הליקובקטר

הליקובקטר

מהו הליקובקטר פילורי?

חיידק ההליקובקטר פילורי הוא חיידק הנמצא במערכת העיכול אצל חלק מהאנשים והוא התגלה רק בשנות השמונים על ידי שני חוקרים. עד לגילוי זה, היו בטוחים כי הסביבה החומצית של הקיבה לא מאפשרת לחיידקים לחיות בה. אז איך בכל זאת מצליח החיידק לשהות בסביבה החומצית? חיידק הליקובקטר פילורי יודע לפרק שתנן וליצור ממנו אמוניה. האמוניה היא חומר בסיסי שסותר את חומציות הקיבה. הבעיה העיקרית בחיידק הליקובקטר פילורי זו תגובת הדלקת שהוא מייצר בתאי האפיתל בקיבה אליהם הוא נצמד. תגובת הדלקת מחלישה את המערכת החיסונית ולעיתים מייצרת כיב קיבה (אולקוס). במאמר הבא אנו ניתן לכם מידע מי נמצא בסיכון הידבקות בחיידק? מהם התסמינים שלו? איך מאבחנים הליקובקטר פילורי? מהם הטיפולים המוצעים כיום ברפואה הציבורית? ואיזה טיפול טבעי בהליקובקטר יעזור לכם להיפטר ממנו לצמיתות?

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

מי נמצא בסיכון הידבקות בחיידק הליקובקטר פילורי?

כיום יודעים כי יש שיעור גדול של אנשים הסובלים מהליקובקטר פילורי, אך עדיין לא מצאו בוודאות את דרך ההדבקה. ההשערה היא שההדבקה מתבצעת בצורה אוראלית מפה לפה או כאשר נגעים של צואה נכנסו למערכת העיכול דרך הפה (כאשר לא שוטפים ידיים לאחר שימוש בשירותים). הדבקה אוראלית דרך הפה היא הדבקה מהירה מאוד ושכיחה ולכן שיעור הנדבקים באוכלוסייה הוא גבוה.

התסמינים המעלים חשד כי אתם סובלים מהליקובקטר פילורי

רוב האנשים לא מפתחים תסמינים ואפשר לומר שעדיין לא ידוע האם התסמינים של כאבי בטן, בטן תפוחה, בחילות, גיהוקים וצרבות נובעים עקב הימצאות של החיידק. כן יודעים כיום כי לחיידק יש קשר לכיב קיבה ותריסריון וסרטן הקיבה. על אף חוסר הידע והדיוק בתסמיני הימצאות החיידק, כאשר אדם מגיע לרפואה הציבורית עם תלונות אלו, ישלחו אותו לאבחון הבודק האם החיידק קיים בקיבה שלו.

איך מאבחנים הימצאות של הליקובקטר פילורי בקיבה?

יש כיום ארבע דרכים לאבחון של הליקובקטר פילורי.
הדרך הראשונה – תבחין נשיפה – תבחין זה בודק את כמות דו תחמוצת הפחמן באוויר שיצא בעת הנשיפה. ידוע כיום שהחיידק מייצר דו תחמוצת הפחמן ולכן כמות גדולה ממרכיב זה תביא למסקנה כי החיידק קיים בקיבה של האדם שביצע את הבדיקה.

הדרך השנייה – בדיקות דם – בבדיקות הדם יבדקו נוגדנים לחיידק. בדיקה זו פחות אמינה מהסיבה שנוגדנים יכולים להישאר גם שנים לאחר שהחיידק נעלם ממערכת העיכול.

הדרך השלישית – בדיקת גסטרוסקופיה – מצלמה שנכנסת דרך הפה אל הקיבה ומאפשרת לקיחת דגימה מרירית הקיבה ובמעבדה לבדוק האם קיים בדגימה זו החיידק.

הדרך הרביעית – בדיקת צואה – בבדיקה זו יחפשו אנטיגן של החיידק.

מהם הטיפולים המוצעים ברפואה הציבורית כדי להיפטר מהחיידק?

הרפואה הקונבנציונאלית כיום יודעת כי הליקובקטר פילורי הוא חיידק עיקש שלא ניתן להיפטר ממנו באמצעות סוג אחד של אנטיביוטיקה. עד לא מזמן היה נהוג לתת טיפול משולש בהליקובקטר אשר היה מורכב משלוש סוגי אנטיביוטיקה. כיום כבר עושים שימוש בטיפול מרובע בהליקובקטר הכולל בדרך כלל שילוב בין האנטיביוטיקה נקסיום, מוקסיפן, פרוטוציד וקלסיד למשך עשרה ימים לפחות. הרפואה הציבורית מעוניינת להכחיד את המטופלים את החיידק בשל הסיכון לסרטן הקיבה.

האם הטיפול באנטיביוטיקה הוא יעיל?
הטיפול האנטיביוטי הוא יעיל ומכחיד את החיידק שבקיבה, אך יחד עם זאת, נכחדים גם חיידקים טובים ששותפים בפעילות החיסונית של הקיבה ופעילות מערכת העיכול. טיפול משולש בהליקובקטר פילורי או טיפול מרובע, חזקים מאוד ועשויים לגרום לתופעות לוואי הכוללות עייפות יתר, פטריות ודלקות בנרתיק אצל נשים עקב הרס של אוכלוסיית החיידקים הטובים, שלשולים ועוד. כמו כן, החיידק יכול לחזור לאחר תקופה ואז יש צורך בטיפול בהליקובקטר חוזר.

איזה טיפול טבעי בהליקובקטר פילורי יעזור לכם להיפטר ממנו לצמיתות?
מרפאות מד בלנס טופ איכילוב מטפלים בבעיות עיכול שונות בניהן הליקובקטר פילורי. במרפאות שלנו מעניקים למטופלים רפואה אינטגרטיבית המשלבת בין עולמות הרפואה הקונבנציונאלית לעולמות הרפואה המשלימה. בדרך זו המרפאה מאפשרת למטופל לקבל במקום אחד אבחונים מתקדמים היורדים למציאת שורש הבעיה ומאפשרים שילוב של טיפול בהליקובקטר טבעי וממוקד המסייע להיפטר מהחיידק ולמידה של אורח חיים המונע שגשוג של החיידק בעתיד.
במרפאות שלנו נמצאים רופאי גסטרו מומחים מבתי החולים הטובים ביותר בארץ ולהם ידע וניסיון נרחב בתחום זה. רופאים מומחים אלו משתמשים בטכנולוגיות אבחון מתקדמות המאפשרות לזהות את בעיות העיכול באופן כללי ולזהות באופן ברור ומדויק את הימצאותו של החיידק.

מה תקבלו בתכנית האבחון והטיפול של מד בלנס טופ איכילוב כדי לזהות את החיידק ולהיפטר ממנו?

 • אבחון ממוחשב הסורק את מערכות הגוף השונות ומראה את מצבן בזמן אמת.
 • אבחון דם מיקרוסקופי המאפשר לנתח את מרכיבי הדם השונים לא רק בכמותם אלא גם באיכותם.
 • בדיקות אולטרסאונד מקיפות ומתקדמות.
 • בדיקות אנדוסקופיות – גסטרו וקולונוסקופיה המבוצעות בבית החולים איכילוב
 • פיענוח מעמיק של בדיקות דם מקופת החולים
 • בדיקת הולטר סוכר המנטר את מצב הסוכר בגוף בזמן אמת ולפני אכילה ולאחר אכילה.
 • אבחון לשון המעיד על בעיות עיכול מסוימות.

בהתאם לתוצאות האבחונים, יקבל המטופל תכנית טיפול הכוללת:

 • סקירה של רופא גסטרו מומחה על התרופות השונות שלוקח המטופל בזמן אמת, שינוי שלהן, הפחתת מינונים או סיום טיפול בתרופות מסוימות.
 • התאמת פורמולות של צמחי מרפא המסייעים בהכחדת החיידק.
 • התאמת תכנית דיקור בשיטות שונות בניהן סו ג’וק ואוריקולותרפיה.
 • התאמת תכנית תזונה ותוספי על ידי מומחים לנטורופתיה, לפי המצב הרפואי של מערכת העיכול.
 • התאמת תכנית אורח חיים בריא הכוללת גם המלצות לפעילות גופנית.

למידע נוסף,
השאירו את פרטיכם:
  מדיניות הפרטיות

  תוצאות הטיפול האינטגרטיבי במד בלנס מדברות בעד עצמן

  לטיפול במד בלנס יש הצלחה מוכחת של מעל לתשעים אחוזים באיזון מדדי הסוכר בגוף. עם התקדמות התהליך מטופלים חווים, מרגישים ואף רואים באופן מדויק כי מערכות הגוף מגיעות לאיזון מלא. בתחילת הטיפול מתבצע אבחון וממצאים של תמונת הדם ולאחר שלושה חודשים מתבצע תהליך דומה שמאפשר תמונת מצב עדכנית החושפת בתשעים אחוז מהמקרים שיפור בממצאים. תמונת המצב העדכנית מאפשרת למומחים שלנו להתאים עבור המטופל תכנית לשימור ושיפור התוצאות בטווח הקרוב והרחוק יותר וכך לשמור על גוף מאוזן ובריא.

  אז אם גם אתם רוצים לראות תוצאות מאוזנות בבדיקות הסוכרת שלכם באמצעות טיפול טבעי המטפל בבעיה מהשורש, קבעו כבר היום פגישת אבחון והכרות ונשמח לעזור לכם להגיע לבריאות טובה בדרך יעילה.

  מטופלים ממליצים

  למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:   מדיניות הפרטיות

   מדבלנס - טופ איכילוב