כולסטרול

כולסטרול

כולסטרול

מהו כולסטרול?

כולסטרול הוא למעשה חומר שומני שנמצא אצל כל אדם במחזור הדם וברקמות הגוף והוא מרכיב חיוני ביצירת הורמונים מסוימים, יצירת קרום התא ויצירת מלחי המרה. נהוג לחשוב שאת הכולסטרול האדם מקבל רק מהמזון, אך למעשה גוף האדם מייצר את הכולסטרול בכבד. גוף האדם נעזר גם בכולסטרול המיוצר בכבד וגם בכולסטרול שהאדם מקבל מתזונתו. לכולסטרול באופן כללי יש שם רע בקרב אנשים, כאשר הרבה מהם בטוחים כי מדובר בחומר שומני שרע לגוף. בעניין זה חשוב לדעת שקיימים שני סוגים של כולסטרול שעליהם נדבר בפסקה הבאה.  

מענה אישי בכל נושא

הצוות שלנו מקפיד להעניק לכל מטופל יחס אישי לכל אורך הדרך

מיכשור מתקדם לטיפול אפקטיבי

כדי לאתר בעיות מהשורש, אנו עובדים עם המכשור המתקדם בעולם

צוות מומחים מדופלם

החל מרופא מוביל בתחומו ועד למומחים בעלי שם עולמי – אצלנו יטפלו בכם הטובים ביותר

גישה טבעית ומוכחת

לכל תרופה יש תופעת לוואי. אצלנו מקדמים טיפול טבעי בעל כ-90% הצלחה!

מתי הכולסטרול הוא לא טוב לגוף?

ברפואה כיום נהוג לחלק את הכולסטרול לשני סוגים: כולסטרול “טוב” המסומן באותיות HDL וכולסטרול “רע” המסומן באותיות LDL. שני הסוגים הם למעשה נשאים של מולקולת הכולסטרול. נשא LDL, הנשא שנחשב לרע, אחראי על פיזור כולסטרול בדם, הוא בעל צפיפות נמוכה מאוד ולכן בעת פיזור הכולסטרול בגוף, הוא גם גורם לכך שהוא שוקע על דפנות כלי הדם, דבר שבטווח הרחוק גורם להיצרות כלי הדם, טרשת עורקים, מחלות לב ושבץ מוחי. נשא HDL, הנשא שנחשב לטוב, אחראי על סילוק עודפי הכולסטרול חזרה אל הכבד. נשא זה מגן על כלי הדם והלב ולכן ככל שיש ממנו יותר, כך ההגנה גבוהה יותר.

עוד נשא שומני שעוזר לכולסטרול להגיע למחזור הדם הם טריגליצרידים, סוג של שומן בדם הנושא יחד עמו 20% מתוך הכולסטרול שנמצא בגוף. רוב האנשים שסובלים מכולסטרול, סובלים גם מטריגליצרידים ולהיפך וגם הם מהווים סכנה גדולה למחלות לב וכלי דם.  

מהם ערכי הכולסטרול התקינים ומתי ניתן לומר שאנו סובלים מעודף כולסטרול?

כשבוחנים בבדיקות דם את ערכי הכולסטרול, בודקים אותם תחילה באופן כללי, כלומר את רמת הכולסטרול בדם. כמו כן, בבדיקות דם יופיעו גם ערכי הכולסטרול בחלוקה ל-HDL ו-LDL. ערכים תקינים של כולסטרול בדם הם ערכים שלא עולים על 200 מיליגרם לדציליטר. כאשר הערכים עולים מ-200 ומגיעים ל-239 מדובר על רמת כולסטרול גבולית ומעל ל-240 כבר מדובר על מצב מסוכן.

גם לחלוקה של HDL ו-LDL יש ערכים תקינים ומסוכנים. ערכי LDL תקינים הם ערכים שנמוכים        מ-70 וניתן לומר כי כאשר ערכים אלו מגיעים ל-100 מדובר על מצב גבולי. ערכי HDL תקינים הם ערכים שגבוהים מ-40 ואצל נשים, מומלץ שהערכים יעברו את 50 המיליגרם לדציליטר.

כולסטרול גבוה כיום נחשב לתופעה כרונית המופיעה אצל 50% אחוזים מהאוכלוסייה מגילאי 40 ומעלה והוא מהווה גורם סיכון משמעותי מאוד למחלות לב וכלי דם. על פי סקר הבריאות הלאומי בישראל, שנערך בין השנים 2007-2010, 30.2% מן האוכלוסייה מגיל 21 ועד גיל 65 פלוס, סובלים מכולסטרול גבוה ורמת טריגליצרידים גבוהה בדם. https://www.health.gov.il/publicationsfiles/inhis_3.pdf

מי האנשים שנמצאים בקבוצת סיכון לסבול מכולסטרול גבוה?

 • אנשים עם תורשה משפחתית
 • אכילת יתר של שומנים רווים ושומן טרנס
 • עודף משקל והשמנת יתר
 • אדם מעל גיל 40
 • אנשים החולים במחלת הסוכרת
 • אנשים עם הפרעות מטאבוליות שונות
 • אנשים הסובלים מתת פעילות בלוטת התריס
 • עישון
 • תרופות המעלות את רמת הטריגליצרידים
 • אנשים שלא עושים פעילות גופנית

איך הרפואה מתייחסת לטיפול בכולסטרול כיום?

ההמלצה של הרפואה הקונבנציונאלית היא שכל אדם המגיע לגיל 20, מומלץ כי יבצע בדיקות דם כל חמש שנים לבדיקת ערכי הכולסטרול בדם. במידה ואדם נמצא באחת מקבוצות הסיכון, לרוב רופא המשפחה יציע לו לבצע בדיקות אלו בתדירות גבוהה יותר. הדגש הרפואי הוא על מניעה. המטרה של הרופאים היא לידע את המטופלים מה מעלה כולסטרול ולהמליץ על אכילה נכונה המפחיתה בערכי הכולסטרול ופעילות גופנית סדירה. המלצות אלו תקפות כאשר ערכי הכולסטרול של המטופל נמצאים עוד בגבול הנורמלי והתקין. כאשר בבדיקות דם תקופתיות זיהה הרופא כי למטופל רמת כולסטרול גבוהה, יומלץ למטופל טיפול תרופתי שתפקידו להוריד את רמת הכולסטרול כדי להגיע לרמה ממוצעת תקינה. במידה והאדם לא הצליח להגיע בעזרת התרופה הראשונית לרמה תקינה, לרוב יטופל האדם בטיפול תרופתי משולב.

האם ניתן להוריד את רמות הכולסטרול בטיפול טבעי?

לעליה ברמת הכולסטרול סיבות רבות ולכן אנשים רבים נמצאים בקבוצות הסיכון שהזכרנו. על מנת שתוכלו להוריד את רמת הכולסטרול באופן טבעי, עליכם לדעת מהם התהליכים בגוף שגרמו לעליה זו. ברגע שיודעים מה מקור הבעיה, אפשר לטפל בה וכך להוריד את רמות הכולסטרול באופן טבעי.

במרפאת מד בלנס מטפלים כיום בכולסטרול גבוה בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שבאמצעותה ניתן לאבחן באופן מדויק את הגורמים שהביאו לעלייה בכולסטרול. מדובר בשיטה חדשנית שפיתח ד”ר אלי לובושיץ Ph.D, N.D שמטרתה לחשוף את הגורמים האישיים שגרמו לעליה זו. המומחים שלנו מפענחים את תמונת הדם של החולה, מנתחים אותה ולאחר מכן מתאימים טיפול טבעי מדויק לסובל מעודף משקל.

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

מה כוללת תכנית הטיפול והאבחון אצלנו במד בלנס?

תכנית הטיפול של מד בלנס היא תכנית אינטגרטיבית מקיפה המשלבת בין האבחון הקונבנציונאלי וההוליסטי לדרכי טיפול אלטרנטיביות טבעיות. תכנית הטיפול והאבחון כוללת:

 •     אבחון מקיף של תמונת הדם האישית בגוף
 •     אבחון מקיף ופענוח למצבן של מערכות הגוף השונות
 •      הנחיות תזונה המותאמות לסובל מכולסטרול גבוה באופן אישי
 •      התאמה של אורח חיים נכון למצבו של הסובל מכולסטרול גבוה
 •      שילוב מותאם אישית של ויטמינים, תוספי תזונה וצמחי מרפא המסייעים בדרך טבעית בהורדת משקל הגוף ואיזון מדדי הכולסטרול
 •      טכניקות שונות של טיפולי דיקור
 •      מגוון טיפולים נוספים הקיימים במרפאה

כל מטופל שמגיע לטיפול במד בלנס מקבל יחס אישי וליווי צמוד המביאים את המטופל לאורח חיים בריא ורמת כולסטרול מאוזנת ותקינה.

הצלחה מוכחת של הטיפול במד בלנס

המטרה במד בלנס להגיע לאיזון במדדי הגוף וברמת הכולסטרול בדם. מדובר על טיפול עם הצלחה מוכחת מעל לתשעים אחוזים. את הצלחת הטיפול ניתן למדוד בכל פעם מחדש כאשר מבצעים אבחון מחודש לניתור המצב בכל שלושה חודשים. את מגמות השיפור תוכלו לראות באופן מדויק וכך תוכלו לשמור על גוף בריא ומאוזן. טיפול בכולסטרול כיום, לא מחייב טיפול תרופתי, פנו אלינו למד בלנס והתחילו בהורדת כולסטרול ללא תרופות ובאופן טבעי לחלוטין.

מטופלים ממליצים

medbalance / חדד חיים, מטופל במרפאות טופ איכילוב

משה בראון על תהליך ההחלמה המיוחד שעבר עם צוות מרפאות טופ איכילוב.

איזון כולסטרול בקלות וללא טיפול בתרופות.

טיפול בלחץ דם וטרגליצרדים – טופ איכילוב

medbalance / טיפול בסוכרת, כולסטרול ועודף משקל במרפאות טופ איכילוב

medbalance / טיפול בלחץ דם, כולסטרול, סוכרת ועודף משקל במרפאות טופ איכילוב

medbalance / טיפול מוצלח בעודף משקל, לחץ דם ושומנים בכבד במרפאות טופ איכילוב

medbalance / ציפי ופנחס על טיפול בכולסטרול גבוה ובמחלת כליות במרפאות טופ איכילוב

למידע נוסף, השאירו את פרטיכם:  מדיניות הפרטיות

  מדבלנס - טופ איכילוב