כאבי בטן

כאבי בטן

איך מטפלים בכאבי בטן

כאבי בטן הם אחת התופעות המוכרות והפחות נעימות. הם פוקדים אותנו בלי התרעה, לפעמים הכאבים עזים וגורמים לנו להתכווץ ולא מאפשרים להמשיך את שגרת ביום. יש מספר סוגים של כאבי בטן ומספר גורמים המביאים אדם לחוש אותם. הדבר שאנו הכי רוצים לדעת בעת כאבים אלו היא איך לטפל בכאבי בטן? במאמר הבא תקבלו מידע על הסוגים השונים של כאבי הבטן, מה עשוי לגרום להם, אילו טיפולים קיימים כיום ואיך ניתן לטפל בבעיית כאבי הבטן בדרכים טבעיות ולכל הזמן.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

כאבי בטן מסוגים שונים

תופעת כאבי הבטן היא תופעה מאוד רחבה שעשויה לפקוד חלקים שונים במערכת העיכול, מערכת השתן או המערכת ההורמונלית באזור. כל כאב בטן הוא שונה ועם תסמיני כאב אחרים. יש כאבי בטן שיעברו לאחר זמן קצר, יש כאבי בטן שהכאב הוא חד ולא מאפשר להמשיך את שגרת היום, יש כאבי בטן עם כאב מפושט. גילוי הסיבות שהביאו את האדם לסבול מכאב הבטן, יעזרו במציאת טיפול ממוקד שיעביר את הכאבים.

סיבות עיקריות לכאבי בטן

מחלות ויראליות – מחלות ויראליות עשויות לגרום לכאבי בטן מפושטים. לרוב, האדם שחש בכאבים יסבול גם משלשולים או הקאות. התופעות ימשיכו עד שהגוף יתגבר על המחלה הוויראלית. רופאים ברפואה הקונבנציונאלית ימליצו על שתייה מרובה, כלכלה עוצרת והמתנה עד סיום הווירוס.

מזון מקולקל – מזון מקולקל מגיע עם חיידקי מזון שמפרישים רעלנים וגורמים לשלשולים והקאות הגורמים לכאבי בטן. לרוב מדובר בכאבים שיחלפו תוך 24 -48 שעות. גם במקרה זה הרופא ימליץ על שתיה מרובה והמתנה.

מחלות חיידקיות – את גוף האדם עשויים לפקוד חיידקים שנכנסים למערכת העיכול וגורמים לכאבי בטן יחד עם חום גבוה. חיידקים כמו אי קולי וסלמונלה הם המוכרים ביותר. רופאים ימליצו על טיפול באנטיביוטיקה ושתיה מרובה למניעת התייבשות.

טפילים – במעיים חיים טפילים באופן רגיל וטבעי. כאשר הטפילים מתרבים וחודרים למקומות אחרים במערכת העיכול, הם עשויים לגרום לשלשולים דמיים וכאבי בטן עצומים. כאשר אין טיפול בטפילים, האדם עשוי לחוות כאבי בטן ממושכים וירידה במשקל. הטיפול שבדרך כלל יומלץ על ידי הרופא הוא אנטיביוטי.

כיב קיבה או תריסריון – כיב קיבה הוא למעשה פצע בתוך הקיבה או התריסריון. באכילת מזון שמגרה את הפצע, יחווה האדם כאב עז בבטן עליונה. הכאבים באים והולכים ובעת התקף הם חמורים. בהרבה מן המקרים נמצא גם החיידק הליקובקטר פילורי שהוא זה שגורם ליצירת כיב הקיבה. הרפואה הקונבנציונאלית תמליץ על אנטיביוטיקה להשמדת החיידק וטיפול בתרופות המדכאות חומצה בעת אכילה.

אבנים או דלקת בכיס המרה – כאשר יש אבנים או דלקת בכיס המרה, האדם יחוש בכאבים עוויתיים באזור הצד הימני של הבטן העליונה ובחילות. הטיפול שיוצע לרוב על ידי רופא המשפחה יהיה ניתוחי.

דלקת בלבלב – מדובר בכאב בטן חזק מאוד המגיע בהתקפים. האדם יחוש כאילו עוטפת אותו חגורה חזקה בחלק העליון של הבטן. רופאים ימליצו על מנוחה ושתייה מרובה עד שהדלקת תעבור.

גזים מרובים – בעיות עיכול או אכילה של מזונות מסוימים עלולה להביא לתופעה של גזים מרובים הגורמים לתחושת נפיחות וכאבי בטן עוויתיים או מפושטים. לרוב ינחה הרופא את המטופל להימנע ממזונות מסוימים ולקיחת תרופות שמקלות על הכאבים ועוזרות לגזים להיספג במערכת העיכול. טיפול בכאבי בטן וגזים יכול להתבצע גם על ידי תזונה נכונה.

דלקות בדרכי השתן – כאבים בבטן תחתונה המלווים בכאב חד לעיתים עם צריבה בשתן ודחיפות למתן שתן. הטיפול הוא לרוב אנטיביוטי.

דלקות במעי הגס – דלקות שנוצרות בדרך כלל אצל מבוגרים. כאבי הבטן לרוב יהיו בצד שמאל בבטן התחתונה. טיפול מחייב זיהוי בעזרת CT וטיפול אנטיביוטי לווריד יחד עם אשפוז.

אבנים בכליות – הכאב של אבנים בכליות הוא חד וכואב מאוד. הכאב הוא לרוב באזור המותניים והגב התחתון יחד עם בחילות והקאות שמגיעות לעיתים. הטיפול הוא לרוב שתייה מרובה וטיפול בכאב בעזרת וולטרן. במקרים בהם האבנים גדולות, הרופא ימליץ על ריסוק.

ביוץ – כאבי הביוץ הם כאבים שהאישה לרוב תחוש בצד אחד של הבטן התחתונה כשבועיים לפני קבלת הווסת. לא כל ביוץ מרגישים ולא כל אישה מרגישה אותו. נשים שכן מרגישות אותו, יחושו כאב דוקר חזק מאוד או עדין. הפתרון הוא משככי כאבים.

מחלות מעי דלקתיות – שהם מחלת קרוהן או דלקת כיבית של המעי הגס הנקראת גם קוליטיס. כאב הבטן במחלות אלו הוא כרוני, מלווה בשלשולים דמיים, תת תזונה וירידה במשקל. הטיפול הוא לרוב באמצעות תרופות ולעיתים ניתוחים.

צליאק – אי סבילות לגלוטן. המחלה גורמת לכאבי בטן כרוניים, שלשולים ממושכים וירידה במשקל. הטיפול הוא להימנע מגלוטן.

אי סבילות ללקטוז – לקטוז הוא הסוכר שנמצא בחלב. אנשים שרגישים אליו או שקיימת אצלם אי סבילות, יחוו כאבי בטן, גזים, נפיחות בבטן ושלשולים. הרפואה תמליץ להימנע ממאכלי חלב או קבלת תרופה שמשלימה את האנזים החסר לקטז שמאפשרת את עיכול הלקטוז.

מחלות ממאירות – כאבי בטן, שינויים בהרגלי היציאות, דימום רקטלי ומחסור בברזל הם רק חלק מהתופעות בעת מחלה ממאירה באזורים שונים במערכת העיכול. גילוי מהיר וטיפול יומלצו במחלקות האונקולוגיה.

תסמונת המעי הרגיז – כאבי בטן, אי נוחות בבטן, כאבים שמוקלים רק לאחר פעולת מעיים, גזים ויציאות לא סדירות הם חלק מהתופעה. זוהי תופעה שמחייבת סדרת בדיקות על מנת לשלול תופעות אחרות שהזכרנו קודם וקבלת טיפול בכאבי בטן חזקים חוזרים ונשנים.

אפנדיציטיס – או בשמה המקצועי דלקת התוספתן. בדלקת זו יחוש האדם כאבים עזים בצד הימני התחתון של הבטן ולעיתים חום ובחילה או הקאה. הטיפול הוא רק על ידי ניתוח ומניעת התפוצצות התוספתן.

חסימת מעיים – יש מספר גורמים לחסימת מעיים. במצב כזה הבטן תהיה תפוחה, תהיה הרגשת בחילה או הקאות, המון גזים וכאב ללא הרגשה של התכווצויות. הטיפול תלוי בסוג החסימה והאם היא במעי הגס או הדק. לפני שיחליטו כי מדובר בחסימה, לרוב ינסו טיפול בחוקן שיכול להביא למצב של הקלה בכאבי הבטן.

האם קיימים טיפולים טבעיים במצבים שונים של כאבי בטן?

הסוד של טיפול טבעי בכאבי בטן טמון באבחון מדויק של הגורמים שהביאו אדם לסבול מכאבי בטן. כמו שראיתם יש אינספור מחלות ותופעות שהתסמינים שלהם כוללים כאבי בטן, שלשולים, עצירויות ועוד. כאשר מאבחנים ממה סובל האדם ואילו גורמים בגוף הביאו אותו למחלות השונות, יהיה ניתן להרכיב תכנית טיפול טבעית ממוקדת לפתרון הבעיה.

טיפול טבעי בכאבי בטן על ידי השיטה האינטגרטיבית של מד בלנס טופ איכילוב

מרפאות מד בלנס “טופ איכילוב” משלבות בין הרפואה הקונבנציונאלית לרפואה המשלימה ויחד יוצרים רפואה אינטגרטיבית חכמה יותר. במרפאות מד בלנס “טופ איכילוב” נמצאים רופאי גסטרו מומחים מבתי החולים הטובים ביותר בארץ ולהם ידע וניסיון נרחב בתחום זה. רופאים מומחים אלו משתמשים בטכנולוגיות אבחון מתקדמות המאפשרות לזהות את בעיות העיכול הגורמות לכאבי הבטן ובהתאם לכך יצירת תכנית טיפול טבעי לכאבי בטן שפועלת בדיוק על הבעיות שזוהו.

מה תקבלו בתכנית האבחון והטיפול של מד בלנס טופ איכילוב לכאבי בטן מסוגים שונים?

 • אבחון INBODY הסורק את מערכות הגוף השונות ומראה את מצבן בזמן אמת.
 • אבחון דם מיקרוסקופי המאפשר לנתח את מרכיבי הדם השונים לא רק בכמותם אלא גם באיכותם.
 • בדיקות אולטרסאונד מקיפות ומתקדמות.
 • בדיקת הולטר סוכר המנתרת את מצב הסוכר בגוף בזמן אמת ולפני אכילה ולאחר אכילה.
 • אבחון לשון המעיד על בעיות עיכול מסוימות.

בהתאם לתוצאות האבחונים, יקבל המטופל תכנית טיפול הכוללת:

 • מעבר של רופא גסטרו מומחה על התרופות השונות שלוקח המטופל בזמן אמת, שינוי שלהן, הפחתת מינונים או סיום טיפול בתרופות מסוימות.
 • התאמת פורמולות של צמחי מרפא המסייעים בפתרון בעיית העיכול שממנה סובל המטופל.
 • התאמת תכנית דיקור בשיטות שונות בניהן סו ג’וק ואוריקולותרפיה.
 • התאמת תכנית תזונה על ידי מומחים לנטורופתיה, לפי המצב הרפואי של מערכת העיכול.
 • התאמת תכנית אורח חיים בריא הכוללת גם המלצות לפעילות גופנית.

למידע נוסף,
השאירו את פרטיכם:
  מדיניות הפרטיות

  תוצאות הטיפול האינטגרטיבי במד בלנס מדברות בעד עצמן

  לטיפול במד בלנס יש הצלחה מוכחת של מעל לתשעים אחוזים באיזון מדדי הסוכר בגוף. עם התקדמות התהליך מטופלים חווים, מרגישים ואף רואים באופן מדויק כי מערכות הגוף מגיעות לאיזון מלא. בתחילת הטיפול מתבצע אבחון וממצאים של תמונת הדם ולאחר שלושה חודשים מתבצע תהליך דומה שמאפשר תמונת מצב עדכנית החושפת בתשעים אחוז מהמקרים שיפור בממצאים. תמונת המצב העדכנית מאפשרת למומחים שלנו להתאים עבור המטופל תכנית לשימור ושיפור התוצאות בטווח הקרוב והרחוק יותר וכך לשמור על גוף מאוזן ובריא.

  אז אם גם אתם רוצים לראות תוצאות מאוזנות בבדיקות הסוכרת שלכם באמצעות טיפול טבעי המטפל בבעיה מהשורש, קבעו כבר היום פגישת אבחון והכרות ונשמח לעזור לכם להגיע לבריאות טובה בדרך יעילה.

  מטופלים ממליצים

  למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:   מדיניות הפרטיות

   מדבלנס - טופ איכילוב