לחץ דם

לחץ דם

מהו לחץ דם? ומהם ערכיו התקינים?

הדם הוא מרכיב חיוני ומרכזי עבור גוף האדם. הדם מוביל חמצן וחומרים שנחוצים לגוף. על מנת שהדם יזרום בקצב אל כל חלקי הגוף, עליו לקבל לחץ שעוזר להניע אותו. את הלחץ הדם מקבל בעזרת הלב שהוא למעשה משאבה שמזרימה את הדם אל כל הרקמות דרך כלי הדם שהם העורקים והורידים.

הלב מזרים את הדם באמצעות כיווץ השריר שלו המתבצע באופן אוטומטי ולא רצוני. בזמן התכווצות של הלב, לחץ הדם גבוה יותר, לחץ זה נקרא לחץ דם סיסטולי. בזמן התרחבות הלב, לחץ הדם הוא נמוך יותר, לחץ דם זה נקרא דיאסטולי.

לחץ הדם בגופנו יהיה תקין כאשר הערכים שלו הם 120 סיסטולי ו-80 דיאסטולי, כלומר, 80\120. כאשר לחץ הדם עולה מערכים אלו ומגיע ל-90\140, האדם נמצא בסכנה ממשית למחלות לב, התקפי לב, אירועים מוחיים, פגיעה בראייה ובכליות.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

למה לחץ דם גבוה הוא מסוכן?

לחץ דם גבוה מכונה גם “הרוצח השקט” כי התסמינים שמסמנים לנו כי לחץ הדם עלה הם תסמינים שמאפיינים תופעות נוספות בחיינו כמו חוסר שינה, לחץ בעבודה או חוסר שתיה ואכילה ואנו למעשה לא תמיד מבינים כי אנו חווים כרגע כאב ראש, שינוי בראייה, כאבים בחזה וקוצר נשימה עקב עלייה בלחץ הדם.

התופעה של לחץ דם גבוה היא תופעה שכיחה באוכלוסייה המבוגרת ולמעשה כ-30% מהמבוגרים יסבלו מלחץ דם גבוה על פי סקר הבריאות הלאומי של משרד הבריאות בין השנים 2007-2010 https://www.health.gov.il/publicationsfiles/inhis_3.pdf

ככל שמתבגרים הסיכון לסבול מתופעה זו גבוה יותר בשל שינויים מטאבוליים בגוף והיעדר פעילות גופנית יום יומית. עם זאת, חשוב לדעת כי יתר לחץ דם שכיח באוכלוסייה הבוגרת, אך יתר לחץ דם עשוי להגיע לאדם בכל גיל ואף בילדות עקב השמנת יתר, גורמים גנטיים וגורמים סביבתיים מגוונים.

מהן הסיבות הגורמות לעלייה בלחץ הדם?

את הסיבות לעלייה בלחץ הדם בגוף ניתן לחלק לשלוש סיבות עיקריות.

 • היצרות של כלי הדם- כלי הדם הם למעשה שרירים שבעת כיווץ הופכים קטנים יותר וגורמים לעלייה בלחץ הדם. מידת הכיווץ של כלי הדם מושפעת מגורמים מגוונים כמו שומנים בדם וכולסטרול שנצמדים לדפנות של כלי הדם ומצרים את ההיקף שלהם, כך שבזמן כיווץ הם קטנים הרבה יותר ולחץ הדם עולה.
 • כמות הנוזל והמלחים אשר מביאים לעלייה בנפח הדם- כמות מים רבה יחד עם מלחים רבים מביאים לנפח דם גבוה יותר שמגיע בלחץ אל העורקים והורידים וגורם לעלייה בלחץ הדם.
 • כלי דם קשיחים בגיל מבוגר- בגילים מבוגרים כלי הדם הופכים לקשיחים יותר וכאשר זורם הרבה דם בזמן כיווץ, כלי הדם לא מצליחים להכיל את הכמות ולחץ הדם עולה.

מהו הטיפול שמוצע כיום לסובלים מלחץ דם גבוה?

הרפואה הקונבנציונאלית קובעת כי אדם סובל מיתר לחץ דם רק לאחר שביצע מעקב מדידות בוקר וערב באמצעות מד לחץ דם ביתי או הולטר לב המנטר את לחץ הדם במשך 24 שעות. לאחר שהאדם אובחן כסובל מיתר לחץ דם ימליצו לו על דיאטה להורדת לחץ דם הכוללת הגבלה בצריכת המלח, ביצוע פעילות גופנית סדירה של 30 דקות ביום, גמילה מעישון וצריכה מתונה של יין אדום. בנוסף, במידה ולחץ הדם הוא 90\140, יוצע לאדם טיפול תרופתי.

כל המלצות הטיפול הן נכונות ומטרתן להביא להורדת לחץ דם מיידית, אך הן מטפלות רק בסימפטום העלייה בלחץ הדם ולא במה שגרם לעלייתו. כלומר, אם אדם שלוקח תרופה להורדת לחץ דם יוריד אותה או את המינון שלה, לחץ הדם הגבוה עלול לחזור. נטילת התרופות מביאה לכך שהאדם תלוי בהן לכל חיוו.

אם אובחנתם כסובלים מלחץ דם גבוה ואתם מעוניינים לפתור את הבעיה מהשורש, המשיכו לקרוא על הפתרון היעיל של מרפאת המומחים מד בלנס להורדת לחץ דם.  

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון של מד בלנס?

אצלנו במד בלנס מטפלים בסובלים מלחץ דם גבוה באמצעות דרכים טבעיות המותאמות למקור הבעיה שגרמה מלכתחילה לעלייה בלחץ הדם. אנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת של הרפואה הקונבנציונאלית לצורך פיענוח שורש הבעיה ובהתאם לתוצאות מתאימים טיפול טבעי אישי ללא תרופות. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעלייה בלחץ הדם באמצעות ניתוח ייחודי ומעמיק של תמונת הדם האישית של החולה.

 

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 •      אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 •      הנחיות תזונה המותאמות לסובל מלחץ דם גבוה באופן אישי
 •      התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מלחץ דם גבוה
 •      שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת לחץ הדם הגובה בגוף
 •      טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 •     מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים לבסוף לאיזון לחץ הדם באופן טבעי לחלוטין.

 

טיפול אפקטיבי להורדת לחץ דם גבוה בדרכים טבעיות במד בלנס

לטיפול במד בלנס יש הצלחה מוכחת של מעל לתשעים אחוזים בהורדת לחץ הדם בדרכים טבעיות. עם התקדמות התהליך מטופלים חווים, מרגישים ואף רואים באופן מדויק כי מערכות הגוף מגיעות לאיזון מלא.

בתחילת הטיפול מתבצע אבחון וממצאים של תמונת הדם ולאחר שלושה חודשים מתבצע תהליך דומה שמאפשר תמונת מצב עדכנית החושפת בתשעים אחוז מהמקרים שיפור בממצאים. תמונת המצב העדכנית מאפשרת למומחים שלנו להתאים עבור המטופל תכנית לשימור ושיפור התוצאות בטווח הקרוב והרחוק יותר וכך לשמור על גוף מאוזן ובריא.

אז אם גם אתם רוצים לראות תוצאות מאוזנות במדדי לחץ הדם באמצעות טיפול טבעי המטפל בבעיה מהשורש, קבעו כבר היום פגישת אבחון והכרות ונשמח לעזור לכם להגיע לבריאות טובה בדרך יעילה.

מטופלים ממליצים

טיפול בלחץ דם וטרגליצרדים – טופ איכילוב

טיפול בלחץ דם ללא כדורים – טופ איכילוב.

medbalance / טיפול בלחץ דם, כולסטרול, סוכרת ועודף משקל במרפאות טופ איכילוב

medbalance / ילנה מספרת על הטיפול בלחץ דם, סוכרת ועודף משקל במרפאות טופ איכילוב

medbalance / טיפול מוצלח בעודף משקל, לחץ דם ושומנים בכבד במרפאות טופ איכילוב

medbalance / כך איזן שלמה את לחץ הדם בעזרת טיפול במרפאות טופ איכילוב

medbalance / טיפול מוצלח בלחץ דם גבוה בעזרת טיפול במרפאות טופ איכילוב

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב