תופעת שלשולים

תופעת שלשולים

מהי תופעת שלשולים?

תופעת השלשולים היא נפוצה וכל אדם מתי שהוא בחייו יחווה שלשולים ולא פעם אחת. שלשול הוא תופעת לוואי הנובעת ממחלה, חיידקים וטפילים שנמצאים בתוך המערכת ולפעמים היא נגרמת כתוצאה ממזון מקולקל שאכלנו והגוף רוצה להוציא את הפסולת בדרך מהירה. בכתבה הבאה נסביר על סוגי השלשולים השונים, נבין מה הטיפולים המוצעים ואיך ניתן לטפל בתופעה באופן טבעי וממוקד לבעיה.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

אילו סוגי שלשולים קיימים?

נהוג לחלק את תופעת השלשולים לשניים: שלשול חריף ושלשול כרוני.

שלשול חריף – הוא למעשה שלשול נוזלי מאוד שנמשך מספר ימים או שבועות והוא מלווה בכאבי בטן וכיווצים של הבטן. שלשול מהסוג הזה בדרך כלל יתרחש כאשר יש חיידקים או נגיפים בתוך מערכת העיכול. שלשול מהסוג הזה יתחיל באופן פתאומי ויסתיים לאחר שהגוף התמודד עם הנגיף והוציא אותו החוצה.

שלשולים כרוניים – זהו שלשול המתפרש על זמן העולה על שבועיים ומתקרב לחודש שלם שהאדם חווה את התופעה ולפעמים אף יותר מכך. שלשול כרוני מעיד כי כנראה קיימת בעיה רפואית במערכת העיכול שיש לבחון מהי באמצעות רופא. חלק מהאנשים גם יעידו על תופעה של שלשולים לסירוגין במשך תקופה ממושכת.

למה חשוב לזהות את הבעיה שגורמת לשלשולים ולטפל בה?

תופעה של שלשול היא תופעה שבה האוכל שאכלנו עבר את כל תהליכי העיכול, רק באופן מהיר מידי ולכן כל הנוזלים המכילים את אבות המזון, הוויטמינים והמינרלים שהיו אמורים להיספג בגוף, לא נספגו והם יוצאים דרך פי הטבעת. כאשר מדובר במצב של שלשול חריף, אנו בעיקר נחשוש מהתייבשות ולכן הטיפול יהיה בעיקר שתיית מים ואכילת מזון העוצר את השלשולים. במצב של שלשול כרוני, האדם מסתכן בחוסר ספיגה של הוויטמינים והמינרלים ולאורך זמן דבר זה ישפיע על מערכות אחרות בגוף שמשתמשות באבות המזון, הוויטמינים והמינרלים האלו. 

הסבל שגורם השלשול לאנשים כאשר הוא במצב כרוני

כאשר תופעת השלשולים היא כרונית, האדם יסבול מתופעות של כאבי בטן, דחיפות במתן צואה לאורך שעות היום, בעיות של טחורים, גזים ריחניים ועוד תופעות גופניות לא נעימות. כמו כן, קיים גם הפן הפסיכולוגי בו אנשים מרגישים חוסר נעימות כאשר הם בחברה וחווים כאבי בטן או גזים וגם את הצורך במציאת שירותים במקומות ציבוריים. כמו כן, רבים מרגישים לא נעים לשתף את הרופא בתופעה.
חשוב לדעת כי טיפול בשלשולים וכאב בטן הוא דבר חשוב ומחייב כדי שהגוף יקבל את האנרגיה שהוא זקוק לה והוויטמינים והמינרלים. מעבר לכך, אם השלשול מעיד על מחלה חמורה, הרי שמענה מהיר במצבים מסוימים עשוי להציל חיים. כמו כן, טיפול נכון יסייע בשיפור איכות החיים של הסובלים.

איך מטפלים בשלשולים כיום?

אם אתם סובלים מבעיית שלשול חריף, תוכלו להגיע לרופא המשפחה שלכם, לשאול על תרופה שיכולה לעזור, לשתות הרבה מים, לאכול כלכלה עוצרת ולחכות שהשלשול יסתיים. במידה ומדובר בשלשול כרוני, סביר להניח שהרופא שלכם ישלח אתכם לבירור רפואי באמצעות בדיקות קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה. הרופא ישלח אתכם לבדיקות אלו על מנת לשלול מחלות קשות שתופעת הלוואי שלהן היא שלשולים. כאשר לא נמצאה בעיה, יכול להיות שתוגדרו כסובלים ממעי רגיז ותקבלו תרופות להקלה וויטמינים אותם תצטרכו לצרוך כל הזמן.

האם יש פתרונות טבעיים שמטפלים בשלשולים באופן קבוע?
אנשים שסובלים משלשולים באופן כרוני ולא נמצא להם טיפול אחר חוץ מטיפול תרופתי, עוסקים רבות בשאלה איך לטפל בשלשולים? היות והבעיה פוגעת להם מאוד באיכות החיים. בעניין זה חשוב לדעת שלכל תופעה של שלשול בגוף יש הסבר וגם אם אתם סובלים ממעי רגיז, יש איך לטפל בתופעה באופן טבעי ואף לפתור אותה באמצעות אבחונים מעמיקים יותר, טיפול אינטגרטיבי משולב ואורח חיים בריא הכולל ספורט ותזונה המותאמים לבעיה שאובחנה.

איך מטפלים בשלשולים במד בלנס טופ איכילוב?

מרפאות מד בלנס טופ איכילוב מעניקות למטופלים רפואה אינטגרטיבית המשלבת בין עולמות הרפואה הקונבנציונאלית לעולמות הרפואה המשלימה. בדרך זו המרפאה מאפשרת למטופל לקבל במקום אחד אבחונים מתקדמים היורדים למציאת שורש הבעיה ומאפשרים שילוב של פתרונות ממוקדים העוזרים להתמודד עם בעיית השלשולים ולפתור אותה. 

במרפאות שלנו נמצאים רופאי גסטרו מומחים מבתי החולים הטובים ביותר בארץ ולהם ידע וניסיון נרחב בתחום זה. רופאים מומחים אלו משתמשים בטכנולוגיות אבחון מתקדמות המאפשרות לזהות את בעיות העיכול שאיתם מתמודד המטופל וליצור תכנית טיפול טבעי בשלשולים שפועלת בדיוק על הבעיות שזוהו.

מה תקבלו בתכנית האבחון והטיפול של מד בלנס “טופ איכילוב” לבעיות שלשולים?

 • אבחון ממוחשב הסורק את מערכות הגוף השונות ומראה את מצבן בזמן אמת.
 • אבחון דם מיקרוסקופי המאפשר לנתח את מרכיבי הדם השונים לא רק בכמותם אלא גם באיכותם.
 • בדיקות אולטרסאונד מקיפות ומתקדמות.
 • בדיקות אנדוסקופיות – גסטרו וקולונוסקופיה המבוצעות בבית החולים איכילוב
 • פיענוח מעמיק של בדיקות דם מקופת החולים
 • בדיקת הולטר סוכר המנטר את מצב הסוכר בגוף בזמן אמת ולפני אכילה ולאחר אכילה.
 • אבחון לשון המעיד על בעיות עיכול מסוימות.

בהתאם לתוצאות האבחונים, יקבל המטופל תכנית טיפול הכוללת:

 • סקירה של דוקטור, מומחה למחלות גסטרו על התרופות השונות שלוקח המטופל בזמן אמת, שינוי שלהן, הפחתת מינונים או סיום טיפול בתרופות מסוימות.
 • התאמת פורמולות של צמחי מרפא המסייעים בפתרון בעיית העיכול שממנה סובל המטופל.
 • התאמת תכנית דיקור בשיטות שונות בניהן סו ג’וק ואוריקולותרפיה.
 • התאמת תכנית תזונה ותוספי על ידי מומחים לנטורופתיה, לפי המצב הרפואי של מערכת העיכול.
 • התאמת תכנית אורח חיים בריא הכוללת גם המלצות לפעילות גופנית.

למידע נוסף,
השאירו את פרטיכם:
  מדיניות הפרטיות

  תוצאות הטיפול האינטגרטיבי במד בלנס מדברות בעד עצמן

  לטיפול במד בלנס יש הצלחה מוכחת של מעל לתשעים אחוזים באיזון מדדי הסוכר בגוף. עם התקדמות התהליך מטופלים חווים, מרגישים ואף רואים באופן מדויק כי מערכות הגוף מגיעות לאיזון מלא. בתחילת הטיפול מתבצע אבחון וממצאים של תמונת הדם ולאחר שלושה חודשים מתבצע תהליך דומה שמאפשר תמונת מצב עדכנית החושפת בתשעים אחוז מהמקרים שיפור בממצאים. תמונת המצב העדכנית מאפשרת למומחים שלנו להתאים עבור המטופל תכנית לשימור ושיפור התוצאות בטווח הקרוב והרחוק יותר וכך לשמור על גוף מאוזן ובריא.

  אז אם גם אתם רוצים לראות תוצאות מאוזנות בבדיקות הסוכרת שלכם באמצעות טיפול טבעי המטפל בבעיה מהשורש, קבעו כבר היום פגישת אבחון והכרות ונשמח לעזור לכם להגיע לבריאות טובה בדרך יעילה.

  מטופלים ממליצים

  למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:   מדיניות הפרטיות

   מדבלנס - טופ איכילוב