בפצעים בפה

בפצעים בפה

איך מטפלים בפצעים בפה?

אפטות ונגעים בחלל הפה הם פצעים לא נעימים הגורמים לכאב. בחלק מן המקרים אנו נראה פצעים אלו לעיתים מאוד רחוקות ובמקרים אחרים נראה אותם בתדירות גבוהה יותר ואז ככל הנראה הם יעידו על מחלות שונות של מערכת העיכול. בכתבה הבאה נדבר על סוגי האפטות שקיימות, על הסיבות האפשרויות להופעתן, דרך הטיפול המוצעת בדרך כלל ברפואה הציבורית ודרך טיפול ממוקדת אבחון הפותרת את הבעיה שהביאה להופעת האפטות.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

אילו סוגי אפטות ופצעים יכולים להימצא בחלל הפה?

אפטה קטנה
אפטה קטנה היא למעשה האפטה השכיחה ביותר. גודלה קטן מאוד המגיע לגודל של סנטימטר. לעיתים היא יוצרת כאב מקומי באזור וראש לבן מוגלתי. אפטה קטנה בדרך כלל תעבור לאחר יומיים – שלושה ימים.

אפטה גדולה
אפטה גדולה היא למעשה כיב גדול בחלל הפה ששונה מהאפטה הקטנה והמוכרת. אפטה זו מכאיבה מאוד, סביבה יש תהליך דלקתי ולוקח לה מספר שבועות להיעלם.

מקבץ אפטות
זהו מקרה נדיר של אפטות. מדובר על מספר אפטות צמודות אחת לשניה הנראות כשלפוחיות. אפטות אלו מזכירות את השלפוחיות של נגיף ההרפס.

נגעים סרטניים
נגעים או פצעים בפה שאינם מחלימים, לעיתים מדממים ולעיתים לא.

מהן הסיבות האפשריות להימצאות של אפטות ופצעים בפה?

יש המון סיבות להתפתחות של כיבים ופצעים בחלל הפה. רוב האנשים לא פונים לאבחון של הסיבה לתופעה ופשוט מחכים שפצע האפטה יעבור. אנשים שבוחרים כן לפנות לרופא מטפל בנושא, לרוב יעשו זאת כאשר התופעה חוזרת על עצמה פעמים רבות, מכאיבה ומפריעה לאכילה. הנה מספר סיבות לתופעת האפטות:

 • לחץ נפשי
 • עישון יתר וצריכה מוגברת של אלכוהול
 • היגיינה דנטלית לקויה
 • שינויים הורמונאליים
 • מערכת חיסון חלשה
 • מחלות אוטואימוניות
 • מחלות במערכת העיכול
 • תזונה לקויה המעוררת תגובו אלרגיות ופצעים בחלל הפה

מחלות במערכת העיכול הגורמות להופעה של אפטות ופצעים בפה

יש מגוון מחלות שמאפיינות את מערכת העיכול בניהן: צרבת, אלרגיה למזונות, קרוהן, קוליטיס כיבית, צליאק, אולקוס ועוד. המשותף למחלות אלו הוא יצירת כיבי אפטות ופצעים בפה כתופעת לוואי של חום שנאצר במערכת העיכול עקב המחלה. חום זה נפלט מהגוף באמצעות הפצע שנוצר בחלל הפה.
אדם שסובל מאחת מהמחלות האלו, יסבול מתופעת האפטות בתדירות גבוהה יותר, אך לא תמיד יבין את הקשר בין המחלה שממנה סובל להופעת הפצעים.

מהי דרך הטיפול המוצעת כיום ברפואה הציבורית?

איך מטפלים בפצעים בפה? כיום הטיפול בפצעים בפה ואפטות המוצע ברפואה הציבורית כולל המלצה להימנעות מעישון וצריכת אלכוהול המגבירים את היתכנות הפצעים. כמו כן, המלצה על הקפדה של היגיינת הפה על ידי צחצוח שיניים נכון ושימוש בתכשירים מקומיים מאלחשים העוזרים להתמודד עם הכאב עד שהאפטה נעלמת. לעיתים רחוקות ובמצבים חוזרים ונשנים של פצעים בפה, ימליץ הרופא על טיפול בסטרואידים. למעשה כיום הרפואה הציבורית מתמקדת בטיפול בסימפטומים ולא בבעיה שהביאה להופעת האפטות.

הדרך לטיפול בפצעים בפה לצמיתות – הטיפול הטבעי של מרפאות מד בלנס טופ איכילוב:
איך לטפל בפצע בפה בצורה נכונה? הדרך הנכונה לטיפול בפצעים בפה ובאפטות היא לרדת לעומק הבעיה, למצוא את מחלות העיכול שמהן סובל המטופל, לטפל בהן באופן טבעי ומדויק וכך למעשה למנוע את הופעת הפצעים.

אצלנו במרפאות מד בלנס טופ איכילוב עושים שילוב ייחודי בין עולם הרפואה הקונבנציונאלי לעולם הרפואה המשלימה. בדרך זו המרפאה מאפשרת למטופל לקבל במקום אחד אבחונים מתקדמים היורדים למציאת שורש הבעיה ומאפשרים שילוב של פתרונות ממוקדים העוזרים למצוא את מחלות העיכול השונות ולטפל בהם בדרך טבעית המושתת על למידה של אורח חיים בריא ומדויק למחלות שמהן הם סובלים.

במרפאות שלנו נמצאים רופאי גסטרו מומחים מבתי החולים הטובים ביותר בארץ ולהם ידע וניסיון נרחב בתחום זה. רופאים מומחים אלו משתמשים בטכנולוגיות אבחון מתקדמות המאפשרות לזהות את בעיות העיכול השונות. כך לדוגמא, אדם יגיע למרפאה עקב תלונה על אפטות חוזרות ובאבחונים השונים התגלתה אצלו מחלת האולקוס. בעזרת מגוון הרופאים שבמרפאה תקבלו טיפול טבעי באולקוס שיסייע בהחלמה מהמחלה וכתוצאה מכך תיפתר גם בעיית האפטות.

מה תקבלו בתכנית האבחון והטיפול של מד בלנס “טופ איכילוב” לבעיית הפצעים הפה?

 • אבחון ממוחשב הסורק את מערכות הגוף השונות ומראה את מצבן בזמן אמת.
 • אבחון דם מיקרוסקופי המאפשר לנתח את מרכיבי הדם השונים לא רק בכמותם אלא גם באיכותם.
 • בדיקות אולטרסאונד מקיפות ומתקדמות.
 • בדיקות אנדוסקופיות – גסטרו וקולונוסקופיה המבוצעות בבית החולים איכילוב
 • פיענוח מעמיק של בדיקות דם מקופת החולים
 • בדיקת הולטר סוכר המנטר את מצב הסוכר בגוף בזמן אמת ולפני אכילה ולאחר אכילה.
 • אבחון לשון המעיד על בעיות עיכול מסוימות.

בהתאם לתוצאות האבחונים, יקבל המטופל תכנית טיפול הכוללת:

 • סקירה של רופא גסטרו מומחה על התרופות השונות שלוקח המטופל בזמן אמת, שינוי שלהן, הפחתת מינונים או סיום טיפול בתרופות מסוימות.
 • התאמת פורמולות של צמחי מרפא המסייעים בפתרון בעיית העיכול שממנה סובל המטופל.
 • התאמת תכנית דיקור בשיטות שונות בניהן סו ג’וק ואוריקולותרפיה.
 • התאמת תכנית תזונה ותוספי על ידי מומחים לנטורופתיה, לפי המצב הרפואי של מערכת העיכול.
 • התאמת תכנית אורח חיים בריא הכוללת גם המלצות לפעילות גופנית.

למידע נוסף,
השאירו את פרטיכם:
  מדיניות הפרטיות

  תוצאות הטיפול האינטגרטיבי במד בלנס מדברות בעד עצמן

  לטיפול במד בלנס יש הצלחה מוכחת של מעל לתשעים אחוזים באיזון מדדי הסוכר בגוף. עם התקדמות התהליך מטופלים חווים, מרגישים ואף רואים באופן מדויק כי מערכות הגוף מגיעות לאיזון מלא. בתחילת הטיפול מתבצע אבחון וממצאים של תמונת הדם ולאחר שלושה חודשים מתבצע תהליך דומה שמאפשר תמונת מצב עדכנית החושפת בתשעים אחוז מהמקרים שיפור בממצאים. תמונת המצב העדכנית מאפשרת למומחים שלנו להתאים עבור המטופל תכנית לשימור ושיפור התוצאות בטווח הקרוב והרחוק יותר וכך לשמור על גוף מאוזן ובריא.

  אז אם גם אתם רוצים לראות תוצאות מאוזנות בבדיקות הסוכרת שלכם באמצעות טיפול טבעי המטפל בבעיה מהשורש, קבעו כבר היום פגישת אבחון והכרות ונשמח לעזור לכם להגיע לבריאות טובה בדרך יעילה.

  מטופלים ממליצים

  למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:   מדיניות הפרטיות

   מדבלנס - טופ איכילוב