מה משפיע על רמות הכולסטרול בגוף?

מה משפיע על רמות הכולסטרול בגוף?

כששומעים את המילה כולסטרול, רוב האנשים יחשבו על כולסטרול גבוה ועל מה עושים כעת כדי להוריד אותו. כדי להוריד את רמת הכולסטרול בגוף, או יותר נכון לאזן אותו בגוף, תחילה יש להבין מהו כולסטרול, מה תפקידו בגוף, מתי אנחנו רוצים להוריד אותו ומתי לגרום לעלייתו וכמובן מה מעלה כולסטרול וגם מה מוריד כולסטרול. על כל הסוגיות הללו נדבר בכתבה הבאה.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

מיהו הכולסטרול והאם הוא רע לגופנו?

כולסטרול הוא למעשה תרכובת אורגנית ששבעים אחוזים ממנה מיוצרים באמצעות הכבד שלנו. כבר מעובדה זו ניתן להבין כי הכולסטרול הוא תרכובת שנחוצה לגוף שלנו. כמה נחוץ? מאוד! הכולסטרול מייצר הורמונים בגוף ואת הורמוני המין החשובים לפריון ולתהליכים נוספים בגוף. כמו כן, הוא מרכיב חיוני בממברנת תאי הגוף, לוקח חלק בתהליכי העברת חומרים ובהולכה עצבית והוא גם אחראי על וויסות החום והקור בתאים ובגוף. רמת כולסטרול תקינה בדם תביא לכך שכל הפעולות הללו יבוצעו כהלכה. ומאיפה מגיעים השלושים האחוזים הנוספים? מהמזון שאנו אוכלים. כולסטרול נמצא בחלמון ביצים, בשר ומוצרי חלב. כמו שאתם מבינים, הכולסטרול אינו רע עבורנו, או יותר נכון לא אמור להיות כזה. הוא שותף בהמון תהליכים חשובים בגוף ולכן הגוף זקוק לו.

מתי הכולסטרול רע עבורנו?

כולסטרול רע עבור הגוף כאשר הוא אינו מאוזן. כדי להבין את נושא האיזון, תחילה יש להבין ממה הכולסטרול מורכב ואיך הוא פועל בגוף. הכולסטרול הוא תרכובת שאינה מסיסה במים. הגעתה לחלקי הגוף השונים נעשה רק באמצעות נוזל הדם. כדי שהכולסטרול יוכל לנוע בתוך כלי הדם, עליו להצטרף לקבוצת שומנים בעלי מעטפת הידרופילית אשר עוזרים לו לנוע בתוך כלי הדם אל המקומות השונים. קבוצת השומנים אליה מצטרף הכולסטרול נקראת פרוטאינים המסווגים לשני שמות שודאי חלקכם שמעתם עליהם, LDL וHDL. 

תפקיד ה-LDL הוא לעזור לכולסטרול להגיע מהכבד לכל חלקי הגוף ותפקיד ה-HDL לסייע לכולסטרול לחזור אל הכבד, כאשר הוא אינו נחוץ. במצב שבו יש עודף LDL בדם, זה אומר שבכלי הדם יש גם עודף כולסטרול ששוקע על דפנות כלי הדם ומתחיל לייצר בעיות. במצב של חוסר HDL, אין מספיק פרוטאינים שיסייעו בהחזרת הכולסטרול אל הכבד ושוב הגוף נשאר עם עודף כולסטרול ששוקע בדפנות כלי הדם ומייצר בעיות.

אילו בעיות מתרחשות בגוף כאשר הכולסטרול לא מאוזן?

אחת הבעיות עם כולסטרול לא מאוזן היא שקיעת הכולסטרול על דפנות כלי הדם. כמו שהבנתם, הכולסטרול הוא חומר שומני שאינו מסיס במים, כאשר הוא נצמד אל כלי הדם הוא מייצר שכבה שמצרה את דפנות כלי הדם וכך גורמת לעלייה בלחץ הדם. עליה בלחץ הדם היא מסוכנת מאוד ועשויה להביא לאירועי לב ושבץ מוחי. מצב זה של היצרות כלי הדם ובעיקר העורקים, נקרא טרשת עורקים שעשויה להביא לחסימת עורקים, בעקבות כך חוסר בחמצן ולבסוף מוות. כולסטרול רע גבוה, כלומר LDL גבוה, הוא מסוכן מאוד וגם חוסר בכולסטרול טוב, HDL, הוא מסוכן עבור הגוף.

מה מוריד כולסטרול?

מי שסובל מכולסטרול גבוה, ודאי מחפש לדעת מה מוריד כולסטרול. אם לאחר בדיקות דם יאבחן הרופא כי אתם סובלים מכולסטרול גבוה, הוא ימליץ לכם על תהליך הורדת כולסטרול הכולל תזונה מסוימת, פעילות גופנית וכמובן תרופות להורדת כולסטרול. האם תהליך זה יעזור? אצל חלק מהאנשים תהליך זה יעבוד היטב, אך יחייב שימוש קבוע בתרופות.

מה מעלה כולסטרול?

השאלה מה מעלה כולסטרול היא שאלה המיועדת למי שמעוניין להימנע ממאכלים מסוימים על מנת לצמצם את האפשרות לסבול מכולסטרול גבוה וזו גם שאלה המיועדת לכל מי שסובל ממצב של חוסר ב-HDL ומעוניין לעלות את הכולסטרול הטוב שיעזור בסילוק עודפי כולסטרול מכלי הדם חזרה אל הכבד. התשובה הטובה ביותר לשאלה מה מעלה כולסטרול וגם לשאלה הקודמת, מה מוריד כולסטרול, היא טיפול טבעי ממוקד וגם תרופה טבעית להורדת כולסטרול ולאיזון המדדים בטווח הארוך. 

איזון מדדי הכולסטרול מותאם אישית במרפאות מד בלנס

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בכולסטרול גבוה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל. 

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול גבוה
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף והורדת הכולסטרול.
 • טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 • מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה. 

 

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם ורמת טריגליצרידים גבוהים בדם. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

איך הרפואה מתייחסת לטיפול בכולסטרול כיום?

ההמלצה של הרפואה הקונבנציונאלית היא שכל אדם המגיע לגיל 20, מומלץ כי יבצע בדיקות דם כל חמש שנים לבדיקת ערכי הכולסטרול בדם. במידה ואדם נמצא באחת מקבוצות הסיכון, לרוב רופא המשפחה יציע לו לבצע בדיקות אלו בתדירות גבוהה יותר. הדגש הרפואי הוא על מניעה. המטרה של הרופאים היא לידע את המטופלים מה מעלה כולסטרול ולהמליץ על אכילה נכונה המפחיתה בערכי הכולסטרול ופעילות גופנית סדירה. המלצות אלו תקפות כאשר ערכי הכולסטרול של המטופל נמצאים עוד בגבול הנורמלי והתקין. כאשר בבדיקות דם תקופתיות זיהה הרופא כי למטופל רמת כולסטרול גבוהה, יומלץ למטופל טיפול תרופתי שתפקידו להוריד את רמת הכולסטרול כדי להגיע לרמה ממוצעת תקינה. במידה והאדם לא הצליח להגיע בעזרת התרופה הראשונית לרמה תקינה, לרוב יטופל האדם בטיפול תרופתי משולב.

האם ניתן להוריד את רמות הכולסטרול בטיפול טבעי?

לעליה ברמת הכולסטרול סיבות רבות ולכן אנשים רבים נמצאים בקבוצות הסיכון שהזכרנו. על מנת שתוכלו להוריד את רמת הכולסטרול באופן טבעי, עליכם לדעת מהם התהליכים בגוף שגרמו לעליה זו. ברגע שיודעים מה מקור הבעיה, אפשר לטפל בה וכך להוריד את רמות הכולסטרול באופן טבעי.

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בכולסטרול גבוה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל.

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 •     אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 •     אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 •      הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 •      התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול גבוה
 •      שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף ואיזון מדדי הכולסטרול
 •      טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 •      מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה.

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

מטופלים ממליצים

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב