כולסטרול הוא טוב או רע?

כולסטרול הוא טוב או רע?

כולסטרול הוא רע, זה מה שאנשים רבים חושבים. לכולסטרול יצא שם רע, בעיקר כי כאשר הוא נמצא בעודף הוא רע לגוף האדם, אך כאשר הוא נמצא באיזון, הוא מצוין ואף חיוני לגופנו. בכתבה הבאה נסביר מתי הכולסטרול הוא טוב עבורנו, מתי הוא רע ואיך למצב של רמת כולסטרול תקינה בדם.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

מה תפקידו של הכולסטרול ולמה הוא חיוני לגופנו?

הכולסטרול הוא תרכובת אורגנית חשובה וחיונית לגוף. הוא זורם דרך מחזור הדם אל כל תא ותא בגוף ועוזר בבניית ממברנת התא, הולכה של חומרים אל התאים, יצירת הורמונים והורמוני מין, הולכה עצבית וויסות חום וקור בתאים ובגוף. ללא הכולסטרול, תהליכים חשובים אלו לא יתבצעו כראוי בגוף. אנשים רבים בטוחים כי הכולסטרול מגיע מהתזונה שאנו אוכלים בלבד, אך בגלל שהוא כזה חיוני עבור תאי הגוף ותהליכים נוספים, שבעים אחוזים ממנו מיוצרים בכבד ורק שלושים אחוזים מגיעים מהתזונה שלנו. את הכולסטרול נהוג לחלק לכולסטרול טוב ורע. על הסוגים השונים נדבר כעת.

מיהו הכולסטרול הרע?

לכולסטרול הרע נהוג לקרוא LDL. LDL הוא למעשה תרכובת שומנית בעלת מעטפת הידרופילית אשר מסייעת לכולסטרול שאינו מסיס במים לעבור דרך מחזור הדם אל תאי הגוף השונים. כאשר יש עודף LDL בדם, זה למעשה אומר שיש עודף כולסטרול שאינו מגיע אל התאים. עובדה זו היא בעייתית מכיוון שכאשר הכולסטרול אינו מתפנה אל התאים, הוא שוקע על דפנות כלי הדם, מצר אותם, מעלה את לחץ הדם וגורם לבעיות לב ומחלות שעשויות להביא לשבץ מוחי ומוות. בשל הסיבות האלו, קרוי כולסטרול מסוג LDL כולסטרול רע גבוה.

מיהו הכולסטרול הטוב?

הכולסטרול הטוב נקרא HDL. הוא נחשב לטוב כי תפקידו לסייע בהחזרת כולסטרול אל הכבד כאשר הוא נמצא בעודף. זהו בהחלט תפקיד חשוב מאוד, אך כאשר יש לנו חוסר ב-LDL התוצאה היא הפוכה, עומס הכולסטרול לא מתפנה ומביא לשקיעתו בדפנות כלי הדם ומחלות.

על כולסטרול טוב ורע וערכיו

כולם רוצים להגיע למצב של כולסטרול טוב ורע ערכים תקינים. איזון של המדדים הוא הדבר הנכון לעשות, אך לפני חשוב לדעת לאן פנינו מועדות. כאשר מבצעים בדיקות דם לכולסטרול, יבדוק הרופא את כל קומפלקס השומנים בדם, הכולל גם את הכולסטרול. בין קומפלקס השומנים, יבדקו גם הטריגליצרידים שהם למעשה 95 אחוזים מכלל השומנים בגוף המשמשים למאגר אנרגיה כאשר אין אנרגיית פחמימות זמינה. כמו ייבדק הכולסטרול הכללי שעליו להיות בין 160 ל200. תוצאות נמוכות מזה הוא גבוהות מזה אינן תקינות ומצריכות טיפול. שתי הבדיקות הנוספות הן בדיקת הערכים של כולסטרול טוב ורע. LDL מעל 100-אינו תקין ו-HDL מתחת ל-40 אינו תקין.

מה מעלה כולסטרול?

אחת השאלות השכיחות בנושא של כולסטרול היא מה מעלה כולסטרול? אחד הגורמים לכולסטרול גבוה הוא אכילת מזונות מלאים בכולסטרול. התזונה מהווה 30 אחוזים מהכולסטרול בגוף ויש להקפיד על תזונה עם כמה שפחות שומן רווי ושומן טראנס המכילים כמויות גבוהות של כולסטרול וטריגליצרידים. כולסטרול תזונה מותאמת הוא חשוב מעין כמוהו כדי לאזן את המדדים. גם פעילות גופנית במקרה זה היא חשובה מאוד. במידה וגיליתם כי אתם סובלים מכולסטרול גבוה, סביר להניח שגם יתאימו לכם תרופות להורדת כולסטרול, אך חשוב לדעת ולהכיר שכיום יש טיפול טבעי איכותי ומותאם אישית עם תרופה טבעית לכולסטרול.

 

האם ניתן להוריד את רמות הכולסטרול בטיפול טבעי?

לעליה ברמת הכולסטרול גבוה סיבות רבות ולכן אנשים רבים נמצאים בקבוצות הסיכון שהזכרנו. על מנת שתוכלו להוריד את רמת הכולסטרול באופן טבעי, עליכם לדעת מהם התהליכים בגוף שגרמו לעליה זו. ברגע שיודעים מה מקור הבעיה, אפשר לטפל בה וכך להוריד את רמות הכולסטרול באופן טבעי. 

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בכולסטרול טוב ורע בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל. 

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול גבוה
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף ואיזון מדדי הכולסטרול
 • טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 • מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה. 

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 •     אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 •     אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 •      הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 •      התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול גבוה
 •      שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף ואיזון מדדי הכולסטרול
 •      טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 •      מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה.

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

מטופלים ממליצים

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב