קנדידה במעיים

קנדידה במעיים

מהי קנדידה במעיים?

קנדידה היא למעשה פטריית שמרים ששוכנת כבדרך קבע במערכת העיכול ובאזורים חמים ולחים נוספים בגוף. קנדידה במערכת העיכול לרוב לא גורמת לנזק, כי מערכת החיסון שומרת עליה באופן מבוקר ולא מאפשרת לה לשגשג. עם זאת, במקרים מסוימים המביאים לחוסר איזון במערכות הגוף, הפטרייה מתחילה לשגשג יתר על המידה ומערכת החיסון לא מצליחה לגרום לעצירתה. במאמר הבא אנו נסביר מהי קנדידה במעיים? מהם הגורמים המביאים לשגשוגה? לאילו בעיות היא עשויה לגרום? מה מציעים כיום לטיפול בקנדידה? ואיך כדאי לטפל בה באופן הנכון ביותר. 

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

מהי קנדידה במעיים ומהם הגורמים המביאים לשגשוגה?

מה זה קנדידה במעיים? בגופנו יש מגוון מקומות שבהם שוכנת פטריית הקנדידה מסוגים שונים. אחד המקומות השכיחים הוא המעיים, שם שוכנת פטריית השמר מסוג קנדידה אלביקנס. בתוך המעיים קיימת פלורת חיידקים טובים שתפקידם לעזור למערכת בעת ביצוע פעולות העיכול ועזרה למערכת החיסונית לשמור על הפלורה במצב תקין. פלורת החיידקים משתנה בעת מצבים של לחץ, שינויים הורמונאליים, שינויים תזונתיים או אכילה לא נכונה ובעיקר כאשר אנו משתמשים באנטיביוטיקה שהורגת את החיידקים המזיקים יחד עם החיידקים הטובים. במצב כזה של חוסר איזון בפלורת החיידקים הטובים, מערכת החיסון חלשה יותר ופטריית השמרים מתחילה לשגשג.

הקשר בין תזונה נכונה לשגשוג של פטריית הקנדידה במעיים

עוד גורם שמביא לשגשוג של פטריית קנדידה במעיים בעת מצבים שבהם מערכת החיסון נחלשת הוא התזונה. פטריית הקנדידה ניזונה בעיקר מסוכרים. אדם שאוכל תזונה עתירת סוכרים, עוזר לפטריית השמרים לשגשג. על מנת לעזור בעצירת התפשטות הפטרייה יש להגביל אכילת סוכרים ובמקרים קיצוניים אף להימנע מהם. במצב של קנדידה במעיים תזונה נכונה מחייבת תפריט המורכב באופן אישי למטופל ולא כולל מרכיבים שמהם היא ניזונה.

מהם התסמינים שנחוש כאשר הקנדידה מתפרצת במעיים?

קנדידה אלביקנס עשויה להתפשט לאזורים שונים בגוף ובכל מערכת אנו נראה תסמינים מגוונים אחרים. כאשר סובלים מקנדידה במעיים תסמינים יתבטאו באי נוחות באזור מערכת העיכול ומצב של קנדידה נפיחות בבטן, ריבוי גזים, כאבי בטן, שיהוקים וגיהוקים מעבר לכמות הרגילה וצואה רירית. אי הנוחות עשויה להגיע גם לחלל הפה, שם נבחין בלשון לבנה ואזורים פצועים בדפנות חלל הפה ואצל נשים בעיקר, אי נוחות בנרתיק, גרד, צריבה, אדמומיות ואי נוחות כללית. הפטרייה עשויה להתפשט למערכות נוספות כמו מערכת העצבים ומערכת הדם שבהן מעבר לתחושות הלא נוחות, המצב מוגדר כמצב רפואי דחוף.
סוג נוסף של קנדידה הנמצאת במעיים היא קנדידה גלברטה. מדובר על זן נוסף של פטריית השמרים הנמצא בפלורת המעיים והוא מייצר בעיקר זיהומים מקומיים. רוב האנשים מכירים את הזן של קנדידה אלביקנס, אך 50 אחוזים מהזיהומים שייכים דווקא לסוג של פטריית גלברטה. הבעיה עם הזן הזה שבמצב של מערכת חיסונית חלשה, הוא נכנס מהר מאוד למערכות הגוף השונות בניהם מערכת הדם.

לאילו בעיות זני פטריות הקנדידה עשויות לגרום?

כאשר פטריית השמרים קנדידה מתפשטת במעיים, האדם בהחלט יחוש באי הנוחות שמורידה ללא ספק באיכות החיים. אנשים רבים לא מודעים כלל לפטריית השמרים בגופם ושגשוגה ופעמים רבות מבצעים בדיקות ולא מגיעים לאבחון נכון וטיפול בפטרייה. שגשוג יתר וחוסר בטיפול עשוי להביא למצב שבו הפטרייה מגיעה למערכת הדם.
פטריית שמרים שמגיעה למערכת הדם היא מצב מסכן חיים. מדובר בזיהום שמתפשט לכל מערכות הגוף באמצעות נוזל הדם והוא עשוי לגרום למצב של קריסת מערכות. האדם יחוש בתחילה תסמינים של חום, צמרמורות, בחילות וכאבי ראש כמו במחלות חום אחרות. הטיפול הרפואי במצב זה חייב להיות מהיר כדי למנוע נזק ואף מוות.

איך מאבחנים קנדידה?
כיום קיימות מספר שיטות אבחון לקנדידה ברפואה הציבורית והן תלויות בעיקר בתלונות של המטופלים. במידה ומדובר בנשים, לרוב הן יחוו את הקנדידה דרך הנרתיק ואז רופא הנשים יבצע תרבית למעבדה וכך יאבחן זאת. במקרים מסוימים ישלח אתכם הרופא לבדיקת דם לזיהוי של נוגדנים נגד קנדידה בבטן או במקומות אחרים בגוף. בדיקה זו מתאימה רק לארבעה זנים ולכן תשובה שלילית בבדיקה כזו, לא אומרת כי בוודאות אין זיהום. הבדיקה אינה בסל התרופות ולכן העלות שלה היא באופן פרטי.
ברפואה הפרטית אנו נראה הצעות למגוון אבחונים הכוללים תרבית שתן, בדיקות ועוד. חלק מהאבחונים יראו תוצאות מהימנות וחלקם פחות. האתגר הגדול הוא במציאת זן הקנדידה שתקף את מערכות הגוף והמעיים וזה למעשה הדרך להביא להתאמת טיפול נכון.

איך נהוג לטפל בקנדידה כיום?
לרפואה הציבורית אין כיום את כל הכלים עבור אבחון קנדידה במעיים ובמקומות השונים בגוף באופן יעיל ומדויק. הן להם את היכולת לאבחן את הזן ממנו סובל המטופל, המקומות שאליהם היא הגיעה ומצב הנגיעות. מטופלים רבים מתלוננים על הסימפטומים החוזרים ונשנים, לא תמיד מקבלים טיפול ולפעמים מקבלים טיפול תרופתי שלא תמיד עוזר כי הוא לא מתאים לכל הזנים. קנדידה במעיים אבחון מחייב אפשרויות אבחון מתקדמות באופן פרטי המאפשרות לקבל את התמונה המלאה על מצב הקנדידה בגוף והסוג שלה.

איך מטפלים בקנדידה בצורה הטובה ביותר?
כיום הרפואה הציבורית מפנה מטופלים רבים שלא נמצא להם פתרון לרפואה פרטית. אם תבצעו חיפוש באינטרנט על טיפול בקנדידה תמצאו שלל תוצאות ואבחונים מגוונים, כל מקום בשיטתו. אנו במרפאות מד בלנס טופ איכילוב מטפלים בשלל בעיות העיכול ובקנדידה על סוגיה ואנו מציעים שיטת טיפול אינטגרטיבית המשלבת בין הרפואה הקונבנציונאלית לרפואה המשלימה, כאשר הדגש הוא לקחת מה שטוב מכל אחת משיטות הטיפול ולהגיע למצב של טיפול טבעי בקנדידה עד כמה שניתן.

אילו אבחונים וטיפולים אנו מציעים במד בלנס טופ איכילוב?

מרפאות מד בלנס טופ איכילוב מעניקות למטופלים רפואה אינטגרטיבית המשלבת בין עולמות הרפואה הקונבנציונאלית לעולמות הרפואה המשלימה. בדרך זו המרפאה מאפשרת למטופל לקבל במקום אחד אבחונים מתקדמים היורדים למציאת שורש הבעיה ומאפשרים שילוב של פתרונות ממוקדים העוזרים למצוא את אזורי הקנדידה בגוף ובמיוחד במעיים, להבין את מצב ההתפשטות שלה, את הזן ממנו סובל המטופל ולהעניק מגוון טיפולים ממוקדים העוצרים את שגשוג הפטרייה.

במרפאות שלנו נמצאים רופאי גסטרו מומחים מבתי החולים הטובים ביותר בארץ ולהם ידע וניסיון נרחב בתחום זה. רופאים מומחים אלו משתמשים בטכנולוגיות אבחון מתקדמות המאפשרות לזהות את בעיות העיכול באופן כללי ובפרט קנדידה שאיתם מתמודד המטופל וליצור תכנית טיפול בקנדידה במערכת העיכול שפועלת לעצירת שגשוג הפטרייה.

מה תקבלו בתכנית האבחון והטיפול של מד בלנס טופ איכילוב לבעיית הקנדידה במעיים?

 • אבחון ממוחשב הסורק את מערכות הגוף השונות ומראה את מצבן בזמן אמת.
 • אבחון דם מיקרוסקופי המאפשר לנתח את מרכיבי הדם השונים לא רק בכמותם אלא גם באיכותם.
 • בדיקות אולטרסאונד מקיפות ומתקדמות.
 • בדיקות אנדוסקופיות – גסטרו וקולונוסקופיה המבוצעות בבית החולים איכילוב
 • פיענוח מעמיק של בדיקות דם מקופת החולים
 • בדיקת הולטר סוכר המנטר את מצב הסוכר בגוף בזמן אמת ולפני אכילה ולאחר אכילה.
 • אבחון לשון המעיד על בעיות עיכול מסוימות.

בהתאם לתוצאות האבחונים, יקבל המטופל תכנית טיפול הכוללת:

 • סקירה של דוקטור, מומחה למחלות גסטרו, על התרופות השונות שלוקח המטופל בזמן אמת, שינוי שלהן, הפחתת מינונים או סיום טיפול בתרופות מסוימות.
 • התאמת פורמולות של צמחי מרפא המסייעים בפתרון בעיית העיכול שממנה סובל המטופל.
 • התאמת תכנית דיקור בשיטות שונות בניהן סו ג’וק ואוריקולותרפיה.
 • התאמת תכנית תזונה ותוספי על ידי מומחים לנטורופתיה, לפי המצב הרפואי של מערכת העיכול.
 • התאמת תכנית אורח חיים בריא הכוללת גם המלצות לפעילות גופנית. 

למידע נוסף,
השאירו את פרטיכם:
  מדיניות הפרטיות

  תוצאות הטיפול האינטגרטיבי במד בלנס מדברות בעד עצמן

  לטיפול במד בלנס יש הצלחה מוכחת של מעל לתשעים אחוזים באיזון מדדי הסוכר בגוף. עם התקדמות התהליך מטופלים חווים, מרגישים ואף רואים באופן מדויק כי מערכות הגוף מגיעות לאיזון מלא. בתחילת הטיפול מתבצע אבחון וממצאים של תמונת הדם ולאחר שלושה חודשים מתבצע תהליך דומה שמאפשר תמונת מצב עדכנית החושפת בתשעים אחוז מהמקרים שיפור בממצאים. תמונת המצב העדכנית מאפשרת למומחים שלנו להתאים עבור המטופל תכנית לשימור ושיפור התוצאות בטווח הקרוב והרחוק יותר וכך לשמור על גוף מאוזן ובריא.

  אז אם גם אתם רוצים לראות תוצאות מאוזנות בבדיקות הסוכרת שלכם באמצעות טיפול טבעי המטפל בבעיה מהשורש, קבעו כבר היום פגישת אבחון והכרות ונשמח לעזור לכם להגיע לבריאות טובה בדרך יעילה.

  מטופלים ממליצים

  למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:   מדיניות הפרטיות

   מדבלנס - טופ איכילוב