עודף משקל

עודף משקל

עודף משקל

מהו עודף משקל?

עודף משקל הפך בעשורים האחרונים לתופעה שהולכת וגדלה בעולם בכלל ובישראל בפרט עקב סיבות רבות שאחת מהן היא אורח חיים ודפוסי חיים שמעודדים השמנה. ארגון הבריאות העולמי הגדיר עודף משקל והשמנת יתר כמחלה כרונית שמחייבת טיפול קבוע על מנת להימנע מפגיעה ממשית בבריאות הגוף. עודף משקל והשמנת יתר הם למעשה מצב בריאותי שבו מצטבר בגוף עודף שומן במקומות שונים מעל לכמות המינימלית שהגוף דורש לתפקוד המערכת ההורמונאלית, המערכת החיסונית והבידוד התרמי של הגוף.

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

ממה נגרמת השמנה המגיעה לעודף משקל?

הסיבות למשקל עודף והשמנת יתר הן רבות, אך יש מספר סיבות מוכרות וידועות שהוכחו מדעית והרפואה הקונבנציונאלית מודעת אליהן ובאמצעותן היא מרכיבה את תכניות הטיפול שרבות מהן מתרכזות בתרופות, דיאטות קפדניות וניתוחים לקיצור קיבה ממשקלים מסוימים. התופעות המוכרות כיום הן:

 • היעדר פעילות גופנית
 • אכילת מזון עתיר בקלוריות
 • מאזן קלורי חיובי
 • תורשה
 • הרגלי אכילה סביבתיים ואכילה שאינה מסודרת
 • אכילה רגשית
 • הפרעות הורמונאלית הגורמות להשמנה
 • תרופות מסוימות המשבשות את המערכת ההורמונאלית וגורמות להשמנה
 • חוסר איזון במערכות הגוף
 • חוסר בוויטמינים ומינרלים בגוף

שיעור הסובלים מהשמנת יתר בארץ ובעולם

תופעת משקל יתר והשמנת יתר תוקפת אנשים רבים בכל העולם ובמיוחד במדינות מפותחות שבהן רמת החיים גבוהה. בארצות הברית, תופעה זו נחשבת למגפה ממשית כאשר 73% מאוכלוסיית ארצות הברית סובלים מהשמנת יתר בדרגות שונות. בישראל שיעור הסובלים מהתופעה, לפי מחקר משנת 2018 של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, הוא 48%. https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5340272,00.html

הנתונים אמנם קטנים יותר בהשוואה לארצות הברית, אך גבוהים באופן יחסי לכמות האוכלוסייה שיש בישראל. הנתונים בהחלט מדאיגים ובמיוחד שהאחוזים נמצאים במגמת עלייה ככל שאורח החיים הופך להיות יותר מודרני.

מהם הסיכונים שקיימים לאדם עם משקל עודף או השמנת יתר?

אדם במשקל עודף או במצב של השמנת יתר עלול לסבול מסכנות בריאותיות שחלקן עלולות להתרחש בהדרגה וחלקן עלולות להתרחש באופן פתאומי. בין הסכנות הידועות שעלולות לפקוד אדם שסובל מהתופעה הן:

 • מחלות לב ושבץ – השומן שמצטבר בגוף, מגיע לכל המקומות, גם לכלי הדם ומצטבר על דפנות העורקים והורידים. הצטברות זו מצמצמת את הקוטר של כלי הדם שבעת התכווצות שלו מצטמצם יותר ולחץ הדם עולה. לחץ דם גבוה הוא תופעה מסוכנת מאוד שעלולה לגרום למחלות לב ושבץ מוחי באופן פתאומי.
 • סוכרת מסוג 2 – אחת המחלות היותר שכיחות אצל אנשים עם עודף משקל או השמנת יתר היא סוכרת. מדובר על מחלה מטאבולית מסוכנת לגוף שעלולה להביא להרס של מערכות שונות בגוף ואף למוות.
 • דום נשימה בשינה – מדובר על צב שהרפואה מקשרת לעודף משקל. רוב הסובלים מעודף משקל נושמים בכבדות, נוחרים במהלך השינה ואף סובלים מדום נשימה שעשוי להגביר מחלות לב ושבץ.
 • לחץ על המפרקים- בעיקר באזור הגפיים והגב התחתון, דבר שמשפיע על הרס הסחוס, יוצר לחץ וכאב באזור ובטווח הרחוק גורם לדלקות פרקים.
 • התפתחות של סרטן מסוגים שונים – מחקרים מראים כי קיים קשר בין השמנת יתר לסוגי סרטן מסוימים כמו: סרטן השד, סרטן השחלות, סרטן הוושט, סרטן הכליות וסרטן המעי הגס.
 • בעיות פוריות – בהשמנת יתר קיימת הפרעה בהפרשת הורמונים מסוימים הקשורים בקשר ישיר לפוריות האישה והגבר.

מהם ערכי המשקל התקינים ואיך קובעים כי אדם סובל מהשמנת יתר?

בישראל ובעולם מודדים השמנת יתר ועודף משקל בעיקר בעזרת מדד BMI. זהו למעשה פרמטר שמודד את מסת הגוף ומתחשב בגובה ובמשקל האדם יחד. מדובר על נוסחה ברורה שבה מחשבים את המשקל לחלק לגובה בריבוע. מקובל לחלק את תוצאות ה-BMI  לארבע קטגוריות:

 • תת משקל- BMI שקטן מ- 18.5
 • משקל תקין – BMI בין 18.5-25
 • עודף משקל – BMI שנע בין 25-30
 • השמנת יתר – BMI גדול מ-30

חשוב לציין שכיום יודעים שמדד ה-BMI לבדו אינו מספיק ואינו אובייקטיבי על מנת לקבוע מה מצבו של אדם מבחינת המשקל. ולכן, לרוב, נלקחים בחשבון מדדים נוספים שחלקם קשורים גם בהיקפי השומן בגוף.

איך מטפלים כיום בהשמנת יתר ברפואה הקונבנציונאלית

הרפואה הקונבנציונאלית נלחמת כיום בעודף משקל והשמנת יתר בעיקר כאשר אדם מגיע למצב שערך ה-BMI שלו מגיע ל-30. כאשר רופא מזהה אדם עם ערכים אלו, הוא ימליץ לו תחילה על טיפול אצל תזונאית של קופת החולים, התחלה של פעילות ספורטיבית, ביקורים אצל פסיכולוג וכדומה. בערכים גבוהים מ-40, יופנה האדם לייעוץ רפואי בנוגע לניתוח קיצור קיבה. הרבה מן האנשים שהיו בתחילת הדרך במדדי BMI 30, לא תמיד יצליחו בדרך טבעית לרדת במשקל, רובם כבר ניסו דרכים רבות שלא צלחו וברוב המקרים הם יופנו לניתוח. לרדת במשקל זה לא תמיד דבר פשוט ורק פתרון יעיל שמאבחן היטב את הסיבות להשמנה, יוכל לטפל בבעיית ההשמנה באופן טבעי.

טיפול אפקטיבי טבעי לירידה במשקל במד בלנס

בנושא של בדיקת עודף משקל, השמנת יתר ומחלות מטאבוליות שונות חשוב להבין את מקור הבעיה שגרמה לאדם להגיע למצב של עודף משקל או השמנת יתר. ברגע שיש אבחון נכון המוצא את הסיבות האישיות לבעיה, הרבה יותר פשוט למצוא את הטיפול הטבעי שיביא לפתרון.

אצלנו במד בלנס משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת לצורך פיענוח שורש הבעיה ובהתאם לתוצאות, מתאימים טיפול טבעי אישי לכל מטופל. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו להתפתחות של עודף משקל. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל.

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 • אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 • אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 • הנחיות תזונה המותאמות לסובל מעודף משקל באופן אישי
 • התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מעודף משקל
 • שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף.
 • טכניקות שונות של טיפולי דיקור

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא, משקל תקין וערכי BMI תקינים לאורך זמן.

למידע נוסף,
השאירו את פרטיכם:
  מדיניות הפרטיות

  ד״ר גלינה שנקרמן,רופאה בכירה לשעבר במכון לאנדוקרינולוגיה, יתר לחץ דם ומטבוליזם, בית חולים איכילוב.

  ד”ר שנקרמן החלה את דרכה המקצועית בפקולטה למדעי הבריאות בעיר זפורוז’יה שבאוקראינה עם התמחות אנדוקרינולוגיה רפואה פנימית. בהמשך הדרך עברה התמחויות נוספות הן בתחום הרפואה הפנימית והן בתחום האנדוקרינולוגיה בבתי החולים זיו בצפת, בית החולים איכילוב בתל אביב וכן באוניברסיטת תל אביב ובבית החולים מאיר בכפר סבא.

  מן התקשורת

  הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

  המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף ולהגיע למצב של משקל תקין. לטיפול קיימת כיום הצלחה מוכחת של תשעים אחוזים והמטופלים רואים התקדמות בכל יום ויום באופן מדויק על ידי ניתור קבוע של מדדי הגוף. תחילת הטיפול מתחיל באבחון ראשוני מעמיק ולאחר כשלושה חודשים מתבצע תהליך דומה המאפשר לראות את מגמות השיפור. תמונת מצב עדכנית לאחר כל אבחון מאפשרת למטופל לקבל טיפול נכון ומדויק ולשמור על גוף מאוזן ובריא. אל תתמודדו עם עודף המשקל והשמנת היתר לבד, זהו מצב שניתן לפתור ולהגיע לתוצאות טובות מאוד. פנו למרפאת מד בלנס והתחילו את השינוי באופן טבעי ומדויק לגוף שלכם.

  מטופלים ממליצים

  טיפול אינטגרטיבי בעודף משקל – טופ איכילוב

  medbalance / אלה מספרת על הטיפולים והדרך שעברה במרפאות טופ איכילוב

  medbalance / הסיפור של אינה במרפאות טופ איכילוב

  משה בראון על תהליך ההחלמה המיוחד שעבר עם צוות מרפאות טופ איכילוב.

  ירידה במשקל – טופ איכילוב | medbalance

  הורדה במשקל בשיטת medbalance

  טיפול מוצלח בעודף משקל ילדים בטופ איכילוב.

  טיפול בעודף משקל – טופ איכילוב

  למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:   מדיניות הפרטיות

   מדבלנס - טופ איכילוב