קצת על HDL ומה הקשר שלו לכולסטרול?

קצת על HDL ומה הקשר שלו לכולסטרול?

כולסטרול תקציר

רבות דובר על הכולסטרול ואנשים רבים שמעו כבר את המושגים כולסטרול טוב וכולסטרול רע. בכתבה הבאה נדבר על HDL, הקרוי בשפה הפשוטה, כולסטרול טוב. נבין מהו ומיהו, איך הוא קשור לכולסטרול, מהם ערכים טובים שלו וערכי כולסטרול תקינים באופן כללי ואיך מביאים את הגוף לאיזון המדדים בטווח הארוך.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

נעים להכיר, HDL

HDL נקרא גם כולסטרול טוב, אך חשוב להבין שהוא בכלל לא כולסטרול, אלא סוג של נשא שומני עם דפנות הידרופיליים אשר מסייע בהעברת הכולסטרול חזרה אל הכבד. הכולסטרול הוא למעשה תרכובת אורגנית שומנית שמגיעה אל חלקי הגוף דרך מחזור הדם בלבד, אך מכיוון שהיא שומנית, תנועתה מחייבת הצטרפות לקומפלקס שומנים בעל תכונות הידרופיליות המאפשרות תנועה בכלי הדם. כחלק מהקומפלקס הזה תמצאו גם את LDL הקרוי בשפה הפשוטה, כולסטרול רע, אך גם הוא, למעשה רק מסייע והוא מעביר את הכולסטרול אל כל חלקי הגוף.

למה HDL נקרא כולסטרול טוב?

הסיבה ש- HDL נקרא כולסטרול טוב, היא מפני שהוא מסייע בהחזרת עודפי כולסטרול חזרה אל הכבד, דבר שמונע הצטברות כולסטרול על דפנות העורקים והמון בעיות חמורות שעשויות להתרחש בעקבות כך. בעניין זה חשוב לציין שכאשר יש חוסר ב-HDL הוא כבר לא נחשב לטוב עבור הגוף, כי למעשה אין מספיק HDL שיסייע בהחזרת הכולסטרול חזרה אל הכבד והגוף נשאר עם העודפים ששוקעים ומייצרים בעיות. HDL גבוה, הוא זה שיעזור לגוף שלנו.

קצת על עודף וחוסר בכולסטרול

שבעים אחוזים מכלל הכולסטרול בגוף, מיוצר בכבד. מדובר בתרכובת חיונית לגוף האדם ששותפה בהמון תהליכים חשובים מאוד. בעניין זה חשוב להבין שרק כאשר הכולסטרול בגוף מאוזן, הוא מבצע את תפקידו כמו שצריך. עודף ב-LDL יביא לעודף בכולסטרול בדם שישקע על דפנות העורקים ויביא לבעיות. חוסר ב-HDL יביא למצב שאין מי שיסייע בהעברת הכולסטרול חזרה אל הכבד וכך עודפי כולסטרול יישארו בדם, ישקעו על דפנות העורקים ויביאו לבעיות. איך שאנו לא מסתכלים על זה, איזון המדדים הוא התשובה לפעילות תקינה של הכולסטרול בגוף. איזו מדדים אומר HDL גבוה ברמה תקינה, LDL נמוך ברמה תקינה ורמת כולסטרול כללית תקינה בדם.

מהם ערכי HDL, LDL וכולסטרול תקינים?

מה זה כולסטרול גבוה רבים רוצים לדעת ואת זה ניתן לדעת לפי הערכים התקינים והלא תקינים של תרכובת זו. כולסטרול בבדיקות דם הוא חלק מבדיקת השומנים באופן כללי בגוף, כחלק מבדיקה זו יבדקו אצלכם כולסטרול, LDL, HDL ורמת טריגליצרידים בדם. כולסטרול כללי ברמה תקינה יהיה בין 160-200, מעל 200, תאובחנו עם כולסטרול גבוה ויתאימו לכם טיפול להורדת כולסטרול. במידה ורמת הכולסטרול הכללית היא מתחת ל- 160, זהו מצב של חוסר כולסטרול שלא מאפשר לגוף שלכם לבצע תהליכים חשובים עבורו. 

לאחר הבדיקה הכללית, יעבור הרופא לבחון את רמת ה-LDL ורמת ה-HDL. רמת LDL תקינה היא 100, מתחת לרמה זו, נימצא בחוסר וזה אומר שהגוף לא יקבל מה שהוא זקוק. LDL מעל 100-הוא לא תקין ואומר כי יש עודף כולסטרול בדם שעשוי להביא לשקיעת כולסטרול על דפנות כלי הדם. בנושא של HDL יסתכלו לרוב על חלוקה של נשים מול גברים ועל מצב של HDL נמוך. HDL נמוך אצל נשים הוא מתחת ל-50 ואצל גברים מתחת ל-40. HDL אופטימלי הוא 60-ומעל נחשב ל-HDL גבוה ואנו לא רוצים להגיע גם לזה. המטרה הכי חשובה בכולסטרול על סוגיו, הוא להגיע לאיזון. כמו שאמרנו בתחילת הפסקה, יבדקו כחלק מבדיקת הדם גם את רמת הטריגליצרידים וברמות גבוהות יסבירו לכם איך מורידים טריגליצרידים, בדיוק כמו שתעשו עם הכולסטרול.

איזון מדדי הכולסטרול בגוף באופן טבעי

לכולסטרול גבוה תופעות לוואי רבות והרסניות לגוף. הרפואה הקונבנציונאלית תציע לכם תרופות לאיזון המדדים והמלצות תזונה ופעילות גופנית גנריות שלעיתים קשה ליישם בפועל. הדבר הנכון לעשות כדי לאזן את מדדי הכולסטרול, הוא לקבל סיוע מותאם אישית לבעיות שהביאו לעליית הכולסטרול אצלכם. 

 במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בכולסטרול גבוה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל. 

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף ואיזון מדדי הכולסטרול
 • טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 • מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה. 

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם ורמת טריגליצרידים גבוהים. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

מי האנשים שנמצאים בקבוצת סיכון לסבול מכולסטרול גבוה?

 • אנשים עם תורשה משפחתית
 • אכילת יתר של שומנים רווים ושומן טרנס
 • עודף משקל והשמנת יתר
 • אדם מעל גיל 40
 • אנשים החולים במחלת הסוכרת
 • אנשים עם הפרעות מטאבוליות שונות
 • אנשים הסובלים מתת פעילות בלוטת התריס
 • עישון
 • תרופות המעלות את רמת הטריגליצרידים
 • אנשים שלא עושים פעילות גופנית

איך הרפואה מתייחסת לטיפול בכולסטרול כיום?

ההמלצה של הרפואה הקונבנציונאלית היא שכל אדם המגיע לגיל 20, מומלץ כי יבצע בדיקות דם כל חמש שנים לבדיקת ערכי הכולסטרול בדם. במידה ואדם נמצא באחת מקבוצות הסיכון, לרוב רופא המשפחה יציע לו לבצע בדיקות אלו בתדירות גבוהה יותר. הדגש הרפואי הוא על מניעה. המטרה של הרופאים היא לידע את המטופלים מה מעלה כולסטרול ולהמליץ על אכילה נכונה המפחיתה בערכי הכולסטרול ופעילות גופנית סדירה. המלצות אלו תקפות כאשר ערכי הכולסטרול של המטופל נמצאים עוד בגבול הנורמלי והתקין. כאשר בבדיקות דם תקופתיות זיהה הרופא כי למטופל רמת כולסטרול גבוהה, יומלץ למטופל טיפול תרופתי שתפקידו להוריד את רמת הכולסטרול כדי להגיע לרמה ממוצעת תקינה. במידה והאדם לא הצליח להגיע בעזרת התרופה הראשונית לרמה תקינה, לרוב יטופל האדם בטיפול תרופתי משולב.

האם ניתן להוריד את רמות הכולסטרול בטיפול טבעי?

לעליה ברמת הכולסטרול סיבות רבות ולכן אנשים רבים נמצאים בקבוצות הסיכון שהזכרנו. על מנת שתוכלו להוריד את רמת הכולסטרול באופן טבעי, עליכם לדעת מהם התהליכים בגוף שגרמו לעליה זו. ברגע שיודעים מה מקור הבעיה, אפשר לטפל בה וכך להוריד את רמות הכולסטרול באופן טבעי.

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בכולסטרול גבוה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל.

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 •     אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 •     אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 •      הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 •      התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול גבוה
 •      שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף ואיזון מדדי הכולסטרול
 •      טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 •      מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה.

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

מטופלים ממליצים

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב