מהי הדיאטה המתאימה להורדת לחץ דם?

מהי הדיאטה המתאימה להורדת לחץ דם?

לחץ דם הינה תופעה שפוקדת 40% מהאוכלוסייה מעל גיל 50 והאחוזים עולים לחמישים אחוזים כאשר מגיעים לגיל 60. על פי סקר הבריאות הלאומי של ישראל

מדובר על תופעה מסוכנת מאוד הנקראת גם “הרוצח השקט” כי מאוד קשה להבחין מתי הגוף נמצא במצב של לחץ דם גבוה מבלי לבצע מדידה. התופעה מתגלה לרוב בבדיקות שגרתיות ובמקרה ולכן בכל בדיקה של אדם מבוגר יבדקו את מדדי לחץ דם. 

אחד הדברים שעשויים לעזור במקרה שצריך הורדת לחץ דם גבוה הוא שינוי אורח החיים בדגש על תזונה להורדת לחץ דם ופעילות גופנית. תזונה היא חלק מתרופות טבעיות להורדת לחץ דם ויש ממש המלצות ברורות בנושא זה. בכתבה הבאה נסביר את הסיבות לעליה בלחץ הדם, היתרונות של שינוי התזונה, ממה מורכבת דיאטה להורדת לחץ דם, איך ניתן לדייק את הדיאטה והפתרונות הטבעיים לאיזון המדדים בטווח הקצר והארוך.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

מתי לחץ הדם עולה בגוף?

כשמדברים על לחץ דם, חשוב להבין שלמעשה מדברים על הלחץ של נוזל הדם על דפנות כלי הדם. את הלחץ מודדים במצב מנוחה של הלב ובמצב של כיווץ. הלב הוא למעשה משאבת הדם שמעבירה את הדם בלחץ אל כלי הדם. כאשר הלב במצב כיווץ, מודדים את לחץ הדם הסיסטולי. כאשר הלב במצב מנוחה מודדים את לחץ הדם הדיאסטולי. 

במצבים שבהם כלי הדם אינם פנויים לחלוטין, כלומר מצטברים שומנים על דפנות כלי הדם, לחץ הדם יעלה כי יהיה לו פחות מקום מרווח לזרום. מצב נוסף הוא כאשר נפח הדם עולה ואז הלחץ עולה בעקבותיו. זהו מצב שקשור ברוב הפעמים בתזונה רוויה מלחים ולכן דיאטה להורדת לחץ דם עשויה מאוד לעזור במקרה זה. מצב זה מתרחש לעיתים גם אצל נשים בהריון שנפח הדם עולה אצלן כתוצאה מההיריון. המצב השלישי שעשוי לעלות את לחץ הדם הוא קשיחות של כלי הדם, מצב שמתרחש אצל אנשים מבוגרים. הקשיחות של כלי הדם לא מאפשרת לכלי הדם להתמודד עם כמות הדם הגדולה בעת כיווץ ולחץ הדם עולה.

איך שינוי תזונה עשויה לעזור להורדת לחץ דם גבוה?

כמו שהבנתם לתזונה שאנו אוכלים יש השפעה ישירה על הסיבות לעליה בלחץ הדם. כאשר אנו אוכלים תזונה המתבססת על שומנים רווים ושומן טראנס, אנו למעשה יוצרים מצב שלאורך זמן השומנים, שומן הטראנס, הטריגליצרידים והכולסטרול הרע, מצטברים על דפנות כלי הדם וגורמים לעליה בלחץ הדם. ברגע שנקפיד על תזונה מוקפדת ובריאה, אנו נוכל להפחית את התופעה. כמו כן, אם נקפיד על תזונה עם מעט מלחים, למעשה נפחית בנפח הדם וכתוצאה מכך לחץ הדם יהיה נמוך יותר. דיאטה להורדת לחץ דם היא הכרחית אצל אנשים שמאובחנים כסובלים מלחץ דם גבוה והיא מומלצת באופן כללי לכל מי שנמצא בסיכון או מעוניין למנוע מצב זה.

מי נמצא בסיכון ללקות בלחץ דם גבוה?

כיום יודעים שקיימים מספר גורמים שעשויים להביא אדם לסבול מלחץ דם גבוה. בבדיקות שגרתיות, הרופאים שמים לב אם אדם נמצא באחת מקבוצות הסיכון ובמידה וכן, יבקשו תמיד מדידה של לחץ דם לפני כניסה לבדיקה. הגורמים הבאים מיוחסים אל קבוצות הסיכון ללחץ דם גבוה:

 • גיל מבוגר
 • השמנת יתר, משקל עודף ושומן בטני
 • כולסטרול גבוה
 • שומנים בדם
 • אכילת מזונות עתירים בנתרן (מלח)
 • גנטיקה
 • עישון
 • היעדר פעילות גופנית
 • שתייה מרובה של אלכוהול
 • לחץ נפשי המביא לפעילות מואצת של הלב
 • נשים בהריון

ממה מורכבת דיאטה להורדת לחץ דם גבוה?

כאשר עושים דיאטה להורדת לחץ דם גבוה, למעשה מקפידים על מספר עקרונות חשובים ואליהם מוסיפים תוספי תזונה ומינרלים שנבדקו במחקרים והיום יודעים שהם תורמים בהורדת לחץ הדם באופן טבעי. 

תזונה להורדת לחץ דם גבוה תכלול מזונות דלים בנתרן שהוא למעשה מלח. כמו כן, התזונה תכלול צריכת שומן רווי ושומן טראנס נמוכה והפחתה במזונות עם סוכר גבוה, הפחתה בשתיית אלכוהול ואכילה של בשר אדום. מעבר לכך, ההמלצות יהיו לאכול כמה שיותר ירקות ופירות, דגנים מלאים, קטניות ועופות. ההמלצות האלו הן המלצות גנריות שממליצים לכל מי שלחץ הדם שלו גבוה, אך חשוב להבין שלחץ דם גבוה מגיע לעיתים בשל מחלות מסוימות כמו השמנת יתר, סוכרת, מחלת כליות ועוד מחלות מטאבוליות מגוונות. כאשר הסיבה לעליה בלחץ הדם קשורה למחלות אלו, המלצות הדיאטה הגנריות לא יספיקו כדי להוריד את לחץ הדם וסביר שהמטרה לא תושג. במצבים אלו יש להתאים תזונה ספציפית לכל אדם לפי הבעיה ממנה הוא סובל.

דיאטה להורדת לחץ דם מותאמת למטופל

כמו שהבנתם, לכל אדם יש סיבה שהביאה לעליה בלחץ הדם ולכן יש להתאים את הדיאטה לסיבה. כאשר הדיאטה מותאמת, היא למעשה מדויקת יותר לגורם שהחל את בעיית לחץ הדם ומאפשרת טיפול נכון שעשוי לעזור בהורדת המדדים. אצלנו במד בלנס מציעים למטופלים תכנית טיפול אינטגרטיבית המאפשרת מענה טבעי בהתאם לסיבות שהביאו לעליה בלחץ הדם. תכנית זו כוללת בתוכה גם המלצות תזונה לפי אבחון מדויק של המצב הגופני של המטופל.

מהי התכנית של מד בלנס ומה היא מציעה עבור מטופלים?

אצלנו במד בלנס מטפלים בסובלים מלחץ דם גבוה באמצעות דרכים טבעיות המותאמות למקור הבעיה שגרמה מלכתחילה לעלייה בלחץ הדם. אנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת של הרפואה הקונבנציונאלית לצורך פיענוח שורש הבעיה ובהתאם לתוצאות מתאימים טיפול טבעי אישי ללא תרופות. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעלייה בלחץ הדם באמצעות ניתוח ייחודי ומעמיק של תמונת הדם האישית של החולה. 

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. 

תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לסובל מלחץ דם גבוה באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מלחץ דם גבוה
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת לחץ הדם הגבוה
 • טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 • מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים לבסוף לאיזון לחץ הדם באופן טבעי לחלוטין ויש לנו 90% של הצלחה בתחום. לחץ דם גבוה הוא אינו גזירת גורל, ניתן ורצוי לטפל בו באופן טבעי.

טיפול אפקטיבי להורדת לחץ דם גבוה בדרכים טבעיות במד בלנס

לטיפול במד בלנס יש הצלחה מוכחת של מעל לתשעים אחוזים בהורדת לחץ הדם בדרכים טבעיות. עם התקדמות התהליך מטופלים חווים, מרגישים ואף רואים באופן מדויק כי מערכות הגוף מגיעות לאיזון מלא.

בתחילת הטיפול מתבצע אבחון וממצאים של תמונת הדם ולאחר שלושה חודשים מתבצע תהליך דומה שמאפשר תמונת מצב עדכנית החושפת בתשעים אחוז מהמקרים שיפור בממצאים. תמונת המצב העדכנית מאפשרת למומחים שלנו להתאים עבור המטופל תכנית לשימור ושיפור התוצאות בטווח הקרוב והרחוק יותר וכך לשמור על גוף מאוזן ובריא.

אז אם גם אתם רוצים לראות תוצאות מאוזנות במדדי לחץ הדם באמצעות טיפול טבעי המטפל בבעיה מהשורש, קבעו כבר היום פגישת אבחון והכרות ונשמח לעזור לכם להגיע לבריאות טובה בדרך יעילה.

מטופלים ממליצים

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב