הסיבות המביאות אדם לסבול מכולסטרול גבוה

הסיבות המביאות אדם לסבול מכולסטרול גבוה

מה גורם לכולסטרול גבוה

לכולסטרול שם רע. הוא ידוע כאחד הגורמים למחלות לב וכלי דם וגם למוות בעקבות כך. כאשר לאדם יש כולסטרול גבוה, רופא המשפחה מיד ישלח אותו לשנות תזונה, להכניס פעילות גופנית לשגרה היומית והוא גם ירשום לו תרופה להורדת כולסטרול מבלי להתחשב או לבדוק את הסיבות שהביאו לכך. אך חשוב לדעת שכיום ניתן לטפל בכולסטרול באופן טבעי וגם לקבל תרופה טבעית לכולסטרול וכל זה נעשה בהתאם לבדיקה של מה גורם לכולסטרול גבוה אצל אדם מסוים.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

מהן הסיבות המביאות אדם לסבול מכולסטרול גבוה?

לכולסטרול גבוה סיבות רבות ומגוונות, אך יש מספר סיבות הנחשבות למרכזיות ושכיחות בקרב הסובלים מהתופעה. את הסיבות המרכזיות נמנה כעת.

 • תורשה – הרבה מהאנשים שסובלים מכולסטרול גבוה, מגלים כי במשפחתם יש עוד כמה אנשים שהתופעה לא פסחה עליהם. כאשר מדובר במצב תורשתי, למעשה הסובלים מרמת כולסטרול גבוהה באותה משפחה סובלים ממחלה גנטית בה נפגע הקולטן לכולסטרול רע LDL, דבר שמביא לעליה בכולסטרול בדם.
 • תזונה רוויה בשומנים רווים ושומני טראנס – שבעים אחוזים מהכולסטרול בגוף מיוצרים בכבד. 30 האחוזים הנותרים מגיעים מהמזון שאנו אוכלים. בעידן של היום הכולל את תרבות השפע, אנו אוכלים המון מאכלים עם שומן רווי ושומן טראנס המעלים את הכולסטרול.
 • חוסר בפעילות גופנית והשמנה – תפקיד הפעילות הגופנית היא להוריד אחוזי שומן בגוף ובעקבות כך גם טריגליצרידים וגם כולסטרול. אכילה המביאה להשמנה גורמת לכך שאצל אדם קיימים עודפים של שומנים בדם, בניהם הכולסטרול. הקפדה על פעילות גופנית תביא להורדה במשקל ועליה בכולסטרול טוב HDL שנחוץ לגוף על מנת לסלק עודפי כולסטרול אל הכבד. 

טיפול טבעי בכולסטרול באמצעות שינוי תזונה

אם אתם שואלים מה גורם לכולסטרול גבוה, הדבר הראשון שיענו לכם שכולסטרול תזונה הוא המשפיע העיקרי. ואכן לתזונה שלנו יש השפעה ובאמצעות שינוי תזונתי נכון ניתן בהחלט להשפיע על המדדים. רוצים לדעת מה מעלה כולסטרול? התשובה לכך היא מזונות עתירים בשומן רווי ושומן טראנס הנמצאים בבשר שומני, ביצים, מאכלי חלב שומניים, ממתקים וחטיפים. ומה מוריד כולסטרול? אכילת פירות וירקות לאורך היום, אכילת דגנים מלאים וקטניות וגם שילוב של צמחי מרפא העוזרים להוריד את הכולסטרול הגבוה ונחשבים לתרופה טבעית. 

בנושא של תזונה ותרופות טבעיות להורדת כולסטרול, חשוב לדעת כי ההשפעה הטובה ביותר של התזונה תהיה כאשר היא מותאמת באופן אישי לכל אדם. תפריט גנרי המומלץ להורדת כולסטרול ושומנים בדם לא בהכרח יעזור כאשר הוא אינו מותאם באופן ספציפי. ובאופן כללי ניתן לומר שללא הבנה של הסיבות שהביאו אדם להגיע למצב של עלייה בכולסטרול, יהיה קשה מאוד להגיע לאיזון מדדים. 

כיום מרפאות מד בלנס מאפשרים לסובלים מכולסטרול גבוה לקבל טיפול טבעי ממוקד ומדויק על ידי אבחון תמונת הדם האישית שלהם. 

מהי תכנית הטיפול במד בלנס?

לעליה ברמת הכולסטרול גבוה סיבות רבות ולכן אנשים רבים נמצאים בקבוצות הסיכון שהזכרנו. על מנת שתוכלו להוריד את רמת הכולסטרול באופן טבעי, עליכם לדעת מהם התהליכים בגוף שגרמו לעליה זו. ברגע שיודעים מה מקור הבעיה, אפשר לטפל בה וכך להוריד את רמות הכולסטרול באופן טבעי. 

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בכולסטרול טוב ורע בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל. 

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול גבוה
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף ובאיזון מדדי הכולסטרול בגוף
 • טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 • מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה. 

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

מי האנשים שנמצאים בקבוצת סיכון לסבול מכולסטרול גבוה?

 • אנשים עם תורשה משפחתית
 • אכילת יתר של שומנים רווים ושומן טרנס
 • עודף משקל והשמנת יתר
 • אדם מעל גיל 40
 • אנשים החולים במחלת הסוכרת
 • אנשים עם הפרעות מטאבוליות שונות
 • אנשים הסובלים מתת פעילות בלוטת התריס
 • עישון
 • תרופות המעלות את רמת הטריגליצרידים
 • אנשים שלא עושים פעילות גופנית

איך הרפואה מתייחסת לטיפול בכולסטרול כיום?

ההמלצה של הרפואה הקונבנציונאלית היא שכל אדם המגיע לגיל 20, מומלץ כי יבצע בדיקות דם כל חמש שנים לבדיקת ערכי הכולסטרול בדם. במידה ואדם נמצא באחת מקבוצות הסיכון, לרוב רופא המשפחה יציע לו לבצע בדיקות אלו בתדירות גבוהה יותר. הדגש הרפואי הוא על מניעה. המטרה של הרופאים היא לידע את המטופלים מה מעלה כולסטרול ולהמליץ על אכילה נכונה המפחיתה בערכי הכולסטרול ופעילות גופנית סדירה. המלצות אלו תקפות כאשר ערכי הכולסטרול של המטופל נמצאים עוד בגבול הנורמלי והתקין. כאשר בבדיקות דם תקופתיות זיהה הרופא כי למטופל רמת כולסטרול גבוהה, יומלץ למטופל טיפול תרופתי שתפקידו להוריד את רמת הכולסטרול כדי להגיע לרמה ממוצעת תקינה. במידה והאדם לא הצליח להגיע בעזרת התרופה הראשונית לרמה תקינה, לרוב יטופל האדם בטיפול תרופתי משולב.

האם ניתן להוריד את רמות הכולסטרול בטיפול טבעי?

לעליה ברמת הכולסטרול סיבות רבות ולכן אנשים רבים נמצאים בקבוצות הסיכון שהזכרנו. על מנת שתוכלו להוריד את רמת הכולסטרול באופן טבעי, עליכם לדעת מהם התהליכים בגוף שגרמו לעליה זו. ברגע שיודעים מה מקור הבעיה, אפשר לטפל בה וכך להוריד את רמות הכולסטרול באופן טבעי.

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בכולסטרול גבוה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל.

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 •     אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 •     אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 •      הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 •      התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול גבוה
 •      שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף ואיזון מדדי הכולסטרול
 •      טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 •      מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה.

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

מטופלים ממליצים

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב