עצירות כרונית

עצירות כרונית

מהי עצירות כרונית?

המילה עצירות מגיעה מהמשמעות של המילה עצירה כאשר הדגש הוא למעשה על עצירה של היציאות. המושג הוא מושג רחב המתאר מצב של צואה קשה יותר היוצרת שינוי בתדירות היציאות וצורתן הקבועה. זוהי פעולה הדורשת הפעלת מאמץ בעת ישיבה בשירותים ולעיתים ירידה בכמות היציאות התקינה, עד חוסר של יציאות למספר ימים. במאמר הבא תקבלו מידע רחב על תופעת העצירות, הסיבות להיווצרותה, הטיפול המוכר שמוצע כיום וגם טיפול טבעי בעצירות שיעזור לכם לשנות את כל הגישה לטיפול בעצירות כאורח חיים בריא ותקין.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

למה אנשים סובלים מעצירות?

יש מספר סיבות עיקריות הגורמות לאדם לסבול מתופעה של עצירות. חלק מהסיבות הן סיבות לעצירות כרונית.

סיבה מספר 1 – עצירות הנובעת משינוי באורח החיים
שינוי באורח החיים של האדם הכולל חוסר בפעילות גופנית שעוזרת בהנעת מערכות הגוף וגם מערכת העיכול, חוסר בשתייה מספקת של נוזלים ואכילה של מזון דל בסיבים, עשויים לגרום להיווצרות של עצירויות. עצירות כרונית קשה עשויה להתחיל כאשר אורח החיים הלא תקין הופך קבוע.

סיבה מספר 2 – עצירות הנובעת ממחלות מגוונות
מחלות מסוימות עשויות לגרום לעצירויות. לכל מחלה יש את הגורמים שלה המביאים את האדם לסבול מעצירות. בין המחלות קיימת מחלת הסוכרת, מחלות מעי וגידולים סרטניים במעי הגורמים להיצרות שלהם, מחלות נוירולוגיות שפוגעות בתפקוד מערכת העצבים, הפרעות הורמונאליות המשפיעות על מערכת העיכול והפרעות במאזן המלחים במערכת העיכול.

סיבה מספר 3 – שימוש בתרופות הגורמות לעצירות
משככי כאבים שכולנו משתמשים בהם בעת כאבי ראש, חום וכדומה, תרופות לאיזון לחץ דם, תרופות נגד דיכאון, תרופות כימותרפיות ותרופות המכילות ברזל עשויות לגרום לעצירות אצל חלק מהאנשים. עצירות כרונית אצל מבוגרים הרבה פעמים נובעת משימוש בתרופות באופן קבוע.

סיבה מספר 4 – כושר תנועה לא תקין שלמערכת העיכול בגלל בעיות בשרירי הבטן או שרירי רצפת האגן
מערכת העיכול יחד עם שרירי הבטן ושרירי רצפת האגן מייצרים פעולת פריסטלטיקה המאפשרת תנועה של המזון החוצה. כאשר כושר התנועה לא תקין, האדם יחווה מצב של מעט יציאות המוגדרות גם הן כעצירות. נשים לאחר לידות עשויות לסבול יותר מהתופעה וזו מוגדרת עצירות כרונית אצל נשים.

סיבה מספר 5 – הפרעות בתפקוד של המעי הגס
המעי הגס אחראי על יצירת הצואה והוצאתה אל אזור החלחולת ופי הטבעת. תפקוד לא תקין של המעי עשוי לגרום לעצירויות. עצירות זו לא מלווה בכאבי בטן. עצירות כרונית בקשישים עשויה להגיע כתוצאה מבעיה זו.

מהם הטיפולים המוצעים כיום ברפואה הציבורית?

הרפואה הציבורית מתייחסת כיום לתופעת העצירות בשני מישורים. כאשר מדובר בעצירות חולפת ותלונה חד פעמית של אדם על עצירות, הרופא בקופות החולים לרוב יציע טיפול תרופתי העוזר בהוצאת היציאות בקלות. כמו כן, ימליץ הרופא על כלכלה עם סיבים ושתייה מרובה. כאשר הפניה חוזרת ונשנית ומלווה בכאבי בטן, יפנה הרופא את המטופל לבירור על מנת להבין ממה נובעת הבעיה ולשלול מצבים של מחלות קשות. אפשר לומר כי הרפואה הציבורית משתמשת בכל המשאבים הנתונים עבורה ונמצאים בסל הבריאות לטיפול בעצירות. לעיתים טיפולים אלו עוזרים ולעיתים האדם יזדקק לפתרונות מעמיקים יותר.

אבחון מעמיק וטיפול טבעי בעצירות ועצירות כרונית

אדם הסובל מעצירות לסירוגין או עצירות כרונית, ירצה למצוא פתרון לטווח ארוך. היציאות הקשות יחד עם תחושת הנפיחות של הבטן וכאבי הבטן הופכים את העצירות לתופעה לא נעימה הפוגעת באיכות החיים. כאשר אין לרפואה הציבורית מה להציע כפתרון לטווח הארוך, יש למצוא פתרון מעמיק יותר הכולל אבחון בעזרת טכנולוגיות חדישות והתאמת טיפול בעצירות כרונית המתבסס על שינוי אורח החיים ופתרונות טבעיים שעוזרים לתמיד.

איך מוצאים פתרון לעצירות בטווח הארוך?

מרפאות מד בלנס “טופ איכילוב” יוצרות שילוב אינטגרטיבי בין הרפואה הקונבנציונאלית לרפואה המשלימה. למרפאות מד בלנס “טופ איכילוב” רופאי גסטרו מובילים ומומחים מעולם הרפואה המשלימה שיחד מבצעים אבחון מעמיק בעזרת מגוון רחב של כלים טכנולוגיים מתקדמים היודעים לקרוא את מערכות הגוף ולזהות את הבעיות השונות הגורמות לתופעת העצירות. לאחר שיודעים מהן הבעיות, יודעים איך לטפל בעצירות בעזרת מגוון פתרונות טבעיים וגם תרופות לעצירות כרונית המותאמות בדיוק לבעיה.

מה תקבלו בתכנית האבחון והטיפול של מד בלנס “טופ איכילוב” לתופעת העצירות?

 • אבחון ממוחשב הסורק את מערכות הגוף השונות ומראה את מצבן בזמן אמת.
 • אבחון דם מיקרוסקופי המאפשר לנתח את מרכיבי הדם השונים לא רק בכמותם אלא גם באיכותם.
 • בדיקות אולטרסאונד מקיפות ומתקדמות.
 • בדיקת הולטר סוכר המנתרת את מצב הסוכר בגוף בזמן אמת ולפני אכילה ולאחר אכילה.
 • בדיקת אנדוסקופיה המתבצעת בבתי החולים.
 • אבחון לשון המעיד על בעיות עיכול מסוימות.

בהתאם לתוצאות האבחונים, יקבל המטופל תכנית טיפול הכוללת:

 • מעבר של רופא גסטרו מומחה על התרופות השונות שלוקח המטופל בזמן אמת, שינוי שלהן, הפחתת מינונים או סיום טיפול בתרופות מסוימות.
 • התאמת פורמולות של צמחי מרפא המסייעים בפתרון בעיית העצירות שממנה סובל המטופל ובעיות עיכול אחרות.
 • התאמת תכנית דיקור בשיטות שונות בניהן סו ג’וק ואוריקולותרפיה.
 • התאמת תכנית תזונה ותוספי תזונה על ידי מומחים לנטורופתיה, לפי המצב הרפואי של מערכת העיכול.
 • התאמת תכנית אורח חיים בריא הכוללת גם המלצות לפעילות גופנית.

למידע נוסף,
השאירו את פרטיכם:
  מדיניות הפרטיות

  תוצאות הטיפול האינטגרטיבי במד בלנס מדברות בעד עצמן

  לטיפול במד בלנס יש הצלחה מוכחת של מעל לתשעים אחוזים באיזון מדדי הסוכר בגוף. עם התקדמות התהליך מטופלים חווים, מרגישים ואף רואים באופן מדויק כי מערכות הגוף מגיעות לאיזון מלא. בתחילת הטיפול מתבצע אבחון וממצאים של תמונת הדם ולאחר שלושה חודשים מתבצע תהליך דומה שמאפשר תמונת מצב עדכנית החושפת בתשעים אחוז מהמקרים שיפור בממצאים. תמונת המצב העדכנית מאפשרת למומחים שלנו להתאים עבור המטופל תכנית לשימור ושיפור התוצאות בטווח הקרוב והרחוק יותר וכך לשמור על גוף מאוזן ובריא.

  אז אם גם אתם רוצים לראות תוצאות מאוזנות בבדיקות הסוכרת שלכם באמצעות טיפול טבעי המטפל בבעיה מהשורש, קבעו כבר היום פגישת אבחון והכרות ונשמח לעזור לכם להגיע לבריאות טובה בדרך יעילה.

  מטופלים ממליצים

  למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:   מדיניות הפרטיות

   מדבלנס - טופ איכילוב