיפול האינטגרטיבי במד בלנס מדברות בעד עצמן

לטיפול במד בלנס יש הצלחה מוכחת של מעל לתשעים אחוזים באיזון מדדי הסוכר בגוף. עם התקדמות התהליך מטופלים חווים, מרגישים ואף רואים באופן מדויק כי מערכות הגוף מגיעות לאיזון מלא. בתחילת הטיפול מתבצע אבחון וממצאים של תמונת הדם ולאחר שלושה חודשים מתבצע תהליך דומה שמאפשר תמונת מצב עדכנית החושפת בתשעים אחוז מהמקרים שיפור בממצאים. תמונת המצב העדכנית מאפשרת למומחים שלנו להתאים עבור המטופל תכנית לשימור ושיפור התוצאות בטווח הקרוב והרחוק יותר וכך לשמור על גוף מאוזן ובריא.

אז אם גם אתם רוצים לראות תוצאות מאוזנות בבדיקות הסוכרת שלכם באמצעות טיפול טבעי המטפל בבעיה מהשורש, קבעו כבר היום פגישת אבחון והכרות ונשמח לעזור לכם להגיע לבריאות טובה בדרך יעילה.

מטופלים ממליצים

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב