מהו תפריט התזונה שמומלץ עבור חולי סוכרת?

מהו תפריט התזונה שמומלץ עבור חולי סוכרת?

מהי מחלת הסוכרת?

מחלת הסוכרת הינה מחלה מטאבולית שבה מסיבות שונות הורמון האינסולין שתפקידו להעביר את הסוכר אל התאים דרך מחזור הדם, לא מתפקד. בשל כך, רמות הסוכר בגוף עולות ברמה גבוהה מאוד, מופרשות אל השתן ומייצרות בעיות חמורות באזורים שונים בגוף כמו פגיעות בתפקודי הכליות, פגיעות בראייה עד כדי עיוורון, פגיעות בגפיים עד כדי כריתת גפיים ופגיעות בתפקוד הלב, העורקים והורידים. מדובר על אחת המחלות המסוכנות ביותר באנושות כיום והיא נחשבת לגורם התמותה השלישי אחרי מחלות לב וסרטן. 

גורמי הרפואה בארץ ובעולם מנסים להילחם במחלה זו על ידי איזון מדדי הסוכר. לרוב, איזון מדדי הסוכר נעשה בעזרת תרופות סוכרת, תזונה וספורט שעשויים לעזור באיזון, אך, ניתן לומר שההצלחה של הרפואה הקונבנציונאלית היא נמוכה ומצריכה שימוש בסוגים שונים של תרופות ושינוי מינונים עם הזמן. עם זאת, שילוב של רפואה טבעית, רפואה קונבנציונאלית וגם דיאטה לסוכרת עשויים לעזור מאוד. על תזונה לסוכרתיים נדבר בכתבה הבאה ונבין איך טיפול טבעי במרפאות מד בלנס עשוי לעזור מאוד באיזון מדדי הסוכרת.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

למה תפריט דיאטה לסוכרתיים עשוי לעזור לאזן את המחלה?

אצל אדם שאינו חולה בסוכרת, רמת סוכר גבוהה בדם עולה מיד לאחר ארוחה והיא יורדת כאשר האינסולין מופרש ומפנה את הסוכרים לתאי הגוף, אצל אנשים סוכרתיים, פעילות האינסולין משתנה. כדי להבין איך תפריט דיאטה לסוכרתיים עשוי לעזור לאזן את המחלה, יש תחילה להבין איך פועל הגוף בסוגי הסוכרת השונים. במחלת סוכרת 1, הלבלב אינו מייצר אינסולין, לכן אין מה שיאזן את רמות הסוכר וככל שהתזונה תהיה מותאמת יותר, כך רמות הסוכר יהיו נמוכות יותר. 

במחלת סוכרת 2 הסיפור קצת שונה, הלבלב מייצר למעשה עודף אינסולין, תאי הגוף לא עומדים בעומס ומפתחים אליו עמידות ורמות הסוכר עולות. במצב של סוכרת מסוג 2, הגוף מייצר אינסולין בשני מקרים: האחד, כאשר קיימת תחושת רעב לפני ארוחה או בצום והשני הוא לאחר אכילה. אנשים בעלי עודף משקל סובלים מתחושות רעב מוגברות וצורך עז במתוק ולרוב הם גם אלו שעשויים לחלות בסוכרת. תפריט דיאטה או תפריט דיאטה לטרום סוכרת עשוי להוריד את תחושות הרעב המוגברות, הצורך במתוק ובעקבות כך את הייצור המוגבר של האינסולין.

למה לעיתים תפריט הדיאטה לא עוזר באיזון המדדים?

המחקר על מחלת הסוכרת מתפתח ומשתנה כל הזמן וכך גם התאמת הטיפול במחלה והתאמת תפריט הדיאטה. כך לדוגמא, בנושא של תזונה לסוכרתיים, בעבר חשבו כי דיאטה לסוכרתיים צריכה להיות ללא פחמימות בכלל. כיום יודעים שאין זה נכון, שיש צורך באכילת פחמימות, כאשר הדגש הוא להימנע מפחמימות ריקות ולהקפיד על אכילת פחמימות מורכבות עם מדד גליקמי נמוך. 

מה שעוד יכול לחבל באיזון מדדי הסוכר בגוף באמצעות דיאטה, זו העובדה כי האדם החולה לא משלב יחד עם הדיאטה גם אורח חיים הכולל ספורט ומוכוונות לרדת במשקל. להתאים דיאטה נכונה לאדם חולה סוכרת או אדם הסובל ממצב של טרום סוכרת מצריך בדיקה ואבחון מקיפים המצביעים על הגורמים שגרמו להתפתחות המחלה והתאמה של טיפול מדויק ואישי עבור האדם החולה.

ממה מורכב תפריט הדיאטה עבור אנשים עם סוכרת?

תפריט דיאטה לסוכרתיים או טרום סוכרתיים מצריך התאמה אישית לכל אדם, למדדי הסוכר שלו, משקלו ותמונת הדם שלו המאפשרת לדעת מה עליו לאכול בדיאטה זו על מנת להוריד את מדדי הסוכר. 

כיום הרפואה הקונבנציונאלית מתבססת על תפריט דיאטה לסוכרתיים גנרי המוצע לכל חולי הסוכרת או למי שאובחן עם טרום סוכרת. לרוב התפריט יהיה מורכב מאכילה כל 3-4 שעות, אכילה מוגברת של ירקות ואכילה של מנת פירות יומית בין 1-2. כמו כן, התפריט יכלול פחמימות מורכבות עם מדד גליקמי נמוך, שתיית קפה שידועה כמורידה את מדדי הסוכרת, שילוב של קינמון שהוא בעל אפקט להורדת רמות סוכר והאינסולין, אכילת מזונות או תוספי תזונה הכוללים מגנזיום וכרום. כמו כן יוגבלו המזונות: סוכר מכל סוג שהוא, משקאות ממותקים, משקאות אלכוהוליים, מזון עשיר בשומנים, פחמימות מורכבות שהמדד הגליקמי שלהן גבוה.

איך מתבצעת דרך הטיפול הטבעית במרפאות מד בלנס?

מרפאות מד בלנס מציעות כיום טיפול משולב במחלת הסוכרת הכולל אבחונים וכלים מחקריים מעולם הרפואה הקונבנציונאלית יחד עם טיפול טבעי בעזרת הרפואה האלטרנטיבית. מדובר בטכנולוגיה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D. המאפשרת לאבחן את תמונת הדם האישית של המטופל, להבין למה החלה אצלו המחלה ולטפל בגורמים באופן טבעי. לשיטה יש 90% הצלחה באיזון המדדים וניתן לראות תוצאות בכל מדידה ומדידה ובהרגשת המטופל. הטיפול כמובן יעשה שימוש בתפריט תזונתי שיהיה מותאם באופן אישי למטופל ויאפשר לו להגיע לאיזון במדדי הסוכר.

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לסובל מסוכרת באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מסוכרת
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת מדדי הסוכרת
 • טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 •  מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ולאיזון מדדי הסוכרת בטווח הארוך.

תוצאות הטיפול האינטגרטיבי במד בלנס מדברות בעד עצמן

לטיפול במד בלנס יש הצלחה מוכחת של מעל לתשעים אחוזים באיזון מדדי הסוכר בגוף. עם התקדמות התהליך מטופלים חווים, מרגישים ואף רואים באופן מדויק כי מערכות הגוף מגיעות לאיזון מלא. בתחילת הטיפול מתבצע אבחון וממצאים של תמונת הדם ולאחר שלושה חודשים מתבצע תהליך דומה שמאפשר תמונת מצב עדכנית החושפת בתשעים אחוז מהמקרים שיפור בממצאים. תמונת המצב העדכנית מאפשרת למומחים שלנו להתאים עבור המטופל תכנית לשימור ושיפור התוצאות בטווח הקרוב והרחוק יותר וכך לשמור על גוף מאוזן ובריא.

אז אם גם אתם רוצים לראות תוצאות מאוזנות בבדיקות הסוכרת שלכם באמצעות טיפול טבעי המטפל בבעיה מהשורש, קבעו כבר היום פגישת אבחון והכרות ונשמח לעזור לכם להגיע לבריאות טובה בדרך יעילה.

מטופלים ממליצים

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב