גזים מרובים

גזים מרובים

איך מטפלים בגזים מרובים

כל אדם פולט מידי יום כליטר גז דרך הפה או דרך פי הטבעת. זוהי תופעה טבעית תקינה של הגוף. ברוב המקרים פליטת הגז היא ללא ריח, אך יש מקרים שבהם נפלט ריח שאינו נעים לסביבה. כמו כן, תופעת הגזים עשויה לגרום לנפיחות וכאבי בטן ומי שחווה אותה קצת מעבר לכמות הממוצעת, עשוי מאוד לסבול ואף לחוש פגיעה באיכות החיים. טיפול בגזים במערכת העיכול באופן נכון ומדויק, עשוי מאוד לעזור בהפחתת הגזים, הנפיחות בבטן וכאבי הבטן.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

היכן נמצאים הגזים במערכת העיכול?

את תופעת הגזים אנו נראה בשלוש מיקומים שונים בגוף. המיקום הראשון הוא בדרכי העיכול העליונות באזור הוושט וזהו גז שנפלט מהגוף בצורת גיהוק או שיהוק. באזור זה אנו חשים מעין לחץ על אזור הוושט עד שהגז יוצא החוצה. מיקום נוסף הוא מערכת העיכול האמצעית אזור הקיבה והמעיים. באזור זה הגזים קלועים ויוצרים תחושת נפיחות וכאבי בטן וזאת במידה והם לא נספגים על ידי קבוצת החיידקים הטובים בגוף או עד הרגע שהם יוצאים לאזור השלישי שהוא למעשה אזור פי הטבעת ממנו הגז יוצא כנפיחה.

הסיבות העיקריות להופעה של גזים במערכת העיכול

שתי סיבות עיקריות ליצירה של גזים במערכת העיכול:
הסיבה הראשונה: בליעת אוויר – כל אדם בולע בממוצע כשני ליטרים של אוויר ביום. זו פעולה שמתרחשת בעת נשימה, שתיה, עישון, לעיסת מסטיק ועוד. האוויר שנכנס נע במערכת העיכול במטרה לצאת החוצה. הוא מגיע אל אזור הוושט ומנסה לצאת מהפה ומגיע לאזור המעיים ומנסה לצאת מפי הטבעת. הגז שנכנס מכיל דו תחמוצת הפחמן, מימן וחנקן והוא יוצא ללא ריח.

הסיבה השנייה: מזון שלא התפרק כראוי – מערכת העיכול היא מערכת מסועפת ובכל חלקיה המזון עובר פירוק בצורות שונות על ידי חומצות וחיידקי קיבה ומעיים. בעת הפירוק נוצרת כמות של גז שמסתובבת בתוך המעי הדק והמעי הגס ומנסה לצאת. הגז שמתפרק שונה בהרכבו מהגז שאנו בולעים והוא מכיל גז מתאן, פחמן דו חמצני וכמות גופרית גדולה. אנו יכולים לדעת שמדובר בגז הקשור לתהליך הפירוק לפי הנפיחות שנפלטות עם ריח הגופרית החזק. חשוב לציין כי יש מזונות שבהם הפירוק מייצר כמות גדולה יותר של גז ולכן, בתופעת הגזים קיימת חשיבות מאוד גדולה לבחירת המזון שאנו מכניסים לגוף. בעניין זה חשוב גם לדעת כי מזון שמייצר גזים אצל אדם אחד, ייצר פחות אצל האחר ולהיפך.

כמות תקינה של גזים במערכת העיכול עומדת על 10-20 נפיחות ביום היוצאות מאזור פי הטבעת ועוד כ-5 גיהוקים או שיהוקים היוצאים ממערכת העיכול העליונה. אנו נדע שאדם סובל משלל בעיות גזים במערכת העיכול כאשר ממוצע הנפיחות שלו עובר את הכמות התקינה ואף מגיע לכמות גדולה מהרגיל של 100-150 נפיחות ליום.

הימצאות של מחלות המביאות אדם לסבול מבעיות גזים

לעיתים הסיבה להימצאות של כמות גזים גדולה במערכת העיכול היא מחלה שהאדם סובל ממנה ביודעין או לא ביודעין. מחלות מעי דלקתיות כמו צליאק או קוליטיס, סרטן המעי או סרטן במערכת העיכול, הימצאות של פטריית קנדידה או תסמונת המעי הרגיז, הן מחלות שעשויות לגרום לכמות גזים מרובה. כמו כן, קיימות סיבות נוספות בניהן היווצרות גזים אצל אנשים מבוגרים עקב איטיות של מערכת העיכול וגם חוסר בפעילות גופנית המסייעת בכיווץ שרירי הבטן והוצאת הגזים מן המערכת.

מהי הגישה הקונבנציונלית לטיפול בגזים?

הגישה של הרפואה הקונבנציונאלית היא לטפל בתסמיני התופעה באמצעות תרופות נגד גזים למבוגרים וזאת במידה ונשללה כל מחלה אחרת הקשורה במערכת העיכול. רופא המשפחה שאליו תפנו יפנה אתכם למשככי כאבים שיעזרו לכאבי הבטן ותרופות שעוזרות לפרק גזים על ידי הקטנת שטח הפנים של הבועות. תרופות אלו יכולות להיות יעילות בטווח הקצר והמיידי, אך בטווח הארוך הן מביאות איתן שלל תופעות לוואי בניהן עצירות ועייפות. בצורה כזו האדם אולי יחווה את בעיית גזים במערכת העיכול בצורה יותר עדינה, אך יסבול מתופעות לא נעימות אחרות.

הגישה הטבעית שמטפלת בבעיות שגרמו לבעיית הגזים
כמו שאתם מבינים, הגזים הופכים לבעיה במערכת העיכול כאשר משהו בתוך המערכת אינו עובד כראוי או כאשר אורח החיים שלנו הוא כזה שגורם לייצור מרובה של גזים. טיפול בגזים ובטן נפוחה בצורה תקינה ומדויקת הוא טיפול שבו יורדים לשורש הבעיה ומחפשים מה גורם למטופל ספציפי לסבול מכמות גזים גדולה. הדרך לרדת לשורש הבעיה טמונה באבחון נכון ומדויק. לא כל האבחונים ניתנים על ידי הרפואה הציבורית ולכן האבחון לא תמיד מתבצע באופן מעמיק ומספק כדי למצוא את שורש הבעיה. כן קיימים ניסיונות להתאים אורח חיים בריא ותכנית תזונה, אך מכיוון שהיא מתבצעת באופן גנרי לכל המטופלים הסובלים מריבוי גזים, לרוב לא מגיעים לפתרון הבעיה.

טיפול טבעי בגזים על ידי השיטה האינטגרטיבית של מד בלנס טופ איכילוב
מרפאות מד בלנס “טופ איכילוב” לוקחות את כל מה שטוב ברפואה הקונבנציונאלית וכל מה שטוב ברפואה המשלימה ויוצרות בשילוב של השתיים תכנית אבחון וטיפול אינטגרטיבית המאפשרת למטופל פתרון יישומי אמיתי היורד לשורש הבעיה ופותר אותה. במרפאות שלנו נמצאים רופאי גסטרו מומחים מבתי החולים הטובים ביותר בארץ ולהם ידע וניסיון נרחב בתחום זה. רופאים מומחים אלו משתמשים בטכנולוגיות אבחון מתקדמות המאפשרות לזהות את בעיות העיכול שאיתם מתמודד המטופל וליצור תכנית טיפול טבעי בגזים שפועלת בדיוק על הבעיות שזוהו.

מה תקבלו בתכנית האבחון והטיפול של מד בלנס טופ איכילוב לבעיות הגזים?

 • אבחון ממוחשב הסורק את מערכות הגוף השונות ומראה את מצבן בזמן אמת.
 • אבחון דם מיקרוסקופי המאפשר לנתח את מרכיבי הדם השונים לא רק בכמותם אלא גם באיכותם.
 • בדיקות אולטרסאונד מקיפות ומתקדמות.
 • בדיקות אנדוסקופיות – גסטרו וקולונוסקופיה המבוצעות בבית החולים איכילוב
 • פיענוח מעמיק של בדיקות דם מקופת החולים
 • בדיקת הולטר סוכר המנטרת את מצב הסוכר בגוף בזמן אמת ולפני אכילה ולאחר אכילה.
 • אבחון לשון המעיד על בעיות עיכול מסוימות.

בהתאם לתוצאות האבחונים, יקבל המטופל תכנית טיפול הכוללת:

 • סקירה של רופא גסטרו מומחה על התרופות השונות שלוקח המטופל בזמן אמת, שינוי שלהן, הפחתת מינונים או סיום טיפול בתרופות מסוימות.
 • התאמת פורמולות של צמחי מרפא המסייעים בפתרון בעיית העיכול שממנה סובל המטופל.
 • התאמת תכנית דיקור בשיטות שונות בניהן סו ג’וק ואוריקולותרפיה.
 • התאמת תוכנית תזונה ותוספי מזון על ידי מומחים לנטורופתיה, לפי המצב הרפואי של מערכת העיכול.
 • התאמת תכנית אורח חיים בריא הכוללת גם המלצות לפעילות גופנית.

אילו אבחונים וטיפולים אנו מציעים במד בלנס טופ איכילוב?

מרפאות מד בלנס טופ איכילוב מעניקות למטופלים רפואה אינטגרטיבית המשלבת בין עולמות הרפואה הקונבנציונאלית לעולמות הרפואה המשלימה. בדרך זו המרפאה מאפשרת למטופל לקבל במקום אחד אבחונים מתקדמים היורדים למציאת שורש הבעיה ומאפשרים שילוב של פתרונות ממוקדים העוזרים למצוא את אזורי הקנדידה בגוף ובמיוחד במעיים, להבין את מצב ההתפשטות שלה, את הזן ממנו סובל המטופל ולהעניק מגוון טיפולים ממוקדים העוצרים את שגשוג הפטרייה.

במרפאות שלנו נמצאים רופאי גסטרו מומחים מבתי החולים הטובים ביותר בארץ ולהם ידע וניסיון נרחב בתחום זה. רופאים מומחים אלו משתמשים בטכנולוגיות אבחון מתקדמות המאפשרות לזהות את בעיות העיכול באופן כללי ובפרט קנדידה שאיתם מתמודד המטופל וליצור תכנית טיפול בקנדידה במערכת העיכול שפועלת לעצירת שגשוג הפטרייה.

מה תקבלו בתכנית האבחון והטיפול של מד בלנס טופ איכילוב לבעיית הקנדידה במעיים?

 • אבחון ממוחשב הסורק את מערכות הגוף השונות ומראה את מצבן בזמן אמת.
 • אבחון דם מיקרוסקופי המאפשר לנתח את מרכיבי הדם השונים לא רק בכמותם אלא גם באיכותם.
 • בדיקות אולטרסאונד מקיפות ומתקדמות.
 • בדיקות אנדוסקופיות – גסטרו וקולונוסקופיה המבוצעות בבית החולים איכילוב
 • פיענוח מעמיק של בדיקות דם מקופת החולים
 • בדיקת הולטר סוכר המנטר את מצב הסוכר בגוף בזמן אמת ולפני אכילה ולאחר אכילה.
 • אבחון לשון המעיד על בעיות עיכול מסוימות.

בהתאם לתוצאות האבחונים, יקבל המטופל תכנית טיפול הכוללת:

 • סקירה של דוקטור, מומחה למחלות גסטרו, על התרופות השונות שלוקח המטופל בזמן אמת, שינוי שלהן, הפחתת מינונים או סיום טיפול בתרופות מסוימות.
 • התאמת פורמולות של צמחי מרפא המסייעים בפתרון בעיית העיכול שממנה סובל המטופל.
 • התאמת תכנית דיקור בשיטות שונות בניהן סו ג’וק ואוריקולותרפיה.
 • התאמת תכנית תזונה ותוספי על ידי מומחים לנטורופתיה, לפי המצב הרפואי של מערכת העיכול.
 • התאמת תכנית אורח חיים בריא הכוללת גם המלצות לפעילות גופנית. 

למידע נוסף,
השאירו את פרטיכם:
  מדיניות הפרטיות

  תוצאות הטיפול האינטגרטיבי במד בלנס מדברות בעד עצמן

  לטיפול במד בלנס יש הצלחה מוכחת של מעל לתשעים אחוזים באיזון מדדי הסוכר בגוף. עם התקדמות התהליך מטופלים חווים, מרגישים ואף רואים באופן מדויק כי מערכות הגוף מגיעות לאיזון מלא. בתחילת הטיפול מתבצע אבחון וממצאים של תמונת הדם ולאחר שלושה חודשים מתבצע תהליך דומה שמאפשר תמונת מצב עדכנית החושפת בתשעים אחוז מהמקרים שיפור בממצאים. תמונת המצב העדכנית מאפשרת למומחים שלנו להתאים עבור המטופל תכנית לשימור ושיפור התוצאות בטווח הקרוב והרחוק יותר וכך לשמור על גוף מאוזן ובריא.

  אז אם גם אתם רוצים לראות תוצאות מאוזנות בבדיקות הסוכרת שלכם באמצעות טיפול טבעי המטפל בבעיה מהשורש, קבעו כבר היום פגישת אבחון והכרות ונשמח לעזור לכם להגיע לבריאות טובה בדרך יעילה.

  מטופלים ממליצים

  למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:   מדיניות הפרטיות

   מדבלנס - טופ איכילוב