תופעות הלוואי בנטילת תרופות להורדת רמת הכולסטרול

תופעות הלוואי בנטילת תרופות להורדת רמת הכולסטרול

כולסטרול גבוה בדם

הגעתם לבדיקת דם שגרתית שבה התגלה כי יש לכם כולסטרול גבוה בדם. הרופא ראה את התוצאה הגבוהה, זימן אתכם אליו לפגישה והסביר כי יש להתחיל טיפול הורדת כולסטרול באמצעות שינוי אורח חיים וטיפול תרופתי. עד כאן זה מצוין, הרופא מעוניין לעזור לכם להגיע לאיזון מדדי הכולסטרול. אז איפה הבעיה? הבעיה היא בעיקר בטיפול התרופתי. כולסטרול גבוה תופעות לוואי קשורים למעשה לתופעות הלוואי שאנשים חווים מהטיפול התרופתי ועל זה נדבר בכתבה הבאה.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

מה תפקידן של התרופות להורדת כולסטרול?

תרופות להורדת כולסטרול הן משפחה של תרופות הנקראת סטטינים שהם למעשה מעכבי אנזים. מעכבי האנזים למעשה אחראיים לחסום את ייצור הכולסטרול בגוף ובכך להוריד את רמתו. כיום תרופות אלו נחשבות לתרופות שמורידות את המדדים וגם ממזערות תמותה באירועי לב. מכיוון שכולסטרול בדם וגם טריגליצרידים נחשבים למסוכנים כאשר אינם מאוזנים והם עשויים להוביל למחלות לב ואף למוות, הרפואה הקונבנציונאלית רואה בתרופה טיפול מרכזי חשוב באיזון המדדים. ואם זה אכן כך, אז מה הבעיה עם זה? הבעיה נעוצה בכך שלכולסטרול גבוה תופעות לוואי בעקבות לקיחת התרופות.

מהן תופעות הלוואי המרכזיות כאשר נוטלים סטטינים?

חשוב לומר, חלק מהסובלים מכולסטרול לא מפתחים תופעות לוואי לתרופות, אך החלק השני, חווים כאבי ראש, בעיות עיכול הכוללות גזים, כאבי בטן ועצירויות. כמו כן, בשנים האחרונות קיימת גם תופעת לוואי של כאבי שרירים. תופעות אלו הן התופעות השכיחות וכמובן שקיימות תופעות נוספות מסוכנות יותר כמו פגיעה בכבד והפרעות במערך הגלוקוז בדם עד מצב של התפתחות סוכרת. בשל תופעות הלוואי, על האדם הנוטל את התרופה לבצע מדי תקופה בדיקות דם לתפקודי כבד וגם להחליף לסוג אחר של סטטינים או הורדת המינון.

אם לא מעוניינים להשתמש בתרופות להורדת כולסטרול, האם יש טיפול טבעי?

הטיפול הטבעי המוצע על ידי הרפואה הקונבנציונאלית הוא שינוי אורח החיים התזונתי והקפדה על פעילות גופנית ארבע פעמים בשבוע. לרוב ישלח אתכם הרופא לדיאטנית והיא תמליץ לכם על כולסטרול תזונה. היא תסביר לכם מה מעלה כולסטרול ומאיזה מאכלים להימנע וגם מה מוריד כולסטרול ואילו מאכלים כדאי לאכול. הטיפול הטבעי המוצע באמת עשוי להוריד את מדדי הכולסטרול, אך מכיוון שהוא גנרי לכל החולים, הוא לא תמיד משפיע. כמו כן, חולים רבים מתקשים לעמוד בדיאטה שקיבלו ובפעילות גופנית סדירה ללא ליווי של איש מקצוע. הדרך לקבל תרופה טבעית לכולסטרול חייבת להיות יחד עם אבחון מקיף וליווי צמוד של האדם עד למצב של איזון המדדים.

מהם מדדי הכולסטרול התקינים?

רמת כולסטרול תקינה בדם תהיה כאשר בבדיקת הדם הכללית התוצאה היא מתחת ל-200. כמו כן, בבדיקת כולסטרול רע LDL התוצאה תהיה עד 100 ובבדיקת כולסטרול טוב HDL התוצאה תהיה בין 40-60. רמות גבוהות מתוצאות אלו הן מסוכנות ומחייבות טיפול.

מהן הסיבות המביאות אדם להגיע לכולסטרול גבוה?

יש מספר סיבות המביאות אדם לסבול מערכים שאינם תקינים. אחת הסיבות המוכרות היא תורשה, אך הסיבה העיקרית היא תזונה הכוללת אכילת יתר של שומנים רווים ושומן טראנס הנמצאים בחטיפים, בבשרים שמנים, מוצרי חלב וחלמון ביצה. גם השמנת יתר וחוסר פעילות גופנית נחשבים כחלק מן הסיבות. 

שיטה מדויקת לאיזון מדדי הכולסטרול

לעליה ברמת הכולסטרול גבוה סיבות רבות ולכן אנשים רבים נמצאים בקבוצות סיכון. על מנת שתוכלו להוריד את רמת הכולסטרול באופן טבעי, עליכם לדעת מהם התהליכים בגוף שגרמו לעליה זו. ברגע שיודעים מה מקור הבעיה, אפשר לטפל בה וכך להוריד את רמות הכולסטרול באופן טבעי. 

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בכולסטרול בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל. 

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול גבוה
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף והורדת הכולסטרול.
 • טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 • מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

מי האנשים שנמצאים בקבוצת סיכון לסבול מכולסטרול גבוה?

 • אנשים עם תורשה משפחתית
 • אכילת יתר של שומנים רווים ושומן טרנס
 • עודף משקל והשמנת יתר
 • אדם מעל גיל 40
 • אנשים החולים במחלת הסוכרת
 • אנשים עם הפרעות מטאבוליות שונות
 • אנשים הסובלים מתת פעילות בלוטת התריס
 • עישון
 • תרופות המעלות את רמת הטריגליצרידים
 • אנשים שלא עושים פעילות גופנית

איך הרפואה מתייחסת לטיפול בכולסטרול כיום?

ההמלצה של הרפואה הקונבנציונאלית היא שכל אדם המגיע לגיל 20, מומלץ כי יבצע בדיקות דם כל חמש שנים לבדיקת ערכי הכולסטרול בדם. במידה ואדם נמצא באחת מקבוצות הסיכון, לרוב רופא המשפחה יציע לו לבצע בדיקות אלו בתדירות גבוהה יותר. הדגש הרפואי הוא על מניעה. המטרה של הרופאים היא לידע את המטופלים מה מעלה כולסטרול ולהמליץ על אכילה נכונה המפחיתה בערכי הכולסטרול ופעילות גופנית סדירה. המלצות אלו תקפות כאשר ערכי הכולסטרול של המטופל נמצאים עוד בגבול הנורמלי והתקין. כאשר בבדיקות דם תקופתיות זיהה הרופא כי למטופל רמת כולסטרול גבוהה, יומלץ למטופל טיפול תרופתי שתפקידו להוריד את רמת הכולסטרול כדי להגיע לרמה ממוצעת תקינה. במידה והאדם לא הצליח להגיע בעזרת התרופה הראשונית לרמה תקינה, לרוב יטופל האדם בטיפול תרופתי משולב.

האם ניתן להוריד את רמות הכולסטרול בטיפול טבעי?

לעליה ברמת הכולסטרול סיבות רבות ולכן אנשים רבים נמצאים בקבוצות הסיכון שהזכרנו. על מנת שתוכלו להוריד את רמת הכולסטרול באופן טבעי, עליכם לדעת מהם התהליכים בגוף שגרמו לעליה זו. ברגע שיודעים מה מקור הבעיה, אפשר לטפל בה וכך להוריד את רמות הכולסטרול באופן טבעי.

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בכולסטרול גבוה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל.

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 •     אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 •     אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 •      הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 •      התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול גבוה
 •      שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף ואיזון מדדי הכולסטרול
 •      טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 •      מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה.

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

מטופלים ממליצים

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב