מהם מדדי הטריגליצרידים התקינים ומתי המדדים מסוכנים לבריאות שלכם?

מהם מדדי הטריגליצרידים התקינים ומתי המדדים מסוכנים לבריאות שלכם?

תקציר טריגליצרידים

טריגליצרידים הם למעשה שומנים המהווים 95 אחוזים מהשומנים שקיימים בגוף. שומנים אלו הם למעשה מאגר אנרגיה שימצא בשימוש אך ורק במצב של רעב, בו אין פחמימות שהגוף יכול לנצל לאנרגיה. הבעיה העיקרית שבעידן השפע שאנו נמצאים בו היום, אין לנו כמעט מצבים של רעב ולכן כל שומן שנמצא בגוף נאגר ולא נמצא בשימוש וכאשר אין לו יותר מקום אחסון הוא נשאר במחזור הדם וזו הבעיה העיקרית.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

למה טריגליצרידים גבוהים בדם זה מצב מסוכן?

טריגליצרידים הנמצאים במחזור הדם ולא מתפנים לאחסון או לא נמצאים בשימוש מביאים למצב שבו הם שוקעים בדפנות כלי הדם וגורמים להיצרות שלהם. היצרות כלי הדם גורמת לעליה בלחץ הדם, עבודה מאומצת של הלב וכתוצאה מכך מחלות לב, אירועים לבביים ושבץ מוחי שיכולים להביא אדם למצבים הרסניים או חלילה למוות. 

השמנת יתר, טרום סוכרת או סוכרת, תת פעילות של בלוטת התריס, מחלות כליה שונות, שימוש בתרופות מסוימות וצריכת אלכוהול ברמה גבוהה, עשויים להביא לעליה ברמת הטריגליצרידים ולסכן חיים.

האם גם כולסטרול מסוכן באותה רמה?

כולסטרול גבוה בדם אינו טוב לגוף האדם. בדומה לטריגליצרידים, הוא שוקע על דפנות כלי הדם ומתחיל לייצר בעיות המסכנות חיים. הורדת כולסטרול היא דבר מחייב כאשר הרמה שלו בדם גבוהה. את הכולסטרול מודדים בעזרת שלושה מדדים. המדד הראשון הוא כללי ומודד באופן פשוט מהי רמת הכולסטרול שנמצאת בדם שלכם. רמת כולסטרול תקינה תהיה פחותה מ-200 לדציליטר. שני המדדים הנוספים יבדקו את רמות ה-HDL  וה-LDL שהם נשאים של הכולסטרול. תפקיד ה-HDL הוא להחזיר עודפי כולסטרול אל הכבד ואנו רוצים שהמדד שלו יהיה בין 40-60. תפקיד ה-LDL הוא לפנות כולסטרול אל התאים ואנו רוצים שהמדד שלו יהיה 100 מיליגרם לדציליטר.

מהם רמות טריגליצרידים תקינות? ומה הטיפול המוצע כיום כאשר הן גבוהות?

מצב תקין של טריגליצרידים בדם יהיה כאשר התוצאה נמוכה מ-150 לדציליטר דם. מצב שבו התוצאה שלכם נמצאת בטווח של 150-199 הוא מצב גבולי. אם אדם מגיע לבצע בדיקת דם ותוצאת הבדיקה היא 190 טריגליצרידים, הרופא יסביר לו כי מצב הטריגליצרידים שלו בדם הוא גבולי ומומלץ לחשוב על הורדה של המדדים למצב תקין. ברגע שתוצאות הבדיקה שלכם הגיעו ל-200, זה הזמן להבין שאתם סובלים מטריגליצרידים ברמה גבוהה. 

מטופל שיגיע לרופא עם טריגליצרידים 250 או טריגליצרידים 300 מיד יופנה לתזונאית כדי לקבל תפריט דיאטה המפחית שומנים. כאשר רמות הטריגליצרידים שלכם הגיעו למעל 500, מדובר על רמת טריגליצרידים גבוהה מאוד ובדרך כלל הרופא יתאים עבורכם טיפול תרופתי להורדת המדדים.

מהם הפתרונות הטבעיים שעוזרים כאשר רמת הטריגליצרידים גבוהה מאוד?

אם גיליתם בבדיקות טריגליצרידים 600 או מספר הקרוב לזה, אתם חייבים לשנות את אורח החיים שלכם. תזונה נכונה הכוללת הפחתה בשומן רווי וירידה במשקל, תעזור לפנות מאגרי שומן ולהביא לאחסון הטריגליצרידים באופן תקין והם לא יישארו במחזור הדם. אורח חיים הכולל פעילות גופנית, יביא לירידה במשקל וגם פינוי מאגרי שומן. לתזונה ולפעילות גופנית סדירה יהיו השפעות מרכזיות גם על איזון מדדים מטבוליים אחרים כמו סוכרת לדוגמה, שגם הם יעזרו באיזון הטריגליצרידים. לבסוף, ניתן להתאים צמחי מרפא שכיום נחשבים לטיפול תרופתי טבעי להורדת הטריגליצרידים בדם. 

 הורדה של טריגליצרידים בתהליך טבעי וליווי צמוד במרפאות מד בלנס

על מנת שתוכלו להוריד את רמת הטריגליצרידים  והכולסטרול באופן טבעי, עליכם לדעת מהם התהליכים בגוף שגרמו לעליה זו. ברגע שיודעים מה מקור הבעיה, אפשר לטפל בה באופן נקודתי באמצעות פעולות טבעיות ובליווי צמוד שיעזור לכם בשינוי אורח החיים. 

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בטריגליצרידים ובכולסטרול גבוה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל. 

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לסובל מעודף טריגליצרידים באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מעודף טריגליצרידים
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף ואיזון של הטריגליצרידים בדם
 • טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 • מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ואיזון במדדי הטריגליצרידים בדם

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת השומנים בדם על סוגיהם השונים. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. צרו עמנו קשר והתחילו כבר עכשיו באיזון המדדים.

מי האנשים שנמצאים בקבוצת סיכון לסבול מכולסטרול גבוה?

 • אנשים עם תורשה משפחתית
 • אכילת יתר של שומנים רווים ושומן טרנס
 • עודף משקל והשמנת יתר
 • אדם מעל גיל 40
 • אנשים החולים במחלת הסוכרת
 • אנשים עם הפרעות מטאבוליות שונות
 • אנשים הסובלים מתת פעילות בלוטת התריס
 • עישון
 • תרופות המעלות את רמת הטריגליצרידים
 • אנשים שלא עושים פעילות גופנית

איך הרפואה מתייחסת לטיפול בכולסטרול כיום?

ההמלצה של הרפואה הקונבנציונאלית היא שכל אדם המגיע לגיל 20, מומלץ כי יבצע בדיקות דם כל חמש שנים לבדיקת ערכי הכולסטרול בדם. במידה ואדם נמצא באחת מקבוצות הסיכון, לרוב רופא המשפחה יציע לו לבצע בדיקות אלו בתדירות גבוהה יותר. הדגש הרפואי הוא על מניעה. המטרה של הרופאים היא לידע את המטופלים מה מעלה כולסטרול ולהמליץ על אכילה נכונה המפחיתה בערכי הכולסטרול ופעילות גופנית סדירה. המלצות אלו תקפות כאשר ערכי הכולסטרול של המטופל נמצאים עוד בגבול הנורמלי והתקין. כאשר בבדיקות דם תקופתיות זיהה הרופא כי למטופל רמת כולסטרול גבוהה, יומלץ למטופל טיפול תרופתי שתפקידו להוריד את רמת הכולסטרול כדי להגיע לרמה ממוצעת תקינה. במידה והאדם לא הצליח להגיע בעזרת התרופה הראשונית לרמה תקינה, לרוב יטופל האדם בטיפול תרופתי משולב.

האם ניתן להוריד את רמות הכולסטרול בטיפול טבעי?

לעליה ברמת הכולסטרול סיבות רבות ולכן אנשים רבים נמצאים בקבוצות הסיכון שהזכרנו. על מנת שתוכלו להוריד את רמת הכולסטרול באופן טבעי, עליכם לדעת מהם התהליכים בגוף שגרמו לעליה זו. ברגע שיודעים מה מקור הבעיה, אפשר לטפל בה וכך להוריד את רמות הכולסטרול באופן טבעי.

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בכולסטרול גבוה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל.

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 •     אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 •     אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 •      הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 •      התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול גבוה
 •      שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף ואיזון מדדי הכולסטרול
 •      טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 •      מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה.

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

מטופלים ממליצים

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב