מהם טריגליצרידים ואיך כדאי לטפל בהם?

מהם טריגליצרידים ואיך כדאי לטפל בהם?

ודאי יצא לכם לא פעם אחת לשמוע את השמות שומנים בדם או טריגליצרידים ולא להבין עד הסוף מה המשמעות שלהם בגוף. הכתבה הבאה היא זרקור על הטריגליצרידים. לאחר שתקראו את הכתבה תוכלו להבין מה זה טריגליצריד, מה תפקידו בגוף, מתי כדאי לעשות פעולות כדי להוריד את רמת הטריגליצרידים בדם ושיטות טבעיות שיעזרו במשימה זו.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

נעים להכיר, הטריגליצרידים

טריגליצרידים הם למעשה תרכובת אורגנית המהווה 95 אחוזים מכלל סוגי השומן בגוף האדם. לטריגליצרידים מבנה כימי מיוחד, צד אחד שלהם מורכב מגליצרול וצד שני חומצת שומן. כאשר הגוף מעוניין לבצע שימוש בסוג שומן זה עבור אנרגיה, הוא שולח אנזימים מיוחדים שתפקידם לפרק את הטריגליצרידים לשני החלקים האלו. רק כאשר הטריגליצרידים מתפרקים בצורה זו, הגוף יכול להשתמש בהם לאנרגיה.

מתי הגוף משתמש בטריגליצרידים להפקת אנרגיה?

גוף האדם הוא מכונה חכמה מאוד הזקוקה לאנרגיה זמינה. האנרגיה הזמינה ביותר מופקת מפחמימות, אותם לגוף קל מאוד לפרק והן הראשונות שיהיו בשימוש. כאשר הגוף נמצא במצב של רעב ואין לו אנרגיה זמינה של פחמימות, הוא למעשה יעבור למצב של פירוק שומנים, כלומר טריגליצרידים. אפשר לומר כי הטריגליצרידים הם למעשה הגיבוי של הגוף עבור יצירת אנרגיה.

אם הגוף משתמש בטריגליצרידים להפקת אנרגיה, למה הם מהווים עבורנו בעיה?

צורת החיים המודרנית המאופיינת בשפע מאכלים עתירי שומן וסוכר וגם ישיבה ממושכת מול מסכים ללא פעילות גופנית, מביאה אתכם למצב שהגוף אף פעם לא נמצא במצב של רעב. במצב כזה אין לגוף שימוש בטריגליצרידים ואתם נקלעים למצב של טריגליצרידים גבוהים בדם. כאשר לאדם יש טריגליצרידים גבוהים, הוא מסתכן בשלל מחלות הפוגעות באיכות החיים ואף מביאות לכדי מוות בטווח הארוך.

אלו שומנים נוספים נמצאים בשימוש בגוף האדם?

סוג נוסף של שומן שהגוף משתמש בו הוא כולסטרול. הכולסטרול מתחלק לכולסטרול טוב המסומן באותיות HDL  וכולסטרול רע המסומן באותיות LDL. הכולסטרול הטוב תפקידו לסלק עודפי כולסטרול מהגוף ולעומת זאת הכולסטרול הרע שוקע בדפנות כלי הדם בדיוק כמו הטריגליצרידים. המטרה היא לאזן את רמות הכולסטרול בגוף ולהגיע למצב של כולסטרול טוב ורע ערכים תקינים. ערכים תקינים יהיו כאשר רמת הכולסטרול הכללית תהיה מתחת ל-200 מ”ג, LDL מתחת ל-160 ו-HDL מעל 40.

הסיכונים שעומדים בפני אדם הסובל מטריגליצרידים גבוהים בדם

כאשר רמות הטריגליצרידים בדם גבוהות, הם מתחילים בתהליך של שקיעה על דפנות כלי הדם. כלי דם שאינו פנוי בכל תכולתו להעברת דם, יגרום למצב של טרשת עורקים ולחץ דם גבוה ובשל כך מחלות לב וכלי דם נוספות. מעבר לכך, אדם הסובל מטריגליצרידים גבוהים בדם עשוי לסבול גם מדלקת בלבלב, סרטן הלבלב, כבד שומני, סוכרת, השמנת יתר, מחלות כליה ואף מוות.

איך מורידים טריגליצרידים בדם?

איך מורידים טריגליצרידים בדם זו שאלה שהרבה אנשים היו רוצים לקבל עליה תשובה פשוטה וקלה, אך האמת היא שהתהליך הוא לא תמיד פשוט. הרפואה הקונבנציונאלית ממליצה לאנשים עם רמת טריגליצרידים גבוהה בדם לשנות את אורח החיים מבחינה תזונתית ולהוסיף לחייהם פעילות גופנית המביאה לירידה במשקל. המטרה היא להוריד את רמת הטריגליצרידים בדם, כך שהם לא ישקעו על דפנות כלי הדם. חשוב להבין שזהו מצב מסוכן והמלצות רפואיות אלו לפעמים קשות ליישום ומחייבות את האנשים להיכנס לתהליך קפדני שקשה מאוד לבצע אותו לבד. אז מה עושים? בעניין זה יש למרפאות מד בלנס פתרון מצוין. 

הורדה של טריגליצרידים בתהליך טבעי  וליווי צמוד במרפאות מד בלנס

על מנת שתוכלו להוריד את רמת הטריגליצרידים באופן טבעי, עליכם לדעת מהם התהליכים בגוף שגרמו לעליה זו. ברגע שיודעים מה מקור הבעיה, אפשר לטפל בה באופן נקודתי באמצעות פעולות טבעיות ובליווי צמוד שיעזור לכם בשינוי אורח החיים. 

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בטריגליצרידים ובכולסטרול גבוה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל. 

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לסובל מעודף טריגליצרידים באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של מעודף טריגליצרידים משקל
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף ואיזון של הטריגליצרידים בדם
 • טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 • מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ואיזון במדדי הטריגליצרידים בדם

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת השומנים בדם על סוגיהם השונים. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. צרו עמנו קשר והתחילו כבר עכשיו באיזון המדדים.

איך הרפואה מתייחסת לטיפול בכולסטרול כיום?

ההמלצה של הרפואה הקונבנציונאלית היא שכל אדם המגיע לגיל 20, מומלץ כי יבצע בדיקות דם כל חמש שנים לבדיקת ערכי הכולסטרול בדם. במידה ואדם נמצא באחת מקבוצות הסיכון, לרוב רופא המשפחה יציע לו לבצע בדיקות אלו בתדירות גבוהה יותר. הדגש הרפואי הוא על מניעה. המטרה של הרופאים היא לידע את המטופלים מה מעלה כולסטרול ולהמליץ על אכילה נכונה המפחיתה בערכי הכולסטרול ופעילות גופנית סדירה. המלצות אלו תקפות כאשר ערכי הכולסטרול של המטופל נמצאים עוד בגבול הנורמלי והתקין. כאשר בבדיקות דם תקופתיות זיהה הרופא כי למטופל רמת כולסטרול גבוהה, יומלץ למטופל טיפול תרופתי שתפקידו להוריד את רמת הכולסטרול כדי להגיע לרמה ממוצעת תקינה. במידה והאדם לא הצליח להגיע בעזרת התרופה הראשונית לרמה תקינה, לרוב יטופל האדם בטיפול תרופתי משולב.

האם ניתן להוריד את רמות הכולסטרול בטיפול טבעי?

לעליה ברמת הכולסטרול סיבות רבות ולכן אנשים רבים נמצאים בקבוצות הסיכון שהזכרנו. על מנת שתוכלו להוריד את רמת הכולסטרול באופן טבעי, עליכם לדעת מהם התהליכים בגוף שגרמו לעליה זו. ברגע שיודעים מה מקור הבעיה, אפשר לטפל בה וכך להוריד את רמות הכולסטרול באופן טבעי.

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בכולסטרול גבוה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל.

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 •     אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 •     אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 •      הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 •      התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול גבוה
 •      שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף ואיזון מדדי הכולסטרול
 •      טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 •      מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה.

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

מטופלים ממליצים

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב