גיליתם כולסטרול גבוה, מה לעשות כעת עם התזונה?

גיליתם כולסטרול גבוה, מה לעשות כעת עם התזונה?

עשיתם לאחרונה בדיקות דם שהראו על כולסטרול גבוה, הבנתם שעכשיו צריך לאזן אותו ויש צורך לשנות את התזונה, אך מהי התזונה הנכונה עבורכם? מה לא כדאי לאכול? מה נכון לאכול? והאם תפריט הדיאטה המסוימת הוא נכון לכולם על מנת לאזן את המדדים? בכתבה הבאה נסביר על כולסטרול תזונה ולמה היא חשובה בתהליך של איזון הכולסטרול. כמו כן, נדבר על דברים נוספים שעשויים לעזור ואיך ניתן להתאים טיפול טבעי מדויק לכם.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

המכונה החכמה ביותר שקיימת היא גוף האדם וכל מה שנמצא בתוך הגוף יש לו שימוש. הכולסטרול הוא כזה. מדובר על תרכובת אורגנית שיש לה המון תפקידים בגוף הקשורים ליצירת הורמונים וויסות חום וקור בתאים והולכה עצבית. אלו תפקידים חשובים מאוד ולכן שבעים אחוזים מהכולסטרול נוצרים בכבד. אז איך בכל זאת כולסטרול קשור לתזונה שאנו אוכלים? למעשה שלושים האחוזים הנותרים של הכולסטרול מגיעים מהתזונה שאנו אוכלים. אלו שלושים האחוזים שאנו יכולים להשפיע עליהם בעצמנו. את החלק הזה של הכולסטרול אנו מקבלים מאכילת בשר, ביצים ומוצרי חלב.

למה יש צורך לאזן את השפעת הכולסטרול על הגוף אם הוא טוב לנו?

הכולסטרול הוא למעשה תרכובת אורגנית שומנית שמגיעה אל התאים באמצעות מחזור הדם, אך אינה יכולה לנוע בו בעצמה. לשם כך היא מצטרפת לנשאים בעלי מעטפת הידרופילית המביאים אותה אל התאים ומחזירים עודפים אל הכבד. הנשאים האלו מוכרים באותיות HDL כולסטרול טוב    ו-LDL כולסטרול רע. 

LDL תפקידו להעביר את הכולסטרול אל התאים ו-HDL תפקידו להחזיר את הכולסטרול העודף אל הכבד. כאשר יש לנו עודף LDL זה מסמן לנו כי יש עודף כולסטרול בדם וכאשר יש כמות נמוכה מידי של HDL זה מסמן לנו כי אין מספיק ממנו כדי להעביר עודפים חזרה אל הכבד. בשני המקרים נשארים עודפי כולסטרול רבים בדם ששוקעים על דפנות כלי הדם וגורמים להיצרותם, דבר מסוכן מאוד בריאותית. 

אם יש לנו עודף כולסטרול בדם ואנו מעוניינים לאזן אותו כדי לא להיכנס למצבים בריאותיים מסוכנים, אנו צריכים לבצע פעולות הורדת כולסטרול ואחת הפעולות היא לשנות את התזונה על מנת להשפיע על שלושים האחוזים שאנו שולטים עליהם.

כולסטרול גבוה מה לאכול ומה לא לאכול?

מה מוריד כולסטרול בדם זו שאלה חשובה שהתשובה עליה היא גם, אך לא רק, תזונה להורדת כולסטרול שהיא תזונה מאוזנת הכוללת הרבה ירקות, דגנים מלאים ופירות טריים. לתזונה זו מצטרפים מגוון מזונות, צמחי מרפא וויטמינים מסוימים הנחשבים כיום תרופה טבעית לכולסטרול. 

ודאי אתם רוצים לדעת מה אסור לאכול כשיש כולסטרול גבוה? או יותר נכון מה מעלה כולסטרול? אז כדי להגיע לאיזון יש להימנע ממזונות עתירים בשומן רווי כמו במוצרי חלב שומניים מאוד ובשר שומני. יש להימנע מאוכל מטוגן, ממתקים ומזונות מעובדים. לגבי הנושא של ביצים, חשוב לשים לב שאינכם אוכלים יותר מארבע ביצים בשבוע וכוללים בתוך ארבעת הביצים גם את תצרוכת הביצים שנמצאת במאכלים השונים כחומר גלם.

אם אקפיד על התזונה הזו, אצליח לאזן את מדדי הכולסטרול בדם?

המזונות שהזכרנו כאן הם בהחלט מזונות שעשויים לתרום לאיזון המדדים, אך הם גנריים ולא מותאמים אישית. אם אתם מעוניינים להגיע לרמת כולסטרול תקינה נדרשות עוד כמה פעולות חשובות כמו פעילות גופנית והתאמה של הטיפול אל הסיבות שהביאו אתכם למצב של כולסטרול גבוה. ברפואה הקונבנציונאלית יציעו לכם שימוש בתרופות ויעלו עבורכם את המינון לפי הצורך, אך האמת היא שכיום יש פתרון טבעי מותאם אישית המביא לאיזון מדדי הגוף הכוללים גם את מדדי הכולסטרול. למרפאות מד בלנס תכנית טיפול חדשה וייחודית שעליה נדבר כעת. 

איזון מדד הכולסטרול באופן טבעי

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בכולסטרול גבוה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל. 

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול גבוה
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף והורדת הכולסטרול.
 • טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 • מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה. 

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

מי האנשים שנמצאים בקבוצת סיכון לסבול מכולסטרול גבוה?

 • אנשים עם תורשה משפחתית
 • אכילת יתר של שומנים רווים ושומן טרנס
 • עודף משקל והשמנת יתר
 • אדם מעל גיל 40
 • אנשים החולים במחלת הסוכרת
 • אנשים עם הפרעות מטאבוליות שונות
 • אנשים הסובלים מתת פעילות בלוטת התריס
 • עישון
 • תרופות המעלות את רמת הטריגליצרידים
 • אנשים שלא עושים פעילות גופנית

איך הרפואה מתייחסת לטיפול בכולסטרול כיום?

ההמלצה של הרפואה הקונבנציונאלית היא שכל אדם המגיע לגיל 20, מומלץ כי יבצע בדיקות דם כל חמש שנים לבדיקת ערכי הכולסטרול בדם. במידה ואדם נמצא באחת מקבוצות הסיכון, לרוב רופא המשפחה יציע לו לבצע בדיקות אלו בתדירות גבוהה יותר. הדגש הרפואי הוא על מניעה. המטרה של הרופאים היא לידע את המטופלים מה מעלה כולסטרול ולהמליץ על אכילה נכונה המפחיתה בערכי הכולסטרול ופעילות גופנית סדירה. המלצות אלו תקפות כאשר ערכי הכולסטרול של המטופל נמצאים עוד בגבול הנורמלי והתקין. כאשר בבדיקות דם תקופתיות זיהה הרופא כי למטופל רמת כולסטרול גבוהה, יומלץ למטופל טיפול תרופתי שתפקידו להוריד את רמת הכולסטרול כדי להגיע לרמה ממוצעת תקינה. במידה והאדם לא הצליח להגיע בעזרת התרופה הראשונית לרמה תקינה, לרוב יטופל האדם בטיפול תרופתי משולב.

האם ניתן להוריד את רמות הכולסטרול בטיפול טבעי?

לעליה ברמת הכולסטרול סיבות רבות ולכן אנשים רבים נמצאים בקבוצות הסיכון שהזכרנו. על מנת שתוכלו להוריד את רמת הכולסטרול באופן טבעי, עליכם לדעת מהם התהליכים בגוף שגרמו לעליה זו. ברגע שיודעים מה מקור הבעיה, אפשר לטפל בה וכך להוריד את רמות הכולסטרול באופן טבעי.

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בכולסטרול גבוה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל.

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 •     אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 •     אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 •      הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 •      התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול גבוה
 •      שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף ואיזון מדדי הכולסטרול
 •      טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 •      מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה.

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

מטופלים ממליצים

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב